Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zrąbki Drzewne To Jest Przyszłość

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
611 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   moskit145

moskit145

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania: Podajniki i rębaki własnej produkcji , przeróbki pieców na najtańszy opał

Napisano 09 październik 2009 - 05:40

Witam po przerwie dzisiaj zamieściłem nowy film ze zmodernizowaną maszyną do produkcji opału w ciągu godziny wyprodukowaliśmy 12 worków zrębki spaliłem ok 1 litry ropy więc bardzo oszczędnie, opał starczy mi na ok 12 dni zimowych (jeżeli wyschną jak należy), w lecie na co najmniej miesiąc. Ostatnio chodziłem po lesie mojego wujka i zauważyłem dużo leszczyny , powiedziałem mu o tym i kazał mi je usunąć a jest tego w cholerę na całą zimę starczy i jeszcze dłużej. Leszczyna jest twarda ale i też i chwastem leśnictwo karze likwidować ,świetnie nadaje się na opał problem z suszeniem w okresie jesiennym, jeżeli macie tańsze metody palenia lub tańszy opał z miłą chęcią nawiąże kontakt ----pozdrawiam Marek link do filmu
  • 1

#22 OFFLINE   kazik

kazik

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1021 postów

Napisano 09 październik 2009 - 18:02

Jak to suszyć?
Urządzenie ok. Ja również mam dużo tego towaru i zgadzam się że to najtańszy opał.
Mam silnik elektryczny 5 KW bezczynny no i.........nabrałem chęci,
Pozdrawiam
  • 0

#23 OFFLINE   kazik

kazik

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1021 postów

Napisano 09 październik 2009 - 18:54

Nie chcę zapeszyć... KTOŚ (nie byle kto) się zainteresował i chce podać rękę.
BYĆ MOŻE coś się urodzi na następny sezon.

Powodzenia. Eco fire full Heso.
  • 0

#24 OFFLINE   heso

heso

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 1232 postów

Napisano 09 październik 2009 - 19:19

Jak to suszyć?

Na trawniku rozkładałem latem plastikową plandekę o wym. 6 x 8 m.
W cienkiej warstwie schną w ciągu jednego słonecznego dnia, najlepiej
przy lekkim wietrze. Myślę, że nie warto na silę suszyć na wiór, wystarczy
tak, by potem nie pleśniały. Dobrze jest zrobić do przechowywanie boksy
z drobnej siatki, dla przewiewu (oczywiście pod lekkim zadaszeniem).
  • 0

#25 OFFLINE   heso

heso

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 1232 postów

Napisano 09 październik 2009 - 19:32

Powodzenia. Eco fire full Heso.

Dzięki.
Może bez tego full ? Bo trąci kiczem... ?
I bez heso.

A poważnie, tak pięknie jeszcze nie pracował, jak ostatnio.
Niezwykle stabilnie potrafi całymi godzinami trzymać 55- 60 stopni.
przy prawie całkowitym zamknięciu dopływu powietrza pod ruszt.
W komorze zasypu odbywa się zgazowanie opału - to, o co cały
czas mi chodziło. Za palnikiem słychać szum szybkich płomieni.
Nareszcie rozwiązałem problem mieszania gazów z powietrzem.
Tyle na razie, do masowego sklonowania daleka (?) droga.
  • 0

#26 OFFLINE   kazik

kazik

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1021 postów

Napisano 09 październik 2009 - 22:49

Dzięki.
Może bez tego full ? Bo trąci kiczem... ?

A może dorzucić jeszcze Bayer i będzie na full ?
Muszę dodać, że rodzi się we mnie powoli wizja ;) spalania zrębek w kotle z dolnym palnikiem.
Podobno mają dać premię, a więc kto wie...
  • 0

#27 OFFLINE   jedlica

jedlica

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano 12 październik 2009 - 15:00

Zrób wyłącznik awaryjny w postaci belki przy gardzieli załadunkowej tak aby operator mógł odciąć ciałem posów ewentualnie zastopować silnik na wypadek zaplątania się ubrania w gałęzie. Jedną ręką ciężko będzie CI obsługiwać rębak:) trochę złośliwie ale ma dotrzeć bo wykonałeś pierwszej klasy maszynę.
  • 0

#28 OFFLINE   mostowiak

mostowiak

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano 03 styczeń 2010 - 12:25

ja jestem w trakcie robeinia rebaka ze schematu e konstruktor,bede ciol nim wierzbe energetyczna.napedzany bedzie przez wom.jezeli ktos jest zainteresowany to na stronie e konstruktor jest caly opis.
  • 0

#29 OFFLINE   jedlica

jedlica

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 76 postów

Napisano 03 styczeń 2010 - 21:20

Ten rębak z tej strony robi "korki" wielkości brykietu i będzie to opał dobry do ręcznego podkładania, piecy kaflowych, kominków itd do CO hmmmmm

Na tym, filmiku fajnie wygląda praca rębaka tarczowego który robi zrebkę w sam raz do kotłow z podajnikami.

