Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Ogniwo


maciejb78

Rekomendowane odpowiedzi

W roku 2009 nie było jeszcze kotłów Ogniwo Eko Plus. Były tylko Ogniwo Eko z palnikiem Brucer.

Tak więc, zawijan pisał prawdę, że eCoal był przeznaczony tylko dla tych kotłów.

Od roku 2010 są na rynku kotły Ogniwo Eko Plus a od 2014 PlusM, z palnikami Burner-S a potem Burner-SM. Sterownik eCoal był i jest przeznaczony także dla tych kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem że Zawijan akurat teraz napisał nieprawdę? kolega znalazł jakiś post marketingowy sprzed lat i za bardzo się nim przejął :)

eCoal jest "przeznaczony" także do kilku innych kotłów i nie oznacza to że tylko do tych.

Decyzje producenta są takie a nie inne i jest jak jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, myślałem że ten sterownik z palnikiem i dmuchawą współpracuje tylko z tym Ogniwo. Nie mam porównania z innymi sterownikami, ale jak dla mnie działa dobrze - sam ustala proces spalania. Mogę jedynie skorygować nadmuch na plus albo na minus obrotów.

Czyli jesteś takim "normalnym" Kowalskim" jak napisałem wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że Kowalski nie czyści pieca. Ja wymiatam raz w miesiącu, więc może tak gdzieś pośrodku jestem :)

Nie mam wszystkiego gdzieś. Kocioł ma być wymieciony, mieć powietrze i brak przedmuchów na palniku.

 

Chyba bardzo nie lubisz sterowników eCoal, a ludzie którzy nie mają manuala wg Ciebie to idioci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem że Zawijan akurat teraz napisał nieprawdę? kolega znalazł jakiś post marketingowy sprzed lat i za bardzo się nim przejął :)

eCoal jest "przeznaczony" także do kilku innych kotłów i nie oznacza to że tylko do tych.

Decyzje producenta są takie a nie inne i jest jak jest 

 

A konkretnie... do których?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czyściłem wczoraj Ogniwo Eko plus M 26Kw po miesięcznej pracy przy ogrzewaniu CWU i powiem tak, nie jest najgorzej, ale dobrze, że mam 190 cm wzrostu bo wyjęcie tej klapy z  zawirowaczami to trzeba podnieś na konkretną wysokość ;) Reszta wygląda nie najgorzej, chociaż nie bardzo jest dostęp do przestrzeni nad palnikiem i trzeba świecić latarką, żeby widzieć co się robi. Za plus przyjmuję spore pudło na popiół oraz fakt, że to co czyścimy z rurowego wymiennika wpada od razu do tego pudła.

 

P.S. Uchwyt do szczotki drucianej to jakaś kpina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że Kowalski nie czyści pieca. 

 

 

Chyba bardzo nie lubisz sterowników eCoal, a ludzie którzy nie mają manuala wg Ciebie to idioci ;)

Napisałem: najlepiej gdyby nie musiał czyścić :)

A co do eCoala to jest wręcz przeciwnie, bardzo lubię te sterowniki bo ułatwiają mi "życie" dlatego też najchętniej sprzedaję kotły z eCoalem.

Powiem Ci jeszcze w zaufaniu że od 2011 roku zajmuje się też ich serwisowaniem.

A dla pewnościi luknij w link w mojej stopce :)

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Miałem Ogniwo zasypowca 15 lat i to raczej powiedziałbym pancerny kocioł ( wiele przeróbek przeszedł) żadnej ochrony powrotu nie miał i wszystko do końca działało. Oddałem za wyniesienie z piwnicy i z tego co wiem to ktoś dalej w nim pali.

Może teraz z byle czego robią ( jakieś felerne blachy?) Teraz mam MPM-a to on w porównaniu do Ogniwa bardzo delikatniutki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam 7 lat temu zamontowałem kociołek ogniwo eko+ 10kw, mała relacja jest w tym  temacie,

i ostatnio robiłem przegląd, ślimak , korpus bez śladów zużycia. Od 3-4 lat lekko zapocony  motoreduktor i okazało się że jedna szpilka ma zerwany gwint więc rozebrałem i skleiłem na nowych szpilkach. Kilka lat temu po fali pękających ślimaków i przetartych korpusów nabyłem używany zestaw na zapas ale w tym roku sprzedałem bo nie ma sensu trzymać. Obecnie palę mieszanką zrębki i miału 20200727_092821.thumb.jpg.67f79b27cd70a68c02bc7594133cc42a.jpg20200727_104556.thumb.jpg.05f3db40c5a53f03c87a98ab8ff31252.jpg20200727_135251.thumb.jpg.cc1b5d34ca5359bed7a111fafff4204f.jpg20200727_164458.thumb.jpg.f1c5de0420cc6ab102e4951a16d4735c.jpg20200727_223048.thumb.jpg.0dc9731db66678c1ac3336628d2175bf.jpg20200730_065852.thumb.jpg.90b4b55a14652a41c11eeef1c6319df5.jpg

20200730_103232.jpg

Edytowane przez janklos12
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2020 o 20:24, janklos12 napisał:

7 lat temu zamontowałem kociołek ogniwo eko+ 10kw

Jak w tym palniku czyści się kasetę powietrzną z popiołu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale pewnie pytasz o kanał powietrzny od dmuchawy do żaru?. Nie słyszałem by tam zalegał brud, ja rozebrałem palnik chyba po 3latach /ciekawość/ i było czysto, teraz po 7 latach bo był zerwany gwint i tez było czysto. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2020 o 23:47, marcus312 napisał:

Jak w tym palniku czyści się kasetę powietrzną z popiołu ?

Odkręcasz te 4 nakrętki i demontujesz dekiel osadczy.Do pustego paleniska duża szmata aby zatkać otwory napowietrzające i zatykasz kanał z jednej a potem drugiej z dmuchawą na 100%.Ja zazwyczaj rozbieram cały palnik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz opinię o samym palniku? Są problemy? 

Widzisz, zbieram po trochę opinie o kotłach podajnikowych, faworyt to Skamp ale Ogniwo mam kilka kilometrów od siebie. Palnik wygląda pancernie. Łyka wszystko czy lubi jakiś szczególny rodzaj paliwa? 

Ciekawe który lepszy, taki jak twój czy może ten z płytkami szamotowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz zapotrzebowanie, przy Ogniwie z bardzo fajna  mała pojemnością wodna musiałbyś lekko przewymiarowac ze względu na  wysokie spaliny przy pracy na większych mocach. Sprawdza się za to fajnie przy pracy na małej mocy nie potrzebnie nie musząc grzac  dużego zladu kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zapotrzebowanie to 12.5 kW , kalkulator daje wynik - 14-16 kW. Średnio wychodzi ok. 6 kW. 

Obecnie mam przewymiarowane Camino 18 kW, ale zmniejszony ruszt 3 warstwy szamotu .

Pełna grawitacja bez żadnych bajerów.

 

Edytowane przez witek4321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2020 o 06:13, witek4321 napisał:

A jaką masz opinię o samym palniku? Są problemy? 

Widzisz, zbieram po trochę opinie o kotłach podajnikowych, faworyt to Skamp ale Ogniwo mam kilka kilometrów od siebie. Palnik wygląda pancernie. Łyka wszystko czy lubi jakiś szczególny rodzaj paliwa? 

Ciekawe który lepszy, taki jak twój czy może ten z płytkami szamotowymi?

Palnik wszystkożerny, do samego ekogroszku to wybrałbym obrotową fajkę  pancerpola , burnera-s to juz chyba nie produkują więc pozostaje burner-sm. z płytkami szamotowymi.  Bliskość producenta to argument na plus ale nie decydujący moim zdaniem, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek bałem się kotła na eko.pisałem o tym wcześniej teraz żałuję że tak bardzo późno przeszedłem na eko, mam eko+ 16 jestem bardzo zadowolony ,zero problemów kocioł od września 19 pracuje bez wygaszenia ,prostota wykonania na plus ,kosmetyczne przeróbki i śmiga ,w kotle siwo,ekogroszek do spalania rożny dodawałam nawet bogdankę i bez problemu.wejdź na esterownik -zdalny dostęp (janjan) i tam wszystko obejrzysz. 

IMG_20200725_065156_BURST001_COVER.jpg

IMG_20200725_065130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.