Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny Kotłowni !


niessmann

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie instalatorzy i nie tylko...!!!

 

Myślę ze warto poruszyć taki podstawowy temat na forum ! ile instalator powinien wg. was kasować za montaż kotłowni (ile wy kasujecie)!

 

Kocioł na paliwo stale na zaworze 4d z zasobnikiem cwu. (jest to najczęstszy zestaw jeśli chodzi o paliwo stale)

 

 

 

Myślę ze warto ruszyć ten temat dlatego ze ceny sa bardzo rozproszone a klijet sam nie wie ile kosztuje taki montaż chyba ze zacznie dzwonic do 100 instalatorów , ceny przez tel zrąbią sie male a po doliczeniu innych niewspomnianych drobiazgów wyjdzie na równo z reszta.

 

Do czego zmierzam!

Często klienci opowiadaj jak to mnie ten instalator nie oszukali tyle pieniędzy zabrał i wogole... wiec może przez ten artykuł klienci dowiedzą sie na jaki koszt należy sie nastawić i później bd mieli konkretne rozeznanie. Z kolei jeśli wykonawca wyceni kotłownie na 50 % niższa cenę jak tu podamy na forum da mu to na pewno dużo do myślenia , to samo tyczy sie przeplecenia!

 

zachęcam również do wpisywania sie ludzi którzy w niedalekim czasie instalator zamontował taka kotłownie!

 

Pozdrawiam !

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem co chcesz osiagnąc tym pytaniem bo kazda kotłownia jest inna i iny zakres robót no ale pobieznie to sie da podac

-ustawienie kotła podłaczenie do komina

-umiiescowienie zasobnika

-podłaczenie zasobnika od strony CO

-podłączenie zasobnika od CWU

-podłączenie zaworu 3d/4d

-podłaczenie obiegu CO

i takie zestawienie technologi kotłowni to od strony montażowej to ok 1200zł plus materiał moze sdazyc sie kotłownia na która zuzyjesz 5m rury bo wsztko ładnie podprowadzone wtedy wyjdzie taniej ale sa kotłownie gdzie trzeba latać z rurkami po całych scianach i wtedy to musi kosztować wiecej

ale czasy gdzie liczy sie od punktu juz dawno sie skonczyły nikt juz tak nie liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak piszesz technologie kotłowni zazwyczaj robi sie w dwa dni chyba ze trzeba latac z rurami po kotłowni jak k..... po pustym sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za wyrzucenie starego pieca i zamontowanie nowego kociołka z Pleszewa plus kilka drobnych przeróbek- w sumie około 5-7 godzin w 3 osoby skasowali 1200 - miejsce - Kalisz wlkp.

Instalacja starego typu - wymagajaca palnika do spawania/ciecia rur .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

U mnie za wyrzucenie starego pieca i zamontowanie nowego kociołka z Pleszewa plus kilka drobnych przeróbek- w sumie około 5-7 godzin w 3 osoby skasowali 1200 - miejsce - Kalisz wlkp.

Instalacja starego typu - wymagajaca palnika do spawania/ciecia rur .

 

U mnie było podobnie - same koszty robocizny (bez materiału) - również wyniosły 1200 zł (netto), z tym że były to 2 dnia pracy 3 osób, w tym spawacza gazowego. Sporo zabaw z cięciem rur, spawaniem aceytlenem, podłączeniem pieca w sąsiedni kanał kominowy. Uważam, że to dobra oferta.

Żeby było zabawniej, to spotykałem instalatorów, którzy za wspawanie dwóch króćców w kolektory zasilania i powrotu oraz montażem kilku kształtek i zaworów zaśpiewali taką cenę jak powyżej.

Wszystko więc zależy jak się trafi. Standardowy tekst większości: "Bo jak mam się bawić w cięcie, przenoszenie, spawanie, to ja wolę w tym czasie całą instalację gdzieś indziej zrobić." Na ostatek cena zaporowa i wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja w nowym domu jednorodzinnym a mianowicie CO (ok 100m2 podłogówki, reszta kaloryfery), rozprowadzenie wody użytkowej z cyrkulacją, poprawki kanalizacji, wykonanie kotłowni (montaż kotła na paliwo stałe i montaż zbiornika na CWU). Łączny koszt 5500 bez materiału.

Edytowane przez makler222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,u mojego szwagra już po zamontowaniu - kotła

-wstawienie kotła do pomieszczenia,podłączenie do komina

-rozprowadzenie rur wraz z zaworami,pompami,obejściem grawitacyjnym jednym słowem kpl.kotłownia

-zawieszenie grzejników z przróbką podejść /inne grzejniki niż zakładano wcześniej/

-podłączenie dodatkowo grzejników /2szt./ na poddaszu oraz naczynia wzbiorczego

-przeróbka zamontowania hydroforu z dodatkowym kranem do instalacji zimnej wody

-poprawa podłączenia do rozdzielni /zpie...na przez ekipę montującą solary/

-zalanie instalacji,odpowietrzenie,uruchomienie kotła i ustawienie sterownika.

Cena ustalona - 2200,-

Cena zapłacona - 2400,- /za dodatkowe roboty wcześniej nie uzgodnione/

Inne ekipy - wycena wstępna 3500-4000,-

Zaznaczam,że po lekturze forum mogę stwierdzić - istalacja zrobiona super,łączenia lutowne na miedzi bez zacieków super poprowadzone.

Moja kotłownia + cała instalacja od kotłowni do grzejników+miedż na początku,dalej rury stabi + reszta to samo co u szwagra.Zaczynają po swiętach więc wszystko przede mną.

Cena uzgodniona - 3000,- /urwałem 300,-/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.