Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc.


tomasz1367

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam problem tego typu otuż w zeszłym roku byłem zmuszony przenieść naczynie wyrównawcze ze strychu do kotłowni. Naczynie miałem podłączone do zasilania bojlera w ciepłą wodę i było dobrze, pewien pan poradził mi abym podłączył naczynie do powrotu z bojlera i dał najwyżej jak się da i tak zrobiłem ale rura zasilająca do naczynia jest około pięciu centymetrów nad rurą zasilającą bojler w ciepłą wodę czy tak może być? Dodam że przez rok wszystko było dobrze a teraz nie wiedząc czemu po rozpaleniu w piecu i wzroście temp do 60 stopni rośnie ciśnienie w instalacji i kapie mi zawór bezpