Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark I Regulator Auroton 2005


andoczas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Stalmarka tłokowego ze sterownikiem ST-77. Nie dawno podpiąłem do niego regulator pokojowy Auroton 2005. Wszystko działa prawidłowo, po osiągnięciu zadanej temperatury regulator zatrzymuje mi piec a pompka C.O chodzi nadal. Mój problem polega na tym ze chciał bym żeby było odwrotnie, chciał bym żeby piec trzymał stała temperaturę a temp. w pokoju regulowana była za pomocą pompki. Myślę ze najlepszym dla mnie rozwiązaniem yło by bezpośrednie podpięcie pompy do Aurotona, ale nie wiem czy da się to zrobić i co trzeba dokupić? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłączanie pompy byłoby co kolwiek niewygdne dla pieca.

to mało powiedziane -cokolwiek , to tak jak bys zasymulował awarie pompy na to samo wychodzi

i za chwile woda w kotle kipi

zrób experyment i sie przekonasz jak zachowa sie piec po wyłaczweniu pompy w kilku róznych sytauacjach

regulator pokojowy ma dawac sygnał do pieca aby ten przestał grzać !!- przechodzi w stan czuwania

a jak chcesz aby pompa nie pracowała to podłacz ja przez przekaznik czasowy i po odebraniu ciepła przez kilka -kilkanascie minut pracy wyłączy sie

ale to trzeba sprawdzic w danym układzie jak sie to bedzie zachowywac

 

a tak przy okazji jak długo palisz w tym kociłku i jak sie sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W moim stalmarku 17 kW mam inny sterownik ST-37. Daje on taką możliwość ustawień, że pompa c.o pracuje wtedy, gdy temperatura na kotle jest wyższa od zadanej. Praca pompy trwa do momentu schłodzenia kotła (do temp. zadanej). Jednak zastosowanie regulatora pokojowego powoduje, że pompa c.o pracuje w takim układzie cały czas, a temperatura w pokoju ograniczona jest temp. zadaną na kotle, więc moim zdaniem chcąc podnieść temp. w pokoju musimy sterować regulatorem pokojowym, ale też i tym na kotle. Czyli krótko mówiąc - marna regulacja. Lepszym rozwiązaniem byłaby chyba regulacja zaworem 4 drożnym. Sygnał z regulatora pokojowego sterował by położeniem siłownika na wspomnianym zaworze i przez to do grzejników docierałaby cieplejsza, bądź zimniejsza woda.

Może się mylę. Nie mam dużego doświadczenia, zaledwie tygodniowe w obsłudze stalmarka, ale tak zrozumiałem instrukcję sterownika zastosowanego w moim kotle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

mam stalmarka 25 kw ze sterownikiem st-77 i tam też można ustawić temp poniżej której pompka się wyłącza (u mnie to 40 stopni)

mam też podłączony regulator pokojowy i po zejściu poniżej zadanej temp pompka przestaje działać, dzięki temu nie ładuje do pieca zimnej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam.

Posiadam Stalmarka tłokowego ze sterownikiem ST-77. Nie dawno podpiąłem do niego regulator pokojowy Auroton 2005. Wszystko działa prawidłowo, po osiągnięciu zadanej temperatury regulator zatrzymuje mi piec a pompka C.O chodzi nadal. Mój problem polega na tym ze chciał bym żeby było odwrotnie, chciał bym żeby piec trzymał stała temperaturę a temp. w pokoju regulowana była za pomocą pompki. Myślę ze najlepszym dla mnie rozwiązaniem yło by bezpośrednie podpięcie pompy do Aurotona, ale nie wiem czy da się to zrobić i co trzeba dokupić? pozdrawiam

 

Jest tylko jedno rozwiązanie odłącz regulator pokojowy i zamontój głowice termostatyczne na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam.

Posiadam Stalmarka tłokowego ze sterownikiem ST-77. Nie dawno podpiąłem do niego regulator pokojowy Auroton 2005. Wszystko działa prawidłowo, po osiągnięciu zadanej temperatury regulator zatrzymuje mi piec a pompka C.O chodzi nadal.

 

Nie wszystko rozumiem:

- regulator zatrzymuje piec czy piec zatrzymuje się po uzyskaniu zadanej temperatury- ale zadanej na piecu a nie na regulatorze?

 

Ja mam takie ustawienia:

kocioł T=60, hist=2, pompa co cwu = 61, włączony regulator pokojowy, stała pompa wyłączona,

w ten sposób mam sytuację gdzie pompa rusza powyżej zadanej temperatury kotła ale wtedy i tylko wtedy gdy "pokojówka" tego chce, pompa wyłącza się przy 59 i wtedy spokojnie kocioł "schodzi" na 58 - już nie tak raptownie i "nabija" znów do 60 ale bez działającej pompy. Tak mu łatwiej...

 

Miałem też takie połączenie, że podłączałem odbiornik pokojówki do 230V, jeden przewód z niej bezpośrednio w sterowniku do styku pompy w sterowniku, drugi łączyłem z przewodem niebieskim pompy i w ten sposób pokojówka załączała mi li tylko pompę- ustawienia jak wyżej. Jedyna wada tego układu- przy wejściu kotła w wysokie temperatury pompa nie załączy się jeśli tego nie chce pokojówka i można zagotować wodę. No ale to kwestia regulacji i tego na ile kocioł podciąga na czuwaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.