Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Komfort 25kw - Jakie Ustawienia Na Zimę


piterblues

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

od niedawna mam piec firmy Degro eko komfort 25kw, sterownik ST37. Dom ok 200m2, ogrzewanie podłogowe i kaloryfery. Nie mam zaworu 4drożnego ani 3drożnego, nie znam się na tym kompletnie i mam kilka pytań i spostrzeżeń.

1: nie bardzo wiem jakie parametry mam ustawić na zimę aby nie spalał dużo węgla. Jaki czas podawania, jaka przerwa w podawaniu ( na sterowniku skala do 250sek), histereza CO i CWU (centralna woda użytkowa ), jaka siła nadmuchu (skala do 10), jaka ma byc praca w podtrzymaniu i przerwa w podtrzymaniu. Komin ma wysokość 8m. Opał węgiel kamienny.

 

2. miałem ustawienia:

temp zadana CO 62 st

temp wody 57 st

czas podawania 12sek

przerwa w podawaniu 55sek

siła nadmuchu 7 przy większej części zamkniętej zapadce na wiatraku

histereza CO 3st

Histereza CWU 3st

praca w podtrzymaniu 11sek

przerwa w podtrzymaniu 12min

przy takich ustawieniach kocioł cały czas pracował ponieważ nie mógł uzyskać zadanej temperatury. spalił mi 100kg na 2dni Podłogówka była bardzo gorąca pękła mi płytka i nie dało się chodzić po podłodze, kaloryfery były odkręcone na full przez pierwszy dzień grzania potem przykręcone na czerwoną 3. Piec ustawiłem w końcu na tryb letni i teraz grzeje mi tylko ciepłą wode i znowu jest zimno.

 

proszę o poradę mam dwójkę małych brzdąców w domu i chcę żeby komfortowo im się mieszkało:-)

 

pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc Piterblues

 

P.S. prawdopodobnie takich tematów już było sporo, ale trudno odnaleźć wszystkie, więc zacząłem nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba warto by zamontować jakiś zawór mieszający, skoro problemem jest przegrzanie domu. Póki co możesz obniżyć temperaturę na kotle, chociaż nie będzie to zdrowe dla kotła. Możesz też dodatkowo zmienić ustawienie podawania na 5/20, czy coś koło tego. Wtedy piec szybciej dojdzie do zadanej temperatury. Jeśli nie masz zaworu 3d/4d to pewnie sterowanie obiegiem jest pompą. Idea jest więc (tymczasowo) taka: nagrzewaj szybko i wyłączaj pompę. Dom będzie powoli stygł (bo jak piszesz jest przegrzany), a piec w tym czasie nie będzie pracował. No i może daj jakiś schemat instalacji. Koledzy fachowcy z forum, może coś doradzą, coś usprawnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, kolejny raz:-)

ostatnio miałem wymieniany sterownik st37 w moim kotle defro eko komfort25 na ten sam model z tym że jest jedna mała zmiana, w trybie pracy są do wyboru 3możliwości

1: ogrzewanie domu

2: tryb priorytet boiler

3:ogrzewanie równoległe

 

Jakie są róznice w funkcjonowaniu kotła?

 

mam teraz ustawienia kotła na tryb priorytet boiler, temp zadaną na bojler 55st i na piecu. Sytuacja wygląda w ten sposób, że regulator pokojowy np łapie temp 21st i wyłącza się kocioł, temperatura wody (bojler ) jest uzyskana 55st, a pompa z obiegu została odłączona przy temp na kotle 38st i piec się wyłączył (przeszedł w tryb potrzymania) i nie dobija do temp zadanej czyli do 55st. Czy tak ma być???

 

dzięki za odpowiedź i pozdrawiam piterblues

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.