Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Z Podajnikiem Wybrać - Defro Komfort 25Kw, Heitz Eko 2 24Kw, A Może Sas Gro-Eco 23Kw


krzysztof007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam dylemat przy wyborze pieca z podajnikiem ślimakowym. Dom nowo wybudowany z pustaka/beton komórkowy H+H w systemie, tj.cały 24cm+5 cm styropian+połówka 12cm+docelowo 6 cm styropianu-elewacja, parter+piętro+poddasze/docieplone wełną/,okna o przenikalności 1,0 , instalacja c.o. wykonana z miedzi z szafami rozdzielczymi na każdej kondygnacji, grzejniki aluminiowe /1 żeberko na 1,3 mkw ogrzewanej powierzchni/, powierzchnia całkowita budynku to około 300 mkw, do ogrzania około 260 mkw. Zastanawiam się nad wyborem pieca HEITZ EKO 2 24kw z palnikiem obrotowym, w kórym można spalać eko-groszek, miał, pellety ze stałym rusztem wodnym, z tzw.pogodówką w opcji, lub któregoś z katalogu DEFRO. Słyszałem, że piece Heinz nie są takie najgorsze, ale pojęcia nie mam co wybrać, tym bardziej, że koszt piecy w tym przedziale nie jest taki niski. Proszę o ewentualne porady fachowców oraz użytkowników wymienionych piecy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie określam "półki" z jakiej ma być zastosowany u mnie piec. Z kolei jestem zainteresowany sprawdzoną, w miarę ekonomiczną, uniwersalną pod względem zastosowań paliwa konstrukcją z podajnikiem ślimakowym, z ewentualnym rusztem awaryjnym bądż stałym rusztem wodnym. Zamieszkuję na terenie byłego radomskiego, i na tutejszym rynku popularne są piece Sas-a, Zębiec, Krzaczek, Elektromet, Tilgner, Defro, a ostatnio znalazłem przedstawiciela Heitza. Nie mam porównania w odniesieniu do żadnego z w/w piecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem piec" Krzystal" z podajnikiem tłokowym o mocy 25 kw.Ogrzewam nim dom ok.200 m2 oraz wodę w bojlerze o poj.140 l.Palę w nim dopiero od ok. tygodnia.Codziennie zmieniam nastawy i na dzisiaj mam podtrzymanie 3 min/9 sek ,a czas załączenia podajnika 600 sek.Temperaturę obniżyłem na 41 stopni a histereza 1,5oC.Wentylator pracuje na 70%.Temperatura jaka panuje w domu to ok 25oC ,i moim zdaniem jest za wysoka.,przy temperaturze na zewnątrz rzędu 5oC będę schodził z temperaturą kotła do 35-37oC ,choć podobno to nie wskazane..Piec spala ok 25-30 kg miału ,a w popiele nie ma sladów węgla.Co do pieca jest wykonany starannie i na razie nie mam żadnych zastrzeżeń.Raz na dobę opróżniam pojemnik na szlakę.Polecam ten typ pieca mimo że palę w nim dopiero od tygodnia.Nie mam również problemów z gaśnięciem opału,piec pracuje cicho,dużo ciszej jak poprzedni miałowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gsdy na piecu miałem 50,w domu było ponad 30.Dziwne bo paląc w poprzednim piecu w domu nie osiągałem więcej jak 22-23.Myslę że powodem jest ciągła praca pieca z podajnikiem ,co robić,przecież wygaszac go nie wypada.?Dom jest przedwojenny,ze starym typem instalacji grawitacyjnej,nieocieplony,choć ściany są grube z pustką w środku.Powierzchnia to ok.220m2,a poddasze jest odeskowane i ocieplone wełną skalną 10cm.Nigdy nie zużyłem więcej jak 4-5 ton grubego węgla.3 lata temu kupiłem okazyjnie 2 tiry miału ,ok 50 ton,placąc za to o ile pamiętam 7 tyś..Przerobiłem wtedy piec węglowy na miałowy ,ale to była gehenna z ciągłym rozpalaniem.Mając jeszcze na stanie ok.35 ton miału i kupilem piec by to przepalić,jednak jak widzę miał będzie wolno schodził z magazynu i to mnie cieszy,bardziej jak ewentualne obniżenie trwałości kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

mam podobny dylemat jak Krzysztof tzn. stoję przed wyborem Heitz Eko2 lub Defro Duo Plus.

i jestem w kropce.

generalnie są to zbliżone konstrukcje. Heitz ma ciensze blachy (mniejsza żywotność) ale podobno mniej awaryjny, no i tanszy jakies 1400zł.

potrzebuję jakiegoś argumentu przeważającego ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto szuka znajduje, a ja znalazłem taką wypowiedź:

"Nalepsza grubość blachy dla kotłów na paliwa stałe to wg badań z politechniki gdańskiej 4mm. Producenci robią kotły z 5 lub 6 ale nie dla tego że tak jest lepiej tylko mentalność ludzi jest taka że jak stal gruba to dobra (a to guzik prawda). Kocioł na paliwo stałe żeby nam slużył 10 czy 15 lat musi pracować w odpowiednich warunkach. Po pierwsze temperatura pracy kotła stała 60st. tak aby na powrocie nie było mniej niż 43-45st. ( punkt rosy jest przy 39,6). Po drugi zawór czterodrogowy za kotłem, który miesza wodę w ten sposób aby zbyt wychłodzona woda na powrocie z instalacji nie zrobiła krzywdy w kotle. Po trzecie częste czyszczenie kotła ( conajmniej raz na dwa tygodnie). Kotły godne polecenia to HEITZ EKO2 oraz CHT Logica."

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie najlepszy bedzie kocioł z modulacją mocy. Buderus Futura S dual - zeliwny 2 komorowy ma modulację od 8 do 26 kw. Ruszt oddzielający obie komory jest chłodzony wodą co wydłuża jego trwałość. Do tego ślimak z nierdzewki oraz automatyka pogodowa. To najlepszy kocioł na rynku obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.