Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bydgoszcz - Dobry Ekogroszek


jacekr

Rekomendowane odpowiedzi

dosienka Ja kupowałem "podobno" Pieklorza na Grunwaldzkiej w Bydgoszczy i albo to jest podróba albo mój piec go nie trawi. Mam Klimosza Ling Duo i ten ekogroszek spala się tragicznie. Tyle szlaki że jak czytam opinie, ze to niby taki super groszek to nie mogę się nadziwić. Tak czy siak, jak chcesz zobaczyć, to weź na próbę kilka worków i oceń sama. Ten skład nazywa się Factum i jest na ulicy Grunwaldzkiej 78a. Podobno Pieklorz jest też w Łochowie w Bruko-Budzie ale mają tylko workowany - mnie interesuje tylko luzem.

 

Czy ktoś z was może polecić inny skład w okolicach Bydgoszczy? Najlepiej sprawdzony dobry eko luzem z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączę się do dyskusji.

Jestem z okolic Bydgoszczy i kupuję eko w Lipnikach, przy trasie na Białe Błota.

W zeszłym roku eko było extra, znajomy mi polecił, na lato miałem czeski, trochę mokry ( tam taki mają ), do podgrzania wody OK.

Teraz kupiłem tonę i nie jestem zadowolony, szukam nowego dostawcy.

Mam zamiar wybrać się do Osówca jutro i podobno na Chodkiewicza jest dobry, Łabiszyn też polecał mi dystrybutor pieców z Białych Błot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę drugi rok tym weglem.Mieszkam w połowie drogi Nakło- Bydgoszcz . Kupulę węgiel w Nakle, też niby pieklorz .Napisz jakie masz ustawienia Moje są takie-7/26/30min/30%/.Piec ling duo 25kw retorta obrotowa.Pozdrowienia

Witam,

Trochę z opóźnieniem, ale jestem. Ja przestałem palić tego pieklorza - już wiadomo skąd ta nazwa ;) - bo robił strasznie dużo spieków i słabo się dopalał. Teraz pale rekoretem z kopalni katowickiej i jest zdecydowanie lepiej chociaż też nie dopala się za dobrze. Nie wiem jak mam czytać Twoje ustawienia na piecu, gdyż u mnie jest podobno jakiś nowy sterownik i wygląda trochę inaczej niż te starsze, ale postaram się to opisać tak.

Tryb ogrzewania: Auto,

Typ: ekogroszek

Podajnik przerwa: 24s

Dmuchawa moc: 115

Podtrzymanie: 30 min.

Pogodówka nr:07, Tpok -20c

 

Możesz przetłumaczyć mi swoje ustawienia? ;)Zastanawia mnie te 30% To jest moc dmuchawy? Taka mała?

 

Druga sprawa, to masz obrotową retortę? Myślałem, że używa się jej do palenia miałem? Nie wiedziałem, że do ekogroszku również? Co Ci to daje?

 

pasza10 Dlaczego uważasz, że w tym roku eko w kruszynie jest słabe? Masz na myśli ten czeski czy ekoret. Ja kupiłem tego drugiego 2 tony luzem i po wysuszeniu wydaje mi się spoko, ale nie mam jeszcze takiego doświadczenia, bo palę dopiero od 3 tygodni :D Prędzej miałem w moim starym domu kopciucha.

Daj, znać gdzie ostatecznie kupiłeś i jakie są twoje ustawienia pieca i wyniki w spalaniu ;)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emjot27.Mam sterownik Economic 3000, Powietrze jest w skali 0-100%,Ustawienia 7-podawanie, 25-przerwa w podawaniu,30 min.-podtrzymanie, 30%-powietrze ,krzywa nr.7,tp 20, tem co -60 c tem cwu-40 .Spalanie węgla na tydzień-80kg.Proszę o ocenę co do ustawień co zmienić , aby spalać mniej opału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jeszcze tylko jaki masz duży dom i jak ocieplony. Wg mnie masz bardzo ładne spalanie.

 

U mnie jest pierwszy sezon i wychodzi dużo więcej niż u Ciebie.

Mam 180m2 mur ceramika potrójny (24cm poroterm, 5cm wełna, 12cm poroterm), dach ocieplony 15 cm między krokwie i 5 cm pod stelażem i 20 nad sufitem.

Dom nie zamieszkały, temperatura w środku 17C a spalanie wynosi około 140 kg na tydzień :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia użytkowa 113m3 , mur 25 solbet 15cm styro podłoga 2x5 styropiana strop 5cm, dach miedzy krokwiami20 +5 cm w ruszcie welny. Na pietrze jest 60m2 , ogrzewane tylko w mrozy prowadzone są prace wykończeniowe. Spalanie 90 kg/tydzień , tam była pomyłka -przepraszam.Proszę o opinie co do ustawień.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś kupował może tutaj ekogroszek ?

http://www.nowak-martinex.pl/oferta.php

Mam zamiar jutro wsiąść na próbę 5 worków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam Panów

jestem z Lisiego Ogona i co byście polecili aby zakupić ekogroszek .

dodam iż palę dopiero pierwszy sezon i jestem zielony w tych sprawach , paliłem peletem ale strasznie drogi jest teraz, na jesień testowałem owiec a teraz ekogroszek z ul.Przemysłowej 8 ( firma z Torunia ) troszkę mokry jest ale widać to dopiero po wsypania do podajnika jest w miarę może macie coś gdzieś bliżej równie dobry , No i przeczytałem informację iż któryś z was może zamówić całego tira do Łochowo i zbiera zamówienia jesli to aktualne to bym sie pisał mój e-mail [email protected]

pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam. Jestem tu nowy. Właśnie zakupiłem piec na ekogroszek (KAMEN). Szukam dobrego opału. Do tej pory kupowałem brykiet lub orzech w Jasińcu koło Białych Błót i byłem zadowolony. Mój śmieciak antyk dobrze sobie radził. Zastanawiam się nad groszkiem od nich. Czy ktoś kiedyś korzystał z ich opału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.