Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Instalacji Z Piecem Kuchennym


dareksin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamiast się tu rozpisywać może lepiej pokaże.

 

Teraz mam tak rys.1

 

post-10721-1255556808_thumb.jpg

 

Chciałbym troszkę przerobić , jak na razie bez wymiany pieca kuchennego.

 

post-10721-1255556886_thumb.jpg

 

Czy to będzie działać ? Jest sens robić coś takiego ?

 

Napiszę Wam tylko że się nie znam, tzn sporo czytam, ale wyłącznie teoria, żadnej praktyki.

 

---

 

To mój 2 post ale 1 nowy temat.

Przy okazji chciałbym się przywitać i wszystkich serdecznie pozdrowić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo. Czy ja dobrze rozumuje, ale czy ty masz wode z instalacji wodociagowej podpieta pod jak ty nazywasz podkowe? Jesli tak to zaraz posypia sie gromy na twoja glowe. A wezownica jest kupiona NA ZAPAS?? Moze instalatorem to ja nie jestem ale na moj rozum to ta twoja podkowa powinna byc podpieta do tej zapasowej wezownicy, w ukladzie otwartym z naczyniem przelewowym. Oj chlopie, skomplikowales proste rzeczy tak niemilosiernie ze hoho. Na moja glowe to oba schematy sa do bani.

Inna sprawa to wydajnosc takiej podkowy-zwykle jest bardzo niska. Widzialem kilka takich instalacji i wszyscy uzytkownicy byli zgodni ze wydajnosc i sprawnosc tego ukladu jest bardzo niska. Chociaz nie wiem jak to jest rozwiazane u ciebie, bo juz pojawiaja sie dosyc rozbudowane wymienniki montowane w kuchniach i te podobno sa juz akceptowalne.Pod pojeciem wymiennika mam na mysli wymiennik spaliny-woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wodę z instalacji wodociągowej podpiętą pod podkowę.

 

Bojler z wężownicą był kupiony na zapas bo nigdy nie mieliśmy bojlera z wężownicą.

 

Dlaczego uważasz , że ja pokomplikowałem ? Ja jestem teoretyk. Taki układ funkcjonuje tu odkąd tu mieszkam.

Wymieniałem tylko bojler bo stary "kapał".

 

Wiem , że wydajność podkowy jest bardzo niska ale tzn że nie wystarczająca ?

 

Bardzo proszę o pomoc i wyjaśnienie z tymi gromami ...

 

Powiedz też coś więcej o tym wymienniku o którym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestm co prawda teoretyk, ale ten układ wydaje mi się ostrą jazdą.

 

A co dzieje się jak się woda zagotuje ?

 

Wydaje mi się, że nalęzy potraktować kuchnie jak zwykły piec i zrobić coś takiego.

 

post-10462-1255679103_thumb.jpg

 

Można się zastanowić:

-jakie naczynie wzbiorcze: jak na ryzunku czy z powrotem do zimnego wlotu do pieca

- zawor odcinający obieg grzejników latem

- czy na obiegu CWU też ma być pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli woda się nie zagrzała to znaczy ze piec ma jakieś dodatkowe zabezpieczenia, albo mało ciepła daje. I może pojawić się problem z jego odpowiednią ilością, żeby grzejniki odpowiednio grzały.

 

 

W mojej (teoretycznej) ocenie układ działać będzie, ale bezpieczeństwo i efektywność. jest kiepskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzać to się grzeje ale się nie gotuje ...

 

W tym układzie jak tak super jest napalone a mało korzystamy z ciepłej wody to faktycznie coś tam zaczyna się dziać w rurach ale to zdarza się bardzo rzadko i wystarczy spuścić trochę gorącej wody.

 

Piec na 99% nie ma żadnych zabezpieczeń bo i jakie ma mieć taki piec. Woda wpływa i wypływa. Rury grube.

 

Możecie podpowiedzieć jaki wymiennik zastosować ? Wg mnie powinien to być taki z "grubą" rurą od pierwotnej strony, żeby nie tłumić przepływu grawitacyjnego do bojlera.

 

Ktoś z Was widział działanie takiego układu w praktyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.