Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Groszek Węglowy - Piec Miałowy Z Górnym Spalaniem


cok1

Rekomendowane odpowiedzi

Palilem z 10 lat grochem 35 i jest git! 1 malo popiolu 2 bardzo wydajny pod wzgledem ciepla 3 malo pradu na dmuchawe 4 dluzsze palenie ojakas 1-2 doby na 1 zasp co sie wiaze ze mimo ze jest drozszy od miału wychodzi ze jest taniej 5 mniej roboty 6 no i cieplej wieksza bezwladnosc jest 1 wada jesli mAsz malo wody w obiegu trzeba jakis hamulec bo jest duza bezwladnosc ja nie mam z tym problemu bo sprawe zalatwia pompa obiegowa i 500l wody w obiegu teraz pale tez tym grochem ale przez podajnik przerobilem piec na podajnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperature mialem ze 40C po bezwladnosci 50-55 na piecu musialem mu ogranicznik na dmuchawie zamontowac teraz sa takie klapki w dmuchawie aby komin saMOCZYNNIE NIESSAL bez tego hamulca to mi sie wcale dmuchawa nie wlanczala a temp na piecu bez pompy to ze 80C by miała a dmuchawa wlanczala mi sie na ok 1 min max 2-3min i przez 1godz cisza to dzieki bezwladnosci na grochu bo latwo powietrze przelatuje przez gruby groch mam bardzo dobry cug w kominie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziasiaj rozpocząłem sezonowe grzanie, tylko tak na próbę by przepalić trochę, groszek węglowy póki co spisuje się dobrze, troche dłużej się rozpala jak miał, temperatury nie podbija tz. 1-3 stopnie max., mam małą temperaturę na piecu tylko 40 stopni, nie wiem jak będzie w zimie kiedy na piecu bedzie więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia z palenia groszkiem? Rozpalasz tak jak miałem od góry czy od dołu? Dzisiaj zamówiłem trochę groszku u nas cena miał 23 - 450 zł groszek 25 - 510 zł wiec niby podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wita...pale juz groszkiem ok tygodnia i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony, u nas mial kosztuje 590 zl, groszek 640 zl (zachodniopomorskie), laduje polowe pieca bo jeszcze nie ma takich temperatur bym palil caly czas a trzyma mi 15 godzin, mialem palilbym ok 12 godzin, popiolu jest o wiele mniej, nie ma tych gród spieczonych, czysciej jest w kotlowni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, właśnie tak rozpaliłem, wrzuciłem 4 wiaderka i troche się piec rozbujał (ustawilem na 50 doszedl do 66), więc musiałem poodpalać podłogówki ;) i dzisiaj rano troche sauna w domu. Zobacze ile pociągnie na grochu, potem załaduje miałem i ustawie na podobne parametry dla porównania wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - Panowie jak wygląda długość palenia groszkiem w stosunku do takiej samej ilości miału. Sam w tym roku porzuciłem miał dla węgla, tylko że z Kazachstanu. W dodatku zmieniłem piec z tylno na górno kanałowy i trudno mi powiedzieć czy piec jest bardziej wydajny czy to zasługa tego węgla, efekt stałopalności jest widoczny. Może ktoś z kolegów przeprowadzał symulacje palenia różnymi gatunkami(asortymentem) węgla w piecu miałowym i jak to wychodzi ilościowo.

 

Pozdrawiam palaczy w piecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.