Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szybkie spalanie węgla


krisoporanku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do wszystkich fachowców z tej strony. Posiadam kocioł Dworek 17KW, http://www.fhorion.pl/index.php?dzial=kociol&id=1 ze sterowaniem MICRON1. Mój problem polega na tym iż wydaje mi się że spala za szybko węgiel. Mam nowy dom wymurowany z maxa 30cm +2cm powietrze +10cm steropian. powierzchnia parteru 80m2 i poddasza 80m2. Narazie ogrzewam tylko parter. poddasze ocieplone ISOVEREM 20cm + paroizolacja +12mm płyty GK Ogień. Piec stoi w nieogrzewanej piwnicy stropy ocieplopne 10cm steropian + 6cm wylewka. Na poddaszu cały czas temperatura około 10sC. A teraz do rzeczy. Piec mam ustawiony na 60sC, załaczenie pompki 36sC na pierwszy bieg, moc dmuchawy w skali od 1 do 8 ustawiona na 5, czas przedmuchu 10s przerwa w przedmuchu 5min. W kotle rozpalam około 11 i do godziny około 24 spalam 50 kg węgla przytemperaturze na zewnątrz -10. Zaczynając palić mam temperaturę w domu około 17 - 18sC, około godz 14 jest już 20 - 21sC i tak utrzymuje się do godz 24. rano piec jest juz wygaszony i temperaturka wewnątrz wynosi znów około 17 - 18sC. Poza tym piec w srodku jest cały czas zasmołowany i po węglu zostaje duzo żuzla. Rozpalając z komina leci czarny dym ale juz po uzyskaniu zadanej temperatury dym jest biały. Dosypując węgla co jakis czas wyglada to tak że na rusztach mam żuzel o ogień tuż pod drzwiczkami zasypowymi. jako że jestem laikiem w tym temacie a to mój pierwszy sezon zimowy we własnym domu po ucieczce z bloków nie mam pojecia czy jest OK czy nie. Zgóry dziekuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj chociaż 1 dzień palić bez dmuchawy-na ciągu naturalnym,nie przymykając powietrza pod ruszt-jeżeli kocioł nie ma wlotu powietrza wtórnego/oprócz tego co podaje dmuchawa/ uchyl lekko dzwiczki zasypowe przy paleniu-oznaką dobrego spalania bedzie brak dymu z komina.Wtedy napewno przy -10*C spalisz najwyżej 30 kg węgla uzyskując temp. w mieszkaniu 25-26*C i do rana nie spadnie poniżej 21 Przy podawaniu powietrza wtórnego od góry smołowania nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wtrącę tylko poradę techniczną. Najlepiej załączać pliki w formacie .jpg. Nie dość, że są do 20 razy mniejsze przy praktycznie tej samej jakości i szybciej się wczytują to jeszcze są widoczne na forum w postaci miniaturki. W poście powyżej dla porównania zostawiłem obie wersje tego samego obrazka. Ja gdy widzę plik w formacie bmp staram się go zamienić na jpg - proszę się więc nie zdziwić, że za jakiś czas Wasz załącznik jest inaczej widoczny. Jeżeli korzystacie z Painta wystarczy przy zapisywaniu wybrać format jpeg.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.