Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda Się Gotuje Pomocy


Robert1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z nową instalacją mianowicie po załadowaniu pieca temperatura rośnie nieustannie aż do zagotowania wody. Piec Heitz 16, pow. grzewcza to ok. 70 m. Piec posiada sterownik który odcina dopływ powietrza do pieca ale to nie pomaga ponieważ temperatura stale rośnie, Grzejniki wszystkie w domu są bardzo gorące. Obieg otwarty, naczynie wyrównawcze 40l. Hydraulik powiedział że to wina zbyt małej pow. grzewczej i że ciepło nie ma ujścia. To po co jest ten sterownik który nie ma wpływu na temperaturę pieca. Czy jest jakaś rada na to żebym nie musiał się martwić rosnącą temperaturą i spać spokojnie?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 na zasilaniu, 65 na powrocie (średnia temperatura grzejnika 60 stopni), 20 w pomieszczeniu. Wychodzi na to, że masz za duży kocioł do grzejników. Moc kotła powinna być równa możliwości odbioru ciepła. Najlepszym wyjściem będzie IMHO dołożenie zbiornika akumulacyjnego. Kolejna sprawa to ten nieszczęsny wentylator. Ma żaluzję zamykającą przepływ powietrza gdy nie pracuje ? Może trzeba ją dociążyć by nie otwierał jej naturalny cug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z nową instalacją mianowicie po załadowaniu pieca temperatura rośnie nieustannie aż do zagotowania wody. Piec Heitz 16, pow. grzewcza to ok. 70 m. Piec posiada sterownik który odcina dopływ powietrza do pieca ale to nie pomaga ponieważ temperatura stale rośnie, Grzejniki wszystkie w domu są bardzo gorące. Obieg otwarty, naczynie wyrównawcze 40l. Hydraulik powiedział że to wina zbyt małej pow. grzewczej i że ciepło nie ma ujścia. To po co jest ten sterownik który nie ma wpływu na temperaturę pieca. Czy jest jakaś rada na to żebym nie musiał się martwić rosnącą temperaturą i spać spokojnie?

Proszę o pomoc

Hydraulik powiedział że to wina zbyt małej pow. grzewczej i że ciepło nie ma ujścia

 

Hydraulika bym raczej odesłał na wcześniejszą emeryturę.

 

Piszesz, że masz gorące kaloryfery/grzejniki, moim zdaniem piec jest w porządku, tylko ze sterowaniem jest coś nie tak lub też spaprana instalacja rurowa. ja się dopiero uczę także nie musisz sobie brać do serca moich słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że piec za duży. Często jest taki problem, że w planach adaptacja poddasza i kupuje się większy piec. Możesz poszukać na forum sporo ludzi ma problemy z nadmiarem mocy. U mnie tak samo. Mam 100m i 18 kW. Też za dużo. Właśnie czekam na instalację bufora.

 

Ze swojej strony polecam palenie mniejszej porcji opału jednorazowo i częstsze palenie. Jeżeli nie chcesz dymić przy postojach pieca, to jeszcze mniejsze porcje opału i wypalane od początku do końca.

 

Bufor jest po to, żeby odebrać nadmiar mocy i "oddać ją" już po zakończeniu palenia w piecu, ale to kosztowna sprawa.

 

Sterownik na piecu to mało ekologiczne i często nieskuteczne rozwiązanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że piec jest zbyt duży? czy jest gdzieś popełniony błąd w instalacji?

