Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Z Podajnikiem Na Eko Groszek - GaŚnie


Kaftan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam piec na eko groszek z podajnikiem ślimakowym. Po rozpaleniu w tym sezonie, zmieniłem węgiel na sprawdzony, ustawiałem podawanie i pauzy i palił się przez dobę, potem zgasł. Dodam, że wyczyściłem wyczystki, oczyściłem ścianki, oraz od popielnika sam podajnik, tam gdzie dmóchawa podaje powietrze. Cóg jest, co widać jak się przyłoży zapaloną kartkę do otwartych drzwiczek. Miałem ten sam problem w zeszłym sezonie, po zmianie opału. W tym sezonie wziąłem ten o większej kaloryczności i mniejszej zawartości siarki, babka pokazywała mi nawet certyfikaty, moi znajomi palą tym i wszystko jest OK.

Nie wiem już co robić, mam małe dziecko i takie skoki temperatur nie wychodzą mu na dobre. Budzik mam ustawiony w nocy co trzy godziny żeby zejść i sprawdzić. W zeszłym roku myślałem że to sterownik, ale byłem u producenta i wymienił mi na nowy, dalej to samo. Komin mam wyczyszczony, ale może powinienem go czyścić częściej. Proszę o rady, może ktoś miał podobną sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Trochę mało opisałeś w tym temacie co zrobiłeś więc opisze przyczyny tego zjawiska:

1.nastawy komputera (podtrzymanie)

2.mokry opał

3.zamontowanie komputera pokojowego

4.termostaty na grzejnikach

5.zbyt niska temperatura na kotle

:huh: wybierz warjant/ty u ciebie a opiszę ci co jest przyczyną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no więc tak:

nastawy zmieniłem dzisiaj z nadzieją, że może oś pomorze i mam w tej chwili 17 pracy i 75 przerwy a było 33 podawania i 135 przerwy. Temperatura kotła była ustawiona na 50 ale dziś zmieniłem na 55, ponowne uruchomienie po różnicy 1 stopnia czyli w tej chwili przy 54. Nie mam komputera pokojowego a termostaty mam nowe zwykłe z regulacją 5 stopniową na starych żeliwnych grzejnikach. I na koniec mokry groszek, niestety tylko taki teraz był, a palić trzeba.

Czekam teraz na diagnostykę z Twojej strony, z góry dziękując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić nastawy na częstsze podawanie w mniejszych ilościach.

I tak, podawanie 5 - 10 s, przerwa w podawaniu 25 - 40 tak, by zachować stosunek od 1:3 do 1:6.

Spróbuj i napisz jaki skutek.

 

Pozdr Igor

 

Bym zapomniał, sprawdź jeszcze drożność kanalików powietrza w retorcie i podnieś temp. kotła do ok. 60 st C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Opiszę problem jaki pojawia się zastosowaniu termostatow w grzejnikach:Układ ma zadaną temperaturę nagle zawory grzejnikowe otwierają się i zaczyna się napływ zimnej wody z układu .....temperatura na piecu spada na poniżej 34stopnie i komputer pieca odbiera to jako koniec palenia....aby tak się nie działo to:

Albo piec podniesie szybko temperaturę (nastawy) Więcej opału+silniejszy podmuch+częściej podawane paliwo+podniesienie temperatury wody.......zaletą jest zamontowanie zaworu 3D lub jakiś grzejnik który nie ma termostatu i cały czas krąży woda podnosząc tem.. powrotu :huh:

75 przerwy to za długo więcej powietrza i czas na mim piecu to 45 i to jest długo ale teraz jest ciepło wiec jak przyjdzie zima to na pewno ustawienia zmienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Spotkałem się z podobnym problemem u mojej kolezanki  mamy takie same piece mianowicie ogniwo eko plus ja 16 ona 25 kw poprosiła mnie o pomoc ponieważ gaśnie jej piec i faktycznie próbowałem go rozpalić dym wydostaje sie na zewnątrz tak jakby komin był zapchany jednak cug jest  po rozpaleniu pali sie kiedy drzwiczki sa otwarte potem robi sie ciemno tylko dym po otwarciu drzwiczek po kilkunastu sekundach pojawia się ogień tak jakby brakował tlenu do spalania u mnie takiego problemu może cos ktoś doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najprawdopodobniej kotłownia jest bez właściwego napowietrzenia.

Wersja śrddniooptymistyczna to komin i tylko kratka wywiewna przy suficie

 

Najprawdopodobniej brak nawiewu - wykonać tzw zetkę (poszukaj w google co to jest tzw zetka). Dmuchawa przerzuca spora ilosc powietrza i to świeże musi otrzymac jak wentylacja kotłowni jest właściwie wykonana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.