Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Instalowac Nowy Piec ?


kriz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam problem z piecem(kotlem), mianowicie nie wiem czy kupowac nowy a jak juz to jaki.

 

Stary piec gazowy ( napis TORUS na nim ) ma okolo 12 lat a ogrzewanie samej wody za ostatnie 3 miesiace = 400zl. Gdy np. rano odkreci sie kurek z "ciepla" woda, ow ciepla woda zaczyna leciec po okolo 2 minutach - duze marnotractwo wody - kolejny koszt.

 

Domek (~1980 - +-110m3) ma instalacje grubych rur do grzejnikow- grzejniki wymienione 5 lat temu na nowe.

Okna nowe - plastikowe

 

Mam takze piec, w ktorym pale drewnem jak i weglem w zimne dni gdyz za gaz wyszloby duzo duzo wiecej.

Tona wegla - okolo 800 zl - starcza na ~5tygodni przy temp -5st wzwyz - i wcale nie jest cieplo w domu ze wzgledu na oszczednosc - jakbym chcial tak by bylo cieplo caly czas to podejrzewam koszt okolo 1200 za miesiac za wegiel.

Chcialbym wlaczyc piec i miec cieplo w domu przy minimalnych kosztach, lecz jak wlacze piec gazowy to bede mial wysokie koszta a wegla nie ma zawsze kto dorzucic - stad gdy wszyscy wyjda z domu to piec musi byc wylaczony - temperatura spada i znow jest zimno.

 

Atkualnie ocieplilem dach styropapa oraz zrobilem elewacje 5 cm + urzadzenie wentylacyjne na kominie - wypompowujace wilgotne powietrze.

 

Aktualnie jest 18 stoni na dworzu , piec wylaczony , w domu jestem ubrany po szyje i jest mi zimno. Nie wiem czy wydawac multum pieniedzy na nowy piec. Slyszalem ze ponoc po zakupie nowego pieca (6-10 tys ) bede mial koszta za ogrzewanie wody i grzejnikow rzedu 300-400 zl za miesiac - czyli tyle, ile teraz place nie ogrzewajac.

 

Czy moge prosic o wypowiedz kogos kto sie na tym zna i doradzic mi co mam zrobic ? Czy nowy piec rzeczywiscie gwarantuje takie oszczednosci - jezeli tak to czy nie ma problemu w instalacji - mam duza piwnice takze pomieszczenie nie jest problemem. Jezeli gwarantuje takie oszczednosci - to jakie firmy rekomendujecie, na co zwrocic uwage itd.

 

Z gory wielkie dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na ile osób grzejesz te wode bo 400zł na 3 misace to wynik jak na 2 osoby jest bardzodobry i pozazdroszczenia ,na 3 osoby lubiace sie kąpać na gaz trzeba przeznaczyć ok 100-160zł miesiecznie

a jeli ktoś opowaida ze 400zł z grzaniem na miesiąc to niech takie CO załozyzy zeby to starczyło

 

co do wymiany kotła oczywiscie ze mozna wymienic ale wzgledem tego kotła co masz to oszczednosci bedą moze kilkuprocentowe a to ze boisz sie palic ciagle powoduje te zwiekszone zuzycie

powiedz jeszcze jakie masz teraz grzejniki ?

a to ze spalisz w domu na 100m kw ok tony wegla to praktycznie niemozliwe chyba ze masz jakis dziwny kocioł albo wegiel wyrzucasz przez komin

napisz cos wiecej o sposobie sterowania jakie masz i wogóle wiecej o instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.