Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol Krzaczek Skp - Prosze O Opinie


Adarkar

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o kotlach Krzaczek SKP? Bedac w hurtowni i pytajac sie o przyzwoity kociol na ekogroszek polecono mi go. Mam dom ok. 100 m2 + garaz 15 m2 i w przyszlosci ok. 50 m2 na poddaszu jakiej mocy kociol wybrac? Krzaczek ma 17 lub 25 kW. Mam uklad z wymiennikiem plytowym. I drugie pytanie: czy wymiennik CWU podlaczyc po stronie otwartej czy w ukladzie zamknietym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola, Panie Neo.

Niech Pan nie skazuje dobrego polskiego producenta na zapomnienie. Ze Klimosz jest niezly to nie znaczy ze od razu mamy wszyscy instalowac Klimosze, mamy wolny rynek. Kotly Krzaczka pomimo troche niefortunnej nazwy sa calkiem dobrym jakosciowo produktem, a liczba zainstalowanych kotlow idzie w tysiace. Ze sie malo o niech mowi to moze znaczyc ze kotly te NIE SPRAWIAJA WIEKSZYCH PROBLEMOW, moze tak byc? Ja obstawiam ze tak jest-sam mam Krzaczka ale bez podajnika, ma ze 12 lat, troche na niego narzekam bo pale drzewem a on chyba jest na wegiel, w kazdym razie stalopalnosc jest niska, ale poza tym to jak slysze jakie problemy maja ludzie z kotlami to patrze na niego w troche innym swietle. Z tego co sie orientuje to jakosc kotlow Krzaczka stoi na wysokim poziomie, fabryka jest wyposazona w naprawde nowoczesne maszyny, wszystko tna, wyginaja i spawaja urzadzenia a nie ludzie, a jak najwieksza ilosc polaczen gietych podnosi trwalosc kotlow. Drzwiczki wykonane z solidnego zeliwa. Moj kociol niejedno przezyl, woda sie czesto w nim gotowala, a ja nawet dopuszczalem zimnej na rozgrzany kociol-podobno to niezdrowe dla kotla i moze go wykonczyc, ale nie w tym przypadku, wymiennik w tym kotle jest naprawde uczciwie wykonany. Nie chcialbym nikogo urazic, ale watek jest zatytulowany " Kociol Krzaczek Skp - Prosze O Opinie", wiec postarajmy sie pomoc czlowiekowi a nie sprzedawac uniwersalne recepty.

Fajnie byloby jakby znalazl sie jakis uzytkownik kotla SKP bo swojego czasu sam zastanawialem sie nad kupnem ww kotla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ panowie jesli chodzi o konstrukcje to stara jak swiat czyli sprawdzona jest napewno wysoka sprawnos posiada tylne plaszcze !!!!!!!! 2 żecz nietrzeba go czyscic tak jak plominnicowki sadza sama spada na dol tylko wybrac trzeba kiedys tylko takie konstrukcje sie robilo jak nastal kapitalizm to znim wyscigi kto taniej zrobi i weszly plomiennicowki!!!!!! klimosza !!!!! sam mam tylnoplaszczowca ijest zajebioscie oszczedny :angry: nie wiem jak sie podajnik spisuje ale pod wzgledem konstrukcji to jest kąsek :) pod wzgledem ekonomiki klimosz to przereklamowana marketowa lipa krzaczek wstawil dodatkowy plaszcz w srodku :) przewaznie byly 2 u krzaczka są 3 :angry: blacha 6 mm ruszt awaryjny jest cena dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimosz 10 tysiecy (wersja duo z dodatkową komorą a nie rusztem awaryjnym) kosztuje w "hurtowni" za rogiem. Bez łaski kupisz go w sieci za 8,5 tys.

 

Za 7,5 tys Ling bez drugiej komory (z rusztem awaryjnym). Blacha 8 mm, zaawansowany sterownik ...

 

Co do porównania jakościowego (sama różnica w cenie sterownika) to pokaże czas. Nie ma się o co stresować. Sam pierwszy napiszę gdy się mój Klimosz rozcieknie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimosz bez dodatkowej komory w necie za 8 359 brutto-prawie 1500 zl roznicy. A te 8 mm blachy to chłyt materkingowy-powyzej 6 mm spada sprawnosc przekazywania energii spaliny-woda a niekoniecznie rosnie dlugosc eksploatacji-przy tak grubych blachach moga powstawac naprezenia mogace skutkowac peknieciem plaszcza. Ja sie tez kiedys podniecalem tymi 8 mm u klimosza i chcialem kupic ten kociol, ale poszedlem po rozum do glowy, poczytalem troche i voila. Dobrej jakosci stal kotlowa o grub 6 mm wystarczy spokojnie na dlugie lata eksploatacji. Ja nadal twierdze ze wymienniki u krzaczka sa naprawde uczciwie zrobione, a sprawnosc tych piecow naprawde wysoka, ja pomimo ze mam krzaczka o niezbyt wysokiej stalopalnosci na drewnie, to w zimie spalam takie male ilosci opalu ze koszty tego drewna (mam swoj las) i czas poswiecony na przygotowanie nie graja dla mnie wielkiej roli-chalupa drewniana tak z 80 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie nawet 1500. Dopłacam bez namysłu chociażby za pogodówkę i sterowanie siłownikiem.

 

Nie przekonasz mnie, że Kia jest lepsza od Mercedesa ale jak najbardziej przekonasz mnie, że można nią w miarę bezawaryjnie jeździć. Tak jak obiecałem jak tylko blacha 8 mm w Klimoszu pocieknie natychmiast poinformuję kolegów z forum. Możesz zrobić to samo gdy kotłowa stal 6 mm w Krzaczku dokona żywota. Wtedy to będzie konkretna rozmowa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1500 można kupić dobry zawór 4d z siłownikiem i sterownikiem pogodowym. Porównując Ling duo 25 -waga 400 kg, blacha 8 mm. Moło znany PolSpaw eko plus U 25 waga 480 kg, blacha 6mm. Porównując wagę i grubośc blach mam mieszane odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.