Skocz do zawartości

Z naszego sklepu

Zdjęcie

Czym Najtaniej Palić W Piecu C O.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   chemik06

chemik06

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 11:59

Witam wszystkich serdecznie zastanawiam się czym najtaniej palić w piecu C O zasypowym.
Mam do wyboru:
węgiel kamienny polski- 650 zł/t
węgiel kamienny rosyjski -575zł/t
węgiel brunatny z Bełchatowa kaloryczność 7600-8500kJ/kg- 250zł/t
węgiel brunatny z Turowa kaloryczność 10050-11700kJ/kg- 300zł/t
a może drewno buk-140zł/mp
dąb-140zł/mp
co Wy byście wybrali mając taki wybór ?

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie.
  • 0

#2 OFFLINE   KROTOS

KROTOS

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 83 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 17:53

Jak by nie liczyć w obecnym czasie najtańszym opałem jest zboże.
Ceny są zróżnicowane i zależą od regionu ale wszędzie biją na głowę te przedstawione w Twoim poście.
  • 0

#3 OFFLINE   chemik06

chemik06

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 23 wrzesień 2009 - 18:13

ale czy w każdym piecu da się palić zbożem?
  • 0

#4 Gość_ADIAS

Gość_ADIAS
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2009 - 08:59

Niewiem gdzie sie kolega zaopatruje w tak tani pl wegiel ja wczoraj kupilem groch 30 za 730zł kostka jeszcze drozsza :angry:
  • 0

#5 OFFLINE   chemik06

chemik06

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 24 wrzesień 2009 - 13:42

w podkarpackim jest taki tani
  • 0

#6 OFFLINE   woku

woku

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 25 wrzesień 2009 - 10:17

węgiel orzech 600
miał 450

po tyle kupiłem 3 tyg. temu skład z Mińska Mazowieckiego
  • 0

#7 OFFLINE   mak

mak

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1415 postów
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 25 wrzesień 2009 - 12:42

To chyba jeszcze ceny z zeszłego roku!? Węgiel orzech na kopalniach KW w odbiorze samochodowym o kaloryczności pow 26MJ/kg kosztuje 607,56 zł brutto! Dolicz transport i marże składu, to cena w Mińsku wyjdzie ok 800 zł (chyba że węgiel jest z Rosji lub Ukrainy wtedy może być tańszy, ale różnie bywa z jego jakością). Jak się dobrze pali, jest jeszcze w tej cenie a masz kasę to zrób zapas! Bo za chwilę będzie napewno droższy.
  • 0

#8 OFFLINE   heso

heso

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 1232 postów

Napisano 25 wrzesień 2009 - 12:58

Ten lepszy miał (klasa 26) po 575 t ...
Koniec świata.
Tym gorszym to chyba nawet nie warto sobie
komplikować życia.
Dziś na składzie w Lubaniu- dolnośląskie.

Kupiłem 30 kg do próby w swoim piecu.
  • 0

#9 Gość_ADIAS

Gość_ADIAS
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2009 - 20:51

W zeszlym roku w lipcu groch 30 placilem 530 zł t w tym roku 750 w lipcu a w zeszlym tygodniu 730 lekko ztanial ale 200zł na rok wgore? co bedzie za rok ? trza szykowac dupe bo nam zloja po katastrofie gorniczej kontrole kopaln ceny pojda w gore :angry: a o szucie szkoda sie babrac zmielona skała :angry:
  • 0

#10 OFFLINE   tomek krakerss

tomek krakerss

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 885 postów

Napisano 25 wrzesień 2009 - 21:42

Witam
Jak bym nie liczył ( a kończyć ekonomię mi przyszło) to nic od zboża wyjść taniej nie chce. Cena rynkowa owsa ( najlepszy do spalania ze zbóż) 227 zł/t. Kaloryczność przyzwoita. Mało pracy. Czysto. Ekologicznie. Komfortowo (przy piecach cyklicznych). Pozdrawiam i do refleksji zachęcam.
  • 0

