Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna Pomoc Fachowca


yaro8219

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki dylemat aczkolwiek co do podłączenia kotła pod podłogówke grzejniki oraz C.W.U. W JAKI SPOSÓB MOŻNA TO PODŁĄXCZYĆ żeby to wszystko sprawnie działało oraz było bezpieczne tu mam mam projekt według mojego pomysłu prosze waszę zdania i ewentualne zmiany piec jest w piwnicy a grzejniki i podłogówka na 1 piętrze 4 metry wyżej mam już wyprowadzone rury pex 26mm do piwnicy a u góry cała instalacja jest już wykonana (troche trzeba poczekać az sie otworzy ale się otworzy ) podziękował za pomoc

post-2-1252585200_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już może poniewczasie ale spróbujmy. Przy takich długościach pętli podłogówki powinna ona pracować na oddzielnej pompie ( 3 rtl'e w cenie jednej dobrej pompy- to już pominę ) mam tylko nadzieję że trochę przewymiarowałeś grzejniki to podłogówka będzie jakoś hulać. Bojler proponuję na oddzielnej pompie z zaworem zwrotnym na zasilaniu lub elektrozawór na zasilaniu sterowany tak że grzeje gdy temp. pieca jest wyższa od temp. bojlera lub wyłącza zasilanie gdy bojler osiągnie wymaganą temp. Za pompą "piecową" proponuję zamontować zawór do powrotu do pieca będziesz nim mógł regulować temp. CO oraz podniesiesz temp. powrotu pieca. Da Ci to możliwość podniesienia temp. na piecu a co za tym idzie temp. CWU zawłaszcza w cieplejsze dni. Naczynie wyrównawcze podłącz bezpośrednio nad zaworem różnicowym najlepiej bezpośrednio do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zaleca się żeby układy ogrzewania podłogowego pracowały w systemie zamkniętym i w ogóle CO w układzie zamkniętym dobrze odpowietrzone ma mniejszą skłonność do korozji. Ale widziałem już nie jedną podłogówkę w układzie otwartym i wszystko było O.K. Także wydaje mi się że można zrezygnować z wymiennika i dać zawór 4-d. Z tym że naczynie zwbiorcze trzeba zamontować przynajmniej 1m nad najwyższym punktem instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W JAKI SPOSÓB MOŻNA TO PODŁĄXCZYĆ żeby to wszystko sprawnie działało

mozesz uproscic i bedzie działało ale jak to sie przekonasz jak wykonasz

a jak chcesz zebyś był zadowolony z efektów to nie rób jak partacze

RTL-e na 300 m w 3 petlach to stanowczo za duzo , mozesz zrobic mieszacz na TZM VTA 322 (w zasadzie zalecany do 50 m2 pow ) i pompie , wtedy trzeba rozdzielic grzejniki od podłogi

a efekt jest taki ze mozesz grzac co zechcesz osobno podłoga osobno grzejniki

no i oczywiscie za wymiennikiem pompa do co . którj nie widze na rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok gdybym robił od podstaw to pewnie by się tak zrobiło ale całą instalacje mam już zrobioną i jest podciągnięta do piwnicy trzeba tylko piec podłączyć do instalacji a przerabiać wszystko to duży koszt dobrze było gdyby to działało na otwartym obiegu w najprostrzy sposób i własnie z tym mam problem czy dać wymiennik płytowy i zrobić dwa obiegi czy wszystko na jeden obieg otwarty albo zamknięty ale to niebezpieczne przy tak dużym kotle.

Czekam na rozsądne rozwiązanie . Pozdrawiam i z góry dziekuje za wszelką pomoc w rozwiązaniu tego tematu ( nie ukrywam że rozwiązań jest dużo ale również finansowo dużo szukam prostego i rozsądnego rozwiązania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.