Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Instalacją Zdjęcie


maatek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, może ktos pomoże mi go rozwiązać jak przerobic instalację.

 

1. Mam zawór trójdrozny, który w każdym nastawie od 1 do 10 przed zaworem i za zaworem ma prawie taką samą temerature wody. Np p[rzed zaworem mam 60 stopni i nie potrafię puścić na dom 40 stopni. Zauważyłem , że rura, która dochodzi z dołu do zaworu jest ciepła. (powinna byc zimna) Według mnie może być za długi obieg zimnej wody do zaworu ?

 

2. Bojler z ciepła wodą bardzo słabo grzeje. Tutaj nawet nie wiem co może byc zle podłączone. Bojler jest płaszczowy temperatura na piecu 70 stopni po trzech godzinach w bojlerze temperatura około 40 stopni.

 

Dzieki za info Na zdjęciach widac ppompke sterownik prtacy pompy i zawór trójdrozny.

 

Informuje, że kotłownia jest oddalona około 15 metrów i rury ida w ziemi dlatego taka ich wysokośc od podłoża.

post-8765-1252910704_thumb.jpg

post-8765-1252910732_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musze przyznac ze juz dawno takie kotłowni nie widziałem ale musisz dokładnie rozrysowac ten układ albo zrobic iwecej foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam według mnie zawór jest niewłaściwie podłączony, ponieważ tak jak sobie przeanalizowałem możliwe ustawienia zaworu tródrogowego to według mnie aby można było regulować temperaturę na wyjściu na grzejniki to musi być wyjście na grzejniki podłączone w tym miejscu gdzie w twoim przypadku jest rura idąca do dołu, natomiast zasilenie z pieca i powrót z grzeników powinny być podłączone do przeciwległych złączy, według mnie tylko tak może to działać w takim podłączeniu, no chyba że się pomyliłem lecz tak sobie rozrysowałem możliwe położenia tego zaworu ni tak mi wychodzi że powinno być prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat z tym zaworem ale raczej zamknie całkowicie zasilanie i przekieruje na powrót ale mogę się mylić bo wygląda to raczej dziwnie.

Mam podobną instalację tylko ja zastosowałem najpierw pompkę następnie trójnik na zasilanie CO i CWU a następnie zawór czterodrogowy.. Wszystko działa OK. Bijler dostaje taką temperaturę jak wyjście z kotła czyli ok55-70. Przed wejściem do bojlera jest jeszcze zaweór parowy do skryzowania przepustowości np w okresie zimowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala zaworu tj jeden zaczyna się z prawej strony, a dziesięc z lewej tam gdzie dochodzi zasilanie ciepłej wody. Przed założeniem widziałem, że jak skala jest na jedynce to jest maleńki otwór z prawej strony więc raczej chyba jest dobrze założony?

 

Może jak powrót bedzie bliżej dołu zaworu to wszystko bedzie ok? (mysle o skróceniu rurki bo teraz są takie zakretasy)

 

Witam według mnie zawór jest niewłaściwie podłączony, ponieważ tak jak sobie przeanalizowałem możliwe ustawienia zaworu tródrogowego to według mnie aby można było regulować temperaturę na wyjściu na grzejniki to musi być wyjście na grzejniki podłączone w tym miejscu gdzie w twoim przypadku jest rura idąca do dołu, natomiast zasilenie z pieca i powrót z grzeników powinny być podłączone do przeciwległych złączy, według mnie tylko tak może to działać w takim podłączeniu, no chyba że się pomyliłem lecz tak sobie rozrysowałem możliwe położenia tego zaworu ni tak mi wychodzi że powinno być prawidłowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skala zaworu tj jeden zaczyna się z prawej strony, a dziesięc z lewej tam gdzie dochodzi zasilanie ciepłej wody. Przed założeniem widziałem, że jak skala jest na jedynce to jest maleńki otwór z prawej strony więc raczej chyba jest dobrze założony?

 

Może jak powrót bedzie bliżej dołu zaworu to wszystko bedzie ok? (mysle o skróceniu rurki bo teraz są takie zakretasy)

według mnie to powinno być tak jak na mich szkicach odręcznych, chyba że źle zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z objawów o których piszesz w pierwszym poście wynika że masz źle ustawiony zawór 3d, ale bardzo łatwo to zmienić. Odkręć śrubkę na osi zaworu mocującą pokrętło i zdejmij je. Szczypcami lub kombinerkami złap za oś zaworu i przekręć maksymalnie w prawo. Załóż pokrętło tak aby oś zaworu można było przekręcić w lewo tylko o 90 stopni. Przy prawidłowo ustawionym zaworze powinieneś mieć:

- przy pokrętle maksymalnie w lewo - temperatura na zasilaniu grzejników taka jak na piecu

- przy pokrętle maksymalnie w prawo - temperatura na zasilaniu grzejników taka jak na powrocie

Zawór musi być ustawiony tak jak na rys. 1a załączonej instrukcji:

http://www.esbe.pl/pliki/Instrukcja%20-%20VRG%20330.pdf

a masz prawdopodobnie tak jak na rys. 1b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Zawót trójdrozny działa wspaniale po jego przestawieniu. Dzięki za rady..

 

 

TERAZ INNY PROBLEM

 

Bojler grzeje grawitacyjnie, a gdy idzie pompka przestaje grzać.

Zauważyłem, że jak dam zawór trójdrożny w pozycjach od 1 do 3 to wtedy grzeje bojler przy wyższych przestaje.

 

Według mnie została żle zamontowana pompka. Gdzie ją dac może na powrocie lub przed bojlerem i zaworem trójdrożnym.

 

Dzięki za info chyba dzieki Wam przed sezonem bojler bedzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieś pompę na powrót, to obsłuży i zbiornik i centralne.Gdybyś chciał regulować temperaturę to trzeba dać albo zawór bezpośredniego działania do bojlera albo elektromagnetyczny normalnie zamknięty. Potrzeba też wyregulować przepływ przez bojler aby woda nie płynęła tylko przez niego (dławienie) na zasilaniu do bojlera.post-4692-1253017979_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie które zaproponował quitar, dobre ale nie pozbawione wad np: temeratura zasilania c.o będzie w dużym stopniu zależna od temp. powrotu z c.w.u, zwłaszcza przy zamkniętym zaworze 3d. Poza tym musisz zastosować zawór kulowy na zasilaniu bądź powrocie c.o, żeby grzejniki nie grzały latem. Optymalnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie drugiej pompy do c.w.u z zaworem zwrotnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powrót z bojlera dać przed pompkę i zawór trójdrożny i to by rozwiązało problem?

 

 

Moja propozycja na zmienionym szkicu (nie naruszyłem chyba praw autorskich :))

 

Rozwiązanie które zaproponował quitar, dobre ale nie pozbawione wad np: temeratura zasilania c.o będzie w dużym stopniu zależna od temp. powrotu z c.w.u, zwłaszcza przy zamkniętym zaworze 3d. Poza tym musisz zastosować zawór kulowy na zasilaniu bądź powrocie c.o, żeby grzejniki nie grzały latem. Optymalnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie drugiej pompy do c.w.u z zaworem zwrotnym.

post-8765-1253092108_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.