#11 OFFLINE   JimmyB

JimmyB

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 25 wrzesień 2009 - 22:57

Groszek za 700 zł? Jezu świety :angry: U mnie Miał chodzi po 390-430 zależy jaka kalorycznosc i z jakiej kopalni, oraz czy nie z ukrainy, bo ukrainski i za 300 mozna dostac ale wolał bym nie palic w piecu :angry:. A co do groszku to 400-480. Jestem z Podlasia. Najtaniej myślę było by palić słomą/brykietem z roślin energetycznych/zbożem/trocinami.
  • 0

#12 OFFLINE   marcin

marcin

Doświadczony Forumowicz

• Administrator forum
  • PipPipPipPipPip
  • 1384 postów
  • Zainteresowania: Informatyka, Ogrzewanie (amatorsko), Sport (głównie biernie niestety)
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 26 wrzesień 2009 - 10:31

Witam
Jak bym nie liczył ( a kończyć ekonomię mi przyszło) to nic od zboża wyjść taniej nie chce. Cena rynkowa owsa ( najlepszy do spalania ze zbóż) 227 zł/t. Kaloryczność przyzwoita. Mało pracy. Czysto. Ekologicznie. Komfortowo (przy piecach cyklicznych). Pozdrawiam i do refleksji zachęcam.

Ja bym jednak był ostrożny w takim temacie. Pamiętamy wszyscy czasy, kiedy ekogroszek kosztował 2/3 tego co węgiel (3-4 lata temu - kwotowo 270 zł) i był dostępny "od ręki". Niestety przyszedł popyt, spadła podaż, wzrosła cena, spadła dostępność - wolny rynek...

No i jeszcze dodam - wtedy też było czyściej i ekologiczniej bo (nawet na oko) ekogroszek był wtedy dużo lepszej jakości - mniej się kurzył, mniej smołował i brudził wymiennik itp...

Tak więc wg mnie lepiej dla opalających owsem aby jednak ten model palenia nie rozpowszechnił się za bardzo.

Groszek za 700 zł? Jezu świety :angry: U mnie Miał chodzi po 390-430 zależy jaka kalorycznosc i z jakiej kopalni, oraz czy nie z ukrainy, bo ukrainski i za 300 mozna dostac ale wolał bym nie palic w piecu :angry:. A co do groszku to 400-480. Jestem z Podlasia. Najtaniej myślę było by palić słomą/brykietem z roślin energetycznych/zbożem/trocinami.

Wiosną kupowałem pod koniec maja ekogroszek "Pieklorz" bezpośrednio z kopalni za 590 zł brutto. Kilka dni później podrożał o kilkanaście złotych. Jakiego typu groszku dotyczy cena 400-480 zł na Podlasiu?

Pozdrawiam
  • 0

Ciepło, cieplej, www.Info-Ogrzewanie.pl :)

10000 osób jest z nami co dnia - dołącz do grona naszych stałych czytelników!

#13 OFFLINE   KROTOS

KROTOS

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 83 postów

Napisano 26 wrzesień 2009 - 13:26

Witam- Musze przyznać racje Marcinowi. Co do palenia zbożem, to moim zdaniem należy wykorzystać niską jego cenę i spalać je w kotłach wszystkopalnych. Inwestowanie w drogie technologie do spalania zboża nie ma sensu gdyż obecna promocja nie potrwa długo. Koszt wyprodukowania tony zboża w Polsce to około 450 zł. Patryjoci sprzedający zboże poniżej tej ceny skazani są w dłuższej perspektywie na bankructwo. Opłacalności spalania dla owsa to podobno jak 1,5 do 1 tony węgla, ale czy ktoś to sprawdził w praktyce.