Bez jaj nie może być tak że instalacja się gotuje. Każdym kotłem można sterować i go zdławić. Jak podłączysz poddasze będzie pewnie ok. a teraz musisz po prostu mniej ładować do pieca opału i posiedzieć troszkę w kotłowni żeby nauczyć się go dobrze obsługiwać. Ja mam w tej chwili tez przewymiarowany kominek ma 25kW i podłączone do niego 4 grzejniki o łącznej mocy ok 6000W. I nigdy go jeszcze nie zagotowałem grzeje na razie samo poddasze. Temp jaka utrzymuje to jest 80*C. Jednak jak bym załadował do niego opału na max to woda by się gotowała momentalnie. Wiec najpierw radze się troszkę podszkolić samemu przy kotle a na pewno będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z nową instalacją mianowicie po załadowaniu pieca temperatura rośnie nieustannie aż do zagotowania wody. Piec Heitz 16, pow. grzewcza to ok. 70 m. Piec posiada sterownik który odcina dopływ powietrza do pieca ale to nie pomaga ponieważ temperatura stale rośnie, Grzejniki wszystkie w domu są bardzo gorące. Obieg otwarty, naczynie wyrównawcze 40l. Hydraulik powiedział że to wina zbyt małej pow. grzewczej i że ciepło nie ma ujścia. To po co jest ten sterownik który nie ma wpływu na temperaturę pieca. Czy jest jakaś rada na to żebym nie musiał się martwić rosnącą temperaturą i spać spokojnie?

Proszę o pomoc

 

Hydraulik jest od instalacji i może g....wiedzieć o paleniu bo sam w domu ma miejskie ogrzewanie, jak palisz drewnem to będzie kicha, temperatura skacze ,napisz czym palisz ,jak niema tlenu to niema ognia ,piec na wyrost ,ale nie oznacza ,że nie da się nim ogrzewać chałupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty wentylatora mam na 3/10, czas między przedmuchami na 10min, wszystko mam tak ustawione żeby dostawał jak najmniej tlenu. pomyślałem że zdejmę sterownik i bez nawiewu rozpale w piecu. i recznie bedę dopuszczał powietrze do pieca bo myślę że to przez ten wentylator dostaje ciągle powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty wentylatora mam na 3/10, czas między przedmuchami na 10min, wszystko mam tak ustawione żeby dostawał jak najmniej tlenu. pomyślałem że zdejmę sterownik i bez nawiewu rozpale w piecu. i recznie bedę dopuszczał powietrze do pieca bo myślę że to przez ten wentylator dostaje ciągle powietrze.

 

Jak bardzo rośnie temp po zakończeniu pracy wentylatora to: albo masz gdzieś nieszczelność i opał dostaje powietrza, albo faktycznie za dużo żaru (opału załadowane). U mnie temp po zakończeniu pracy wzrasta max 4-6 (ale inny kocioł), powiedzmy że u Ciebie powinna rosnąć x2 czyli o 12*C, ale powyżej raczej nie powinna. U mnie rosła o 20 jak uszkodzona była przysłona wentylatora i następował naturalny ciąg. Spróbuj po zakończeniu pracy wentylatora - zasłonić jego wlot zupełnie (nie przesłoną to nic nie da), czymkolwiek - tylko na próbę i obserwuj wzrost temp. Przynajmniej wykluczysz taką ewentualność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak jest skonstruowana. U mnie z definicji przepuszczała pewną ilość powietrza, też można było wyczuć ręką. Wystarczało do wzrostu temperatury bez ograniczeń. Dorobiłem uszczelkę z silikonu: silikon do 320 stopni na to folia spożywcza, domknąłem klapkę do takiej uszczelki. Potem wystarczy delikatnie oderwać folię (takie uszczelnianie to pomysł guitara z wątku o Junkersie). Chyba, że masz inaczej zbudowaną tą "żaluzję".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pamiętaj, że to pomysł guitara.

2. Ja miałem tzw. "terminator ciągu" wkręcany między dmuchawę a kanał doprowadzający powietrze pod ruszt. W tym terminatorze była klapka z ciężarkiem i między nią a obudową terminatora (w płaszczyźnie klapki) były ze 2mm przerwy, to jak się okazało bardzo dużo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale folię zdejmij po stwardnieniu silikonu inaczej zerwiesz silikon. Po zaschnięciu odchodzi bez problemów. Możesz też wykonać regulator ciągu na kominie który ograniczy ciąg do wymaganego (ustawienie regulatora). Dokładnie poczytaj w

Topic has attachmentsJunkers Supraclass lub Dakon DOR12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.