• 0

#30 OFFLINE   moskit145

moskit145

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania: Podajniki i rębaki własnej produkcji , przeróbki pieców na najtańszy opał

Napisano 20 styczeń 2010 - 16:50

Witam wracam do tego tematu z zadowoleniem otóż to po tygodniach modernizacji mogę śmiało pochwalić się że przerobiłem piec tak że palę zrębkami podając je mechanicznie , fakt jest taki że jeszcze jestem w fazie testów więc proszę się nie śmiać z wyglądu urządzenia lub jakiś widocznych prowizorek , śmiało mogę powiedzieć że osiągnąłem to co chciałem palę najtańszym opałem dostępnym na rynku , zrębki te przechowuję na zewnątrz pod zadaszeniem nie są całkiem suche ale palą się świetnie. link do strony co wy panowie na to pozdrawiam Marek.

Załączone pliki

• 0

#31 OFFLINE   def

def

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 429 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 17:49

[/b] co wy panowie na to pozdrawiam Marek.
[/quote]

Witam.
Gratuluję wytrwałości oraz wyniku i zalecam zgłębienie na youtube tematu i pochodnych " wood gas" i "wood gas stove". Zainspirowany tymi filmikami powinieneś spróbować zawiesić a nawet po prostu postawić nad paleniskiem podwójny cylinder z pokazaną tam konfiguracją otworów. Nad cylindrem zalecam jeszcze zawiesić deflektor. Nasze deflektory są płaskie a ja zaproponowałbym stożkowy; stożkiem do dołu ???
Te "dodatki" nie powinny być ani trudne ani kosztowne w wykonaniu. Ogromnie jestem ciekaw efektów.
powodzenia
def
Czy ze ślimakowego wirnika nie da się wyprowadzić wałka giętkiego, który powinien wzruszać zawartość kontenera ze zrębkami?
  • 0

#32 OFFLINE   moskit145

moskit145

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 77 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 18:20

Czy ze ślimakowego wirnika nie da się wyprowadzić wałka giętkiego, który powinien wzruszać zawartość kontenera ze zrębkami?
[/quote]
Witaj właśnie tworzę taki wałek z pazurami który będzie wzruszał zrębki napęd przenoszę ze ślimaka poprzez dwie zębatki i łańcuch jak skończę to wstawię zdjęcie narka
  • 0

#33 OFFLINE   def

def

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 429 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 18:45

............... Wałkiem giętkim może być krowi łańcuch tylko u góry zawieszony na kręciołku i na "sztywno" przy napędzie. Inną wersją może być obrotowy pierścień ze zwisami. Nawet cały pojemnik może się poruszać obrotowo a tylko podstawa ze ślimakiem sztywno ( motoreduktory multiplikują siłę silnika).
Cylinder może Ci się nie mieścić przez zasyp ale można go skręcić z części w komorze spalania ?
Z tym cylindrem warto spróbować.
melduj co i jak
def
  • 0

#34 OFFLINE   zundapp600

zundapp600

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 20 styczeń 2010 - 22:27

Dosyć prosto rozwiązany jest spulchniacz w urządzeniu AZSO . Napęd jest bezpośrednio brany od ślimaka . takie zęby zaczepiają o ślimak i tym sposobem wprawiają w ruch koło na którym jst przyspawane kawałek płaskownika . Patrząc na Twój zbiornik niestety tego nie da się zrobić , ale po niewielkiej modyfikacji kto wie . jednak masz już jakieś plany to czekamy na rezultaty
Powodzenia
  • 0
www.zundapp.net.pl

TO CO LUBIĘ I TO CO ROBIĘ

#35 OFFLINE   moskit145

moskit145

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 77 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 08:19

Panowie szlachta od godz 23.20 do 7.00 spaliłem worek zrębki worek raszlowy 53cm szer 85cm wys, zrębka jesionowa , na zew -10stopni ,w budynku różne temperatury w sypialni 20st w łazience 25 , w pokojach 21, temperatura zadana 60st na piecu, podawanie 42sekundy co 40 sekund w opcji regulowanie , podajnik włącza się 5 razy zanim dojdzie do temperatury zadanej, temperatura wzrasta do 66 ,67 st i zaczyna spadać ok 7min. Ale jest jedna wada całego ustrojstwa huczy i niesie się po całym domu w dzień nie zwraca się takiej uwagi ale w nocy masakra żona zła mały się nie wyspał a mnie łeb napiepsza
  • 0

