Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryczne Centralne Ogrzewanie .


NemoNo1

Rekomendowane odpowiedzi

ja obecnie na pompie ciepła mam 37st na grzejiki i 23,7st w pomieszczeniach

a co do ustawień czy masz taryfę g12W lub 12R ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G11, zadnej innej sie nie oplaca, przeliczalem 3 razy, chyba, ze masz zuzycie na poziomie 1000kW to wtenczas G12W :P

 

G12 nie zamierzam nigdy uzywac, nie bede z czasowylacznikami latal :P

 

Moge ci podeslac kalkulator jaki robilem, ktory obrazuje w detalach co za ile placisz tylko bys musial sobie podstawic swoj cennik od swojego dostawcy jesli masz innego niz Tauron :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam taryfe i u mnie srdnia wychodzi 35gr/kWh brutto  taka średnia roczna  a w czeniej na g11 było niespełna 70gr wiec dlatego podpowiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu se kliknij masz mapkę i aktualne ceny brutto G11 i nie widzę 35gr, widocznie to cena netto umnie netto to 33 lub 31 gr, było 55gr a staniało o 2 grosze więc obecnie brutto płacę 53 gr za 1 KW

 

tu masz mape Polski i obecne ceny + kalkulator

http://www.cenapradu.strefa.pl/

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp na sterowniku:

6:00-8:00 - 21.6st

8:00-14:00 - 20.6st

14:00-23:50 - 21.6st

 

Histereza: 0.5st

 

Temp CO: 65st

 

Przy tych 40 stopniach wody nagrzeje ci wogole mieszkanie? :P Dla mnie to nie do pomyslenia :)

sterownik jest w sklepie nazwy zapomniałem ,sprzedawczyni ma dzwonic czy będzie kompatybilny z kospelem cena 129 zł za sterownik, ja ci podałem na testach jak mi wychodzi, grzejniki maja moc 3x 1500 wat i 1 o mocy 2000 wat temp w pokojach w duzym 20 st w średnim 21 st, w kuchni 22,5 st, no jak dopne sterownik i będzie pracował kocioł około 12 h to zuzycie wyjdzie mi 20KW na dobę to bedzie 53gr x 20 Kw =10,6 zł x 30 dni===318 zł za prąd, ciekawe czy tak wyjdzie :P

acha ściany zew ocieplone od środka steropianem 2cm

Edytowane przez pop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G11, zadnej innej sie nie oplaca, przeliczalem 3 razy, chyba, ze masz zuzycie na poziomie 1000kW to wtenczas G12W :P

 

G12 nie zamierzam nigdy uzywac, nie bede z czasowylacznikami latal :P

 

Moge ci podeslac kalkulator jaki robilem, ktory obrazuje w detalach co za ile placisz tylko bys musial sobie podstawic swoj cennik od swojego dostawcy jesli masz innego niz Tauron :P

co do G11 przy mym kospelu to mi nawet elektryk odradził G12 heehhehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem o sredniej rocznej za kWh w taniej taryfie kosztuje mnie 32gr brutto ale średnia roczna z taryf  35gr kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze na g11 tak moze byc odnosze sie do g12r czyli do taryfy dedykowanej do grzania domu

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mi da nocna taryfa?? gdybym miał piece akumulacyjne to tak, ale policzyłem i za drogo piece w utrzymaniu wychodzą, potrzebował bym łącznej mocy 3 piece około 9KW i na tej taniej taryfie niby u nas wychodzi około 40gr brutto, policz sobie te 9KW co musi przez tyle godzin grzac i ile to zeżre niby taniego prądu, kospel jest całodobowy i działa jak bojler po prostu sobie dogrzewa, a gdy mu dam jeszcze regulator pokojowy to będzie działac tak jak mu zapodam na moje życzenie i taniej będzie.
 
Sasiad 2 piece akumulacyjne bojler automat no wszystko na prąd i się cieszył że co miesiac tylko 600zł płaci a jak przypiździło do -17 st to i 1000zł zapłacił za prąd no i ma siłę 3 fazy.Miał bo wyjechał.

 

automatyk twoja cena prądu 35gr nocna taryfa liczyłem tylko 3 piece bez bojlera i innego sprzętu i mi wyszło tylko piece na nocnej taryfie 2700KW na miesiąc to daje 945 zł tylko piece akumulacyjne, to i tak Gdybym jechał na kospelu 24 godz na dobe to mi zeżre 40 na dobę, kw 1200 na miesiac taryfa G11 660zł wszystko na miesiactemperatura na wyjściu 50 stopni lub wiecej nie ma znaczenia bo Gdy się kospel rozgrzeje to tylko podczymuje temperature zadana. Pozdro licz chopie licz

 

 

Dj Volt napisz mi jak masz ustawienia na kotle czyli ile litrów na min do sieci daje kocioł, i jaka temp masz na powrocie.

Edytowane przez pop
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie rozpędzaj sie zliczeniem jak ogrzewam 400m2 prądem   w domu aktualnie ponad 24st zużycie energii do teraz 41kWh z czego 23kwh zjadła pompa ciepła od północy do teraz

post-4676-0-40593100-1477244268_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak jesteś w energi to taka masz jak w niemieckiej albo pisowskiej sieci to nie masz

a przepływke zamienić na zasonik 80-100l pionowy z grzłką i druga taryfa

i pamietaj jesli masz kospela to najchłodniej jest w nocy i nad ranem czyli wtedy idzie najwięcej energi wiec w tedy taryfa nozna sie sprawdzi

dlatego energa daje taryfe 12r czyli do grzania domu

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyk bo padnę ze śmiechu, jak możesz porównać mieszkanie i zapotrzebowanie 55m2 a różnica 400m2. ale tak a propo bo duże różnice widzę niby w cenie brutto za 1 kw to pisza różnie że jest to 0.53 gr lub że jest to 0.31 gr jaka prawda???/

dlatego pisze żeby sie nie rozpędzał z wyliczeniami  bo to na malutkim metrażu będzie jeszcze taniej

prawda do cen jest taka że G11 to cena w zaleznosci od regionu od 60-70gr brutto ze wszytkimi kosztami za kWh

G12R to tania 32gr brutto droga około 70 gr brutto a jesli sie bierze poł na paoł to około 50-55gr /kWh wyjdzie u mnie wychodzi srednio rocznie 35gr /kWh bo duzo szarpie w nocnej ,grzanie idzie cały czas a w nocy idą automaty ,zmywarki i wszytko co mozna zaprogramować i zapomnieć

drabinki w łazienkach idą jeszcze noca aby było wicej niz 23st w łazience na rano także tak sobie to idzie resztę widać na wykresie

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za cały ubiegły rok czyli sezon wrzesien wrzesien  niespełna 5 tys i 5mp drewna to całe koszty energi dla domu  mysle że za rok zejde do 1000zł rocznie jak dołoze do konca roku 8kW fotoogniwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogles odrazu zamontowac Kospela plus zasobnik, wtenczas kociol grzalby non stop bufor, a z bufora pompa rozprowadzalaby wode po grzejnikach, problem w tym ile potrzeba czasu przy 4kW aby ogrzac ten zasobnik do temp np 70stopni

 

Ocieplilbym go takze welna mineralna, aby nie bylo duzo strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.