Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiennik Cwu- Brak Obiegu


szyss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem, otóż gdy wszystkie grzejniki mam zamknięte, oraz dodatkowo zawór na powrocie z grzejników to wymiennik cwu ładnie grzeje, jednak zimą gdy kocioł ogrzewa dom, prawie nie ma obiegu na wymiennik dwupłaszczowy. Stwierdzam to po tym iż zasilanie wymiennika jest bardzo gorące a powrót do pieca praktycznie lekko letni i to nawet po 3h grzania. Instalacja w domu to stare grube rury, więc pytam się czy zamontować pompkę obiegową tylko na sam wymiennik cwu, czy już na całość(dom i wymiennik). Jak bym zamontował tylko na wymiennik to zrobił bym sobie sterowanie tak żeby pompka nie chodziła cały czas(niepotrzebny koszt prądu)

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za zainteresowanie tematem, podstawiłem opisane zdjęcie, proszę o wskazanie ewentualnego miejsca montaży pompy obiegowej. Podkreślam iż obieg na dom jest dobry, niestety na wymiennik CWU bardzo słaby, ponadto jak zgaśnie w piecu, to cała ciepła woda z CWU powraca z powrotem na dom(brak zaworu zwrotnego). Czy warto wrzucić pompkę na sam wymiennik CWU czy już na całość instalacji.

Serdecznie dziękuję

post-6750-1254930545_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fotka wszytko pokazała gdzie byk

masz dwie mozliwosci albo przydławic grzejniki na zaworach albo tez zawór na powrocie do połowy zamknij i boiler powinien grzac a to ile trzeba przymknąc to juz zalezy od instalacji ale po godzinie posiedzenia w kotłowni juz to bedziesz wiedział

poprostu ten twój fachowiec sle wpiał sie z tym zasobnikiem ,powinien wpiąc to inaczej ,ale tearaz mozesz sie w taki sposób uratowac aby to grzało

a i jeszcze masz jeden mankament ,jak wygasisz w kotle to z zasonbnika woda ciepła ucieka do układu CO i rano mozesz nie miec wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się po wygaśnięciu ciepła woda ucieka z zasobnika. Czy te uciekanie tej wody to wina braku zaworu zwrotnego?? Gdzie twoim zdaniem powinien być wpięty wymiennik ciepłej wody??, oraz co myślisz o włożeniu pompki(nie wiem czy na całość czy tylko na cwu). Gdzieś kiedyś wyczytałem że grawitacyjny obieg wody działa gdy przynajmniej jest 0.5m lub 1m różnicy w poziomie. U mnie tak się składa że nie było miejsca wyżej zamontować wymiennika, cwu jest niewiele wyżej od wylotu gorącej wody z pieca, dlatego martwię się czy nie będzie potrzebna ta pompka. Chcę to zrobić przed zimą, jak jeszcze jest możliwość, tylko chcę usłyszeć dobre rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc panowanie jeszcze przed zimą chcę dołożyć pompkę obiegową, więc jeśli macie propozycję umieszczenia jej to możecie się podzielić wiedzą. Nie wiem czemu ale dalej mi po głowie chodzi zamontowanie pompki tylko na cwu, bo po co płacić cały dzień za prąd jak grzejniki dobrze grzeją, a cwu podgrzewało by się tylko w pewnych momentach(sterowanie na procku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.