Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Ogniwo


maciejb78

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam. chyba jednak firma nierzetelna i partacza. Zakupiłam 30 września kocioł, po zamontowaniu i napełnieniu wodą przeciekał. Wymieniono go na nowy jeszcze gorszy egzemplarz bo wytrzymał aż pół roku i zaczął przeciekać( 03.06.2008r). Serwisant z firmy pospawał mimo moich protestów i żądań wymiany. Minęło raptem aż 18 miesięcy i ten "wspaniały kocioł"znów przecieka Zgłosiłam awarię i czekam cierpliwie na reakcję Firmy Ogniwo.

I co Wy o tym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Potwierdzam piece marki ,, ogniwo ?? to jakieś kpiny . Mam piec z 2005 roku, zamontowany w grudniu 2005 roku. Miesiąc temu zauważyłem przy czyszczeniu że kapie z niego woda w tylnej części. Po odkręceniu z tyłu blachy ukazał się wyciek z tylnej części poszycia ( na łączeniu żeberek ) .

Po dokładnym oczyszczeniu okazało się że spawka popękała lub była już taka a piec został pomalowany i sprzedany!!!. Zadzwoniłem do ogniwa Pan mi powiedział że jest 4 lata gwarancji na płaszcz wodny . Moja historia go nie zdziwiła bo mają takich telefonów pewnie ze 100 dziennie .

Nic nie zaproponował mimo tego że producent kotłów jest 20 km od mojego miasta !!!.

Niech sobie Pan sam załata dziurę , piec jest po gwarancji i koniec

Piec zespawałem własnoręcznie i trzyma ale dzisiaj z przodu zauważyłem że cieknie !!! ( na łączeniu blach, pewnie znowu spawka bo korozji w tym miejscu brak.

Na wiosnę demontuje piec i wywalę go przed brama ogniwa w Bieczu , wcześniej wykonam zdjęcia które umieszczę stronie internetowej przestrzegając ludzi przed tym producentem i podejściem do klientów !!!!.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rodzice posiadają kocioł OGNIWO S7WC-10 od ok. 15 lat. Często palone na 40 - 50 stopni na piecu i nic się nie dzieje. Jedyna awaria (po tych 15 latach) to pęknięcie rusztu pionowego. Koszt tego rusztu z wysyłką pobraniową od producenta wyniósł 50zł. To tyle jeżeli chodzi o koszt "utrzymania" pieca. Więc troche mnie dziwią tak negatywne opinie o tym producencie. Myślę, że faktycznie jakaś wadliwa seria. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie kotlow ogniwo to dobrze ze uzytkownicy pisza ze maja problemy bo po to jest forum tez bede wymienial kociol po sezonie grzewczym i jestem nastawiony na ogniwo ale czytajac te wypowiedzi mam teraz mieszane uczucia co do wyboru kotla kociol dorze pospawany nie ma prawa zeby pekal po jakims czasie chyba ze spawacz to partacz nie wtopi materialu tylko tak na sztuke pospawa moze niech doradzi jakis fachowiec w temacie spawania pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czytali my

i wnioski przedwczesne wyciągali ;)

Przedwczesne ? Mógłbyś jaśniej ? Poproszę.

Mówisz, że reszta też dziadostwo ? No to lipa.

Edytowane przez verb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... już dobrze ponad rok tam nie zagladam, ale teraz Cię skojarzyłem. Byłeś jednym z nielicznych, którzy pisali z sensem i rzeczowo.

Co do Ogniwo - tu nie chodzi o wymianę.

Jestem tylko mocno zawiedziony. Ogniwo kiedyś było synominem trwałości.

Niedawno byłem u ojca zobaczyć kocioł zasypowy Ogniwo, który pracuje już bardzo długo bezawaryjnie. Chcialem porównać wykonanie tamtejsze i teraźniejsze i jest różnica. Nie wiem co tam w firmie nie gra, ale nie powinni dopuszczać do spawania dyletantów, z papierami ale bez doświedczenia.

Dopisałem się do tematu, bo może ktoś szukający kotła przeczyta i się zastanowi.

Dwóm znajomym namieszałem - zrezygnowali z zakupu tłokowców u lokalnego producenta, na rzecz Ogniwo. Teraz mają pretensje, choć u nich - odpukać - nic złego się nie dzieje.

Ja Ogniwo nie kupię już nigdy więcej. A będę odradzał każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasy się zmieniły, teraz wszystko tak robią, ma wytrzymać gwarancję i się zepsuć

Ja tego nie ogarniam. Przecież zawiedziony klient, nie kupi już danego sprzętu, który zepsuł się zaraz po gwarancji.

Ale OK - dużo się o tym mówi - trzeba się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupi, jak nie będzie miał wyboru, albo alternatywa bedzie kosztowała 3-4x więcej

jak np miele

 

podobnie pewnie było ze spawaczem, doświadczony był za drogi, albo wchodził w okres ochronny przedemerytalny, wyrzucili

na jego miejsce młody, bez doświadczenia, po przeszkoleniu i z umową zlecenia.

Edytowane przez Vlad24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Przyłącze się do narzekań na "Ogniwo". Piec pół roku po gwarancji i już trzeba było go spawać. Dobrze że puścił na spawie i był dostęp. Spaw był ewidentnie sp........ny bo po przejechaniu szlifierką na długości ok 20 cm były same dziurki. Jak na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pozdrawiam użytkowników "Ogniwa".Piec 3 miesiące po gwarancji trzeba było spawać.Wyciek był na ramce przy drzwiczkach do paleniska.Spawacz stwierdził,prawdopodobnie tej zimy nie wytrzyma.Piec użytkowany tylko w zimie i na lato wyczyszczony,wymalowany wewnątrz olejem i oczywiście cały czas otwarty.Przy podobnej eksploatacji tradycyjny kocioł na węgiel wytrzymał 12 lat ale chciałem mieć wygodę i kupiłem "ogniwo" na ekogroszek z podajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witej Animus-pokaże ci coś za nie długo-jak pracuje poprawnie moja obrotowa 50-tka -jestem dobrej myśli-oczywiście osobno na groszku i miale pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem Ci zaproponować żebyś swojego czasu nie inwestował w palniki "skrzynkowe" prostokątne , bo to droga donikąd, ale widzę ze sobie nieźle poradziłeś i skróciłeś go w kwadrat to ma sens i zwiększy modulację mocy tego palnika . Czekam żeby zobaczyć twoją obrotową 50-tkę w akcji ,moja stoi od zeszłego roku ale palę cały czas teraz CWU grzeje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.