Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy Kocioł Co Z Podajnikiem


freddie

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właścicielem domu przedwojennego (220 m2 w obrysie pow. użytk doł -150m2,gora- 30m2 z ewentualną przebudową strychu na mieszkania (corki kończą szkoły) zbiornik cwu 300 l stary cieknący,chcę wymienić na płaszczowy a ten przerobić na zb akumulacyjny po naprawie.Dotychczas palę Vigasem 25 kW od 2001 r,niestety ostatnio

cieknie na spawach i z gory komory a po wybudowaniu nowego komina ceramicznego fi 20 cm zaczął gotować wodę w sezonie letnim,co zakończyło się perforacją scianek(pofalowały się).Duża w tym zasługa złego montażu zabezpieczeń obiętościowych w przeszłości,ale i tak już od jakiegoś czasu skorodowały i [poprzepalały się osłony wylotow powietrza.

Teraz potrzebuję dobrego pieca na ekogroszek,niestety mam ograniczenie w postaci wysokości wylotu czopucha- 85 cm - wysokośc dolnej krawędzi od podłogi,średnica 20cm. Mam na uwadze kilka modeli- Termo-Tech Tech Duo 22 kW,Eko-Tech 22 kW,Defro Eko 28 kW,ale może ktoś podpowie inny model o podobnych parametrach.Bardzo zależy mi na opiniach na temat tych kotłow.Mam też sporo zgromadzonego drzewa dlatego zależy mi na takim z rusztem dodatkowym.Dom ma ocieploną 1 ścianę (polnocna-22m),salon,łazienka-sufity,jeden pokoj podłoga,reszta w planach.wysokość pomieszczeń -3m.Czy ktoś może tu coś doradzić?

I druga ,dla mnie b wazna sprawa - czy w zw z nowymi przepisami dot.zamkniętych instalacji grzewczych do kotłow na paliwa stałe mogę bezpiecznie zainstalować taki kocioł wraz z wężownicą schładzającą BVTS lub inną tego rodzaju,bez instalacji naczynia przelewowego?Mam już zainstalowane naczynie przeponowe 20l

Dla mnie ta sprawa jest bardo pilna bo muszę szybko kupić ten kocioł i zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamontować wężownicę na wyjściu z kotła przed pompą i do tego zawor termostatyczny -może na listwie z manometrem.Zresztą jeszcze nie mam tego pieca- może kupię coś z wbudowaną fabrycznie węzownicą,ale po lekturze tego forum mam chyba podstawową wiedzę .

Teraz zresztą do montażu pieca chcę zatrudnić fachowca-instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.