Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Grzejniki


Gabriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jakiś czas temu wymieniałem piec poszło sprawnie z pomocą forum. Teraz planuję wymienić grzejniki stare zeliwne na nowe. Tu moje pytanie jakie grzejniki polecacie? Purmo, a moze Galant lub coś innego. Lepiej płytowe czy zeberkowe. Co do gzrejników to wymienić muszę obecne ciekną, nie działają i nie mozna wymienić zaworów, ciepła dają tyle co nic pewnie kamienia w nich do połowy.

 

Grzejniki dobiera się 40W na m3 czy coś pomyliłem? Dom z lat 90siątych, podwójny mór, ocieplony steropian 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam grzejniki bez większych przeróbek, nie mam jakoś ochoty rozwalać ścian i kłaść nowe rury. Może nie chodzi tyle o koszty co ta robota i obowiązkowy remont w całym domu raczej nie jest o przyjemne. Więc tylko gzrejniki. Duzo osób poleca mi Galanta nie wiem czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto pisze ze regulus jest dobry????????

jesli chcesz to proponuje grzejniki alu jakie chcesz sobie załozysz rozstawy pasują zawsze i w dodatku masz mozliwosc dobrania srednicy przyłącza 5/8,1/2,3/4 i bedziesz zadowolony a montaż bardzo prosty

c do mocy to zakładaj moc 120W na metr i nigdy nie zmarzniesz a zeberka alu to tak 1 do 1 -1 i bedzie dobrze

czyli na pakój 25m ok 23-24zeberka bo przecietna moc to 130W na żeberko przy 90st zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troszkę i popytałem i jednak regulusy nie są takie fajne. Co do mocy grzejników to chyba się nie zgodzę. W pokoju dziennym mam obecnie 24 żeberka żeliwne. Jak założę 24 aluminiowe to bedzie napewno za goraco. Żeliwne wystarczały w zeszłym roku, w tym mam docieplony dom steropian 12cm. Czym grozi przewymiarowanie grzejników?

 

Myślę, ze optymalna moc gzrejników w nowych domach oraz tych dobrze izolowanych to 80W/m2. Moc 130W dobierało się jak dla mnie dla instalacji sprzed 15-20 lat gdzie domy były nieocieplone, stare piece i instalacje, moło wydajne grzejniki. Oczywiście ja się nie znam i moge się mylić. Takie moje spostrzeżnie małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę większą bezwładnością , jednak przy zaworach termostatycznych i nastawieniu nastaw wstępnych nie ma to znaczenia. Instalacja pracuje na niższych temperaturach zasilania. To wszystko. oczywiście nie ma też co przesadzać bo koszty przewymiarowanych grzejników nigdy się nie zwrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci niegrzeja zeliwne ? no niewiem czy jak zalozysz alu to ci zaczna grzac chyba ze masz kociol za maly masz cos innego spitolone!!! grzejniki nie zachodza kamieniem!!!! wrecz przeciwnie czy ty widziales rure z obiegu co w srodku ?? chyba nie skoro twierdzisz ze zachodza kamieniem ! woda w co po pewnym czasie zmienia swoj sklad jest woda jakby destylowaną i nieodklada sie kamien a wrecz przeciwnie krazac wyplukuje czysci rory i grzejniki takze wymiana na alu moze sprawy nie poprawic zeliwne to zeliwne ich trwalosc jest na 200lat alu niestety koroduje :angry: ja tam wole zeliwne wieksza bezwladnosc oszczednosci niema zawiele jak sie pali na okraglo. no przy rozgrzaniu dluzej trwa ale to cieplo ktore pobierze woda odda ci z powrotem takze w przyrodzie nic nie ginie no jedynie sa ladne :)najwazniejsze 1 ekonomiczny i wymiarowy kociol 2 docieplony budynek!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku w trakcie zimy wumieniałem jeden żeliwny grzejnik na aluminiowy. Jeżeli chodzi o oddawane ciepło to nie ma nawet co porównywać. Grzejnik aluminiowy aż tryskał ciepłem, różnica ogromna na kożyść nowego gzrejnika. Wymianiałem 10 żeberek żeliwnych na 10 aluminiowych. Żeliwne,stare, grzejniki grzeją i to bez problemu. Są gorące jak potrzeba rozkręcić. problem tkwi w oddawaniu ciepła. Aluminiowe jakoś lepiej dogrzewają pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej oddaja cieplo bo maja wieksza powierzchnie grzewcza i alu lepiej przewodzi cieplo od zeliwa co do oszczednosci na paliwie siema nijak jak i trwalosci no izeliwna dziala jak akumulator po wylaczeniu kotla alusy natychmiast za zimne zaliwne trzymaja jakis czas alus tryska cieplem pod warunkiem ze mu je dostarczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zeliwne trzymają dłuugo, ale i tak pali sie w piecu jak u mnie 24/24 zimą wiec po co ma mi akumulować ciepło? Druga sprawa to zagzrej 350l wody, a zagrzej 100l jest mała różnica. Tu mi bardziej chodzi o wydajność czy panelowe czy żeberka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co za róznica czy grzejesz 100 czy 500l jak palisz 24h

ja mam 1300l i grzejniki zeliwne i mam nadzieje ze nie bede ich musiał jeszcze wymieniac rzez nastepne 30lat mimo ze mają 31 latek

a reszta to było powiedziane jak nie dostraczysz ciepła to nie nagrzejesz

a to czy bedziesz grzał na 100l i gonił te wode zeby min 10 razy przez grzejniki na godzine przeleciała czy tez bedziesz miał 1300l i spokojnie sobie raz przez grzejniki na godzine przeleci a ciepła odda tyle samo

a to ze zeliwo oddawało mniej ciepła to moze był malowany co rok i zamalował sie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.