Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiennik Płytowy A Podłogówka


autoczyszczon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Bogdan, pierwszy raz na forum i temat który mnie od jakiegoś czasu zastanawia ponieważ prawie nie ma informacji na temat takiego rozwiązania mianowicie: podłogówka (układ klasyczny) jako autonomiczny układ zasilany wymiennikiem płytowym - dlaczego? Czytając to forum i inne, można dojść do wniosku ze poprawnie działające ogrzewanie podłogowe skr (OP) , to loteria i pełnia szczęścia dla nielicznych, laik powinien się przerazić kalejdoskopem niedomagań, wad i niekontrolowanych zachowań takiej instalacji. Nieliczni wtajemniczeni doskonale sobie z tym poradzą ale to są nieliczni, także na tym forum, większość to producenci problemów i po prostu dyletanci sucho spoglądający w schematy powielający błędy poprzedników. Stad niekończące się dyskusje co gdzie powinno być podłączone itp. Oczywiście dyskusja zawsze coś wnosi choć niekoniecznie twórczego. Z obserwacji zauważam ze jednym z rozwiązań eliminujących chyba wszystkie niedomagania (OP) związane z zaburzeniami współzależnych układów grzewczych jest zastosowanie zupełnie autonomicznego systemu nie podlegającego zależności z pozostałym systemem ogrzewania poza oczywiście wymiennikiem (mowa o ogrzewaniu wodnym - dla jasności) . Dziwi mnie że tak oczywiste rozwiązanie ma tak "mało zwolenników", a może tylko przeoczyłem. Zbudowanie układu współzależnego bardzo skomplikowanego ale działającego jest wyzwaniem godnym podziwu ale zbudowanie układu "prostego" i tez działającego - jest wyzwaniem jeszcze większym. Ktoś na forum napisał, że układy najprostsze są najskuteczniejsze i ja się z tym zgadzam, ale mając "cuda" techniki grzewczej jestem też zwolennikiem jej stosowania w granicach sztuki tej profesji bez sprowadzania do absurdu . Znawców tematu zapraszam do dyskusji, za i przeciw, krytyka mile widziana.

 

PS. Czy ktoś spotkał się z kotłem na paliwo stałe z wewnętrznym układem cyrkulacji i wymiennikiem zasilającym ?

 

Bogdan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie: "...Czy ktoś spotkał się z kotłem na paliwo stałe z wewnętrznym układem cyrkulacji..."

Co ty rozumiesz pod pojęciem wewnętrznego układu cyrkulacji w kotłe na paliwo stałe? Czego ma ta cyrkulacja dotyczyć? Spalin? Czynnika grzewczego? Co wogóle rozumiesz pod pojęciem "cyrkulacji w kotle".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.