Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duża średnica Rur Starej Instalacji Z Nowym Piecem


kuti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Kolegów

Mam pytanie, otóż moja stara instalacja grawitacyjna to średnica rur na wyjściu i powrocie 2''. Kupiłem piec defro duo i chcę go podłączyć klasycznie czyli 2 pompki (co i cwu) obejscie grawitacyjne, i oczywiście zawór czterodrożny.

 

Moje pytanie o jakiej srednicy należy zastosować zawór czterodrożny aby to chodziło dobrze ? wyjście z kotła 6/4 czy dać zawór mieszający 6/4 czy moze calowy ? tak czy siak bede musial zredukować do 1cala na pompki ale kiedy najlepiej to zrobić czy od razu na wyjściu z kotła i wszystko calowe( pompki zawór 4 drożny i obejścia) czy może za zaworem redukcja ? Czy obejscie grawitacyjne calowe wystarczy ?

 

Prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy ten kocioł? Jak 25 kW lub mniej to nie kombinuj tylko zawór 1" a po nim i po pompie red na 2". Z tym "obejściem grawitacyjnym" to dałbym sobie spokój bo jak prądu zabraknie to piec stanie ( taka uroda tych podajnikowych ). Pompy są bezdławicowe to i tak obieg będzie pod warunkiem że otworzysz zawór 4-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Kolegów

Mam pytanie, otóż moja stara instalacja grawitacyjna to średnica rur na wyjściu i powrocie 2''. Kupiłem piec defro duo i chcę go podłączyć klasycznie czyli 2 pompki (co i cwu) obejscie grawitacyjne, i oczywiście zawór czterodrożny.

 

Moje pytanie o jakiej srednicy należy zastosować zawór czterodrożny aby to chodziło dobrze ? wyjście z kotła 6/4 czy dać zawór mieszający 6/4 czy moze calowy ? tak czy siak bede musial zredukować do 1cala na pompki ale kiedy najlepiej to zrobić czy od razu na wyjściu z kotła i wszystko calowe( pompki zawór 4 drożny i obejścia) czy może za zaworem redukcja ? Czy obejscie grawitacyjne calowe wystarczy ?

 

Prosze o porade

przedewszytkim pierwsze pytanie czy jesli instalacja jest grawitacyjna i do tej pory tak to dziłało to czy potrzebna jest pompa ?????????

bo jesli wszedzie dogrzewało na grawitacji to grawitacje zostaw i nic nie jest potrzebne jedynie co mozesz dołozyc to pompe do ładowania cwu zeby temo w zasobniku utrzymać

uszczesliwianie sie pompami i dodatkowo zaworami troche mija siez celem ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy ten kocioł? Jak 25 kW lub mniej to nie kombinuj tylko zawór 1" a po nim i po pompie red na 2". Z tym "obejściem grawitacyjnym" to dałbym sobie spokój bo jak prądu zabraknie to piec stanie ( taka uroda tych podajnikowych ). Pompy są bezdławicowe to i tak obieg będzie pod warunkiem że otworzysz zawór 4-D.

 

Dzieki za odpowiedz. Kocioł jest 16KW a obejście chciałbym mieć ponieważ w piecu można palić także węglem na wypadek braku pradu. Czy jesli pompy są bezdławicowe to znaczy ,ze mimo braku pradu bede miał przez nie normalnie przepływ ? Dlaczego wiec wszyscy instalują zawory różnicowe i obejścia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A czy w przypadku wymiany starego kotła z króćcami 2'' (moc 17,5 kW) na nowy o średnicy 1 i 1/2 cala o zbliżonej mocy, jeżeli nie jest konieczne dokonywanie poważnych przeróbek, wystarczy wstawić mufy redukcyjne 6/4''-2'' i zostawić jak jest, czy warto jednak zmniejszyć przekroje rur głównych na 6/4''?

Na ile jednak taka redukcja może wpłynąć na sprawność pracy układu przy grawitacji? Dodam, że instalacja była robiona pod kocioł z króćcem 2'', a rozprowadzenie rur poziomych (idących do poszczególnych pionów) w piwnicy ma rozmiar 6/4'' i 5/4''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.