#36 OFFLINE   rumcajs01

rumcajs01

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 08:31

Nie napisałeś, co huczy. Jeśli to ogień, to możesz zmniejszyć powietrze. Jeśli podajnik, to nieco wytłumi nasypanie do pełna zbiornika. Pozostaje się przyzwyczaić - następna noc będzie znośniejsza..
  • 0

#37 OFFLINE   moskit145

moskit145

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 77 postów

Napisano 21 styczeń 2010 - 23:13

Witam huczy moment podawania słychać silnik, trochę go wyciszyłem pod podpórkę podłożyłem grubą gąbkę a zamiast paska napędowego między silnik a przekładnię dałem uszczelkę z rury setki śmieszne ale znacznie pomogło jutro będę myślał co z tym zrobić. A jest tak pięknie i tanio ale jak tego nie wyciszę pozostaje się przyzwyczaić "następna noc bedzię znośniejsza" ładnie ujęte dzięki za słowa otuchy pozdrawiam.
  • 0

#38 OFFLINE   zundapp600

zundapp600

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 22 styczeń 2010 - 19:30

Nie wiem jak to rozwiązałeś , gdyż na zdjęci nie widać ale ................
Popełniłeś błąd w układzie przeniesienia napędu . Silnik powinien napędzać bezpośrednio przekładnię , co skutecznie wyklucza hałas . U Ciebie widzę łańcuch , który do cichych nie należy. druga sprawa jak rozwiązałeś łożyskowanie ślimaka ????? . Po trzecie poćwicz z poziomowaniem urządzenia , zbiornik zasypowy do pełna , poduszki z kawałka gumy pod nogi .
  • 0
www.zundapp.net.pl

TO CO LUBIĘ I TO CO ROBIĘ

#39 OFFLINE   adamasz

adamasz

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 960 postów
  • Zainteresowania: kotłowanie podajnikowe, rowerkowanie po kraju i dalej, turystyka, języki, mechanika stosowana

Napisano 22 styczeń 2010 - 23:48

A mnie się widzi, że zasobnik paliwa działa jak tuba gramofonowa - potrzebny gąbczasty separator między nią a korpus podajnika. Poza tym pewnie są luzy w napędzi, które dają takie efekty specjalne ;) Ale całość pomysłowo zbudowana - głównie liczy się odwaga rozpoczęcia przebudowy (a nie mówiłam, że to Ci nie będzie działać :huh: ), a stopniowo szczegóły się dopracuje ! Mam to samo :)
Szacun wielki dla budowniczego... i Małżonki niedospanej!
  • 0

SEKOM Opal25 - tłokowiec podwójnie wymiarowy doskonalony własnoręcznie i uporczywie...dzięki PT Forumowiczom.

#40 OFFLINE   moskit145

moskit145

Rozkręca się

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPipPip
  • 77 postów

Napisano 23 styczeń 2010 - 10:40

Nie wiem jak to rozwiązałeś , gdyż na zdjęci nie widać ale ................
Popełniłeś błąd w układzie przeniesienia napędu . Silnik powinien napędzać bezpośrednio przekładnię , co skutecznie wyklucza hałas . U Ciebie widzę łańcuch , który do cichych nie należy. druga sprawa jak rozwiązałeś łożyskowanie ślimaka ????? . Po trzecie poćwicz z poziomowaniem urządzenia , zbiornik zasypowy do pełna , poduszki z kawałka gumy pod nogi .

Witam akurat co do łańcucha nie mam żadnych zastrzeżeń chodzi bardzo cicho z tyłu za zasobnikiem jest przekładnia silnik jest pod przekładnią na wahaczu który jest zawieszony na zasadzie nakrętka śruba i to można regulować ,także jak chcę ściągnąć pasek podnoszę wahacz, silnik też przykręcony do wahacza na 4 śrubach bez żadnych gumowych podkładek i stąd dochodzą największe hałasy wystarczy podnieść lekko silnik z wahaczem pasek lekko się popuszcza i następuje cisza, więc muszę zrobić następna przeróbkę. Ślimak podparty jest na łożysku wahliwym i tu słychać niewielki szum czasami mruknięcie albo trzask jak wejdzie jakaś długa zrębka. Idę działać a i trochę opału narobić bo znika przez te mrozy w zastraszającym tempie prawie 4 worki na dobę a dziś było -17 gorąco pozdrawiam.

Załączone pliki

• 0