Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc W Wyborze Pieca-niedoświadczony


niedoświadczony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem pierwszy raz na tym forum. Ostatnio mój stary piec SEKO odmówił mi posłuszeństwa i chciałem prosić Was o pomoc w wyborze kolejnego pieca.

Jestem nie bardzo doświadoczny w piecach i naprawde nie wiem co wybrać.

Mam do ogrzania dom piętrowy o powierzchni okolo 160 m2. Przerój komina wynosi 16x25. zastanawiałem się nad takimi piecami jak( bez podajnika, zastanawiałem sie tylko nad piecem ze sterownikiem):

 

- Ogniwo biecz S6WC 17kW lub 20 kW

- SAS UWT 17 kW

- Kamen-W 19 kW

 

będe palił troche drzewem a troche węglem, raczej jest to z reguły gruby Piast. Taki mam dostępny ale wszystko można zmienić. Prosze o pomoc :) Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

 

Dzięki i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Podejrzewam, że nie gorszy od wielu innych opisanych na tym forum kotłów. Ja używam go 4lata i nie narzekam. Nie uzurpuję sobie prawa do fachowych, konstruktorskich ocen, to dopiero drugi kocioł w moim dorosłym życiu, w pierwszym paliłem 25 lat, nie wypada mi formułować zbyt generalnych wyroków, lecz na podstawie porównań z innymi dostępnymi w sklepach kotłami w cenie „Ogniwo” uważam, iż nic mu nie brakuje. Jak porównam męczarnie przy czyszczeniu poprzedniego kotła z dostępem do wymiennika w tym kotle to od razu mi lżej. . Mozna czyścić co tydzień a można raz w miesiącu, sporo zalży od umjejętngo palenia. Mówimy o urządzeniach w cenie 2000 - 3000zł, nie będą to niestety kotlarskie "Mercedesy", chociaż jak się czyta to forum, to i te wypasione potrafią przyprawić o ból głowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porzadnego kotla nieczysci sie wcale on sie sam czysci pod wplywem palenia cale czysczenie to raz na 2 miesiace wybrac popiol z wyczystek ja przynajmniej tak mam bywalo ze po sezonie wybieralem z wyczystek jak nie mialem czasu i zapomnialem o tym :angry: a w zyciu mialem kilka kotlow i kilka sam zrobilem z tad moje oceny moj ostatni wyrob ma juz 18 lat i ma sie dodrze pomalu trzeba myslec o nastepcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.