Co do cen opalu, węgla kamiennego to najtaniej jest przy wschodniej granicy, gdzie są stacje przeładunkowe węgla wschodniego po cenach światowych. Niestety polski węgiel niema nic wspólnego z cenami światowymi. Jako konsumenci przepłacamy za nasz węgiel około 100%.
  • 0

#14 Gość_ADIAS

Gość_ADIAS
  • Gość

Napisano 26 wrzesień 2009 - 19:47

1,5 x450 = 675 no troche taniej od grochu ale niewiele i problem trzeba duzy magazyn aby kupic po zniwach ale tez ciezko u nas dorwac jak te ceny tak beda szalec to oszalec ja juz mysle o zrebkach ale z nimi taz problem Mam prosbe czy jest ktos kto naprawde pali zbozem i tak obiektywnie moze stwierdzic jaki przelicznik jest zboza na groszek kub mial ? a nie ze slyszenia bo ze slyszenia to sie przewiozlem na brykiecie z trocin :angry:i przestancie powielac bzdury ze ,,podobno'''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak kolega wyzej nie pisz bzdur jak nie wiesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

#15 OFFLINE   KROTOS

KROTOS

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 83 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 10:26

Witam

Kolego ja nikogo nie zapewniam iż 1,5 tony owsa to to samo co 1 tona węgla.
Są to wyliczenia naukowe oparte na kaloryczności owsa 17 kc do węgla 25 kc.
Jak to wychodzi w praktyce tego nie wiem.
Każdy w swoim życiu zalicza jakieś wpadki ja w ubiegłym roku zakupiłem na próbę brykiet ze słomy, który też okazał się niewypałem. No cóż uczymy się na błędach.

Cena owsa obecnie jest bardzo niska i wynosi około połowy kosztów jego wytworzenia czyli tych 450 zł za tonę. Nie ma sensu spalania owsa w cenie 450 zł za tonę, nawet w celach eksperymentu.

Pozdrawiam KROTOS.
  • 0

#16 OFFLINE   IVEN

IVEN

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 12:44

Proszę nie zapominać o dopłatach do upraw dla rolników i dopłatach obszarowych.
  • 0
KOTSTAL EKO 17kW+ Brucer+ eCoal

#17 OFFLINE   xemit

xemit

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 21:17

I co z tego?To droższy towar i uwzględniono twoje dopłaty. http://www.wir.org.p...lk/jeczmien.htm
  • 0

#18 OFFLINE   tomek krakerss

tomek krakerss

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 885 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 21:27

Witam
Do przed ostatniego postu ... To najważniejsze co reguluje ceny krajowe jeśli chodzi o produkcję i sprzedaż. Jeśli chodzi o propagowanie spalania zbóż jestem nadal za i nie uważam że spalanie zboża nawet w większych ilościach mogło przyczynić się do poniesienia ceny rynkowej ( znacznie, jak to było w przypadku początków retorciaków i eko - groszku). Faktem jest to że ceny pochodzą z rynku rolniczego i spożywczego a nie energetycznego. Ale nie ma co wywoływać wilka. ... To samo było z pestką... ( dawniej odpad a dziś zamówienia sektoru energetycznego na kilka lat w przód). Pozdrawiam Spalacz Zbóż Tomasz
  • 0

#19 OFFLINE   Mancio

Mancio

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 216 postów

Napisano 28 wrzesień 2009 - 10:13

Ja palę węglem orzech Piast 650/t a na to flot 330/t (flot mieszam z trocinami), zastanawiam się właśnie nad zbożem , co najlepiej zasiać - owies? W tym sezonie spróbuję spalić jakieś zboże i o wynikach poinformuję
  • 0

#20 OFFLINE   smoQ

smoQ

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 28 wrzesień 2009 - 12:30

W zeszłym roku zasiałem 7 ha owsa, i teraz mam w magazynie ponad 20 ton tego "opału" Proponowano mi cenę 15 zł za kwintal, lekka przeginka. Ponizej 50 zyla za kwintal nie sprezedam, wole palić w piecu. Na razie czyszczę ten skarb, i gorszą frakcje wrzucam do mojego zębca, do podgrzewania wody. Pali sie nieźle, tylko trzeba być ostrożnym. Nie wolno dopuścić aby zaczął gazowć, bo może być buuum;). Małe porcje i trocję drewna. Za miesiąc montuje retorte to będę dalej eksperymentował.
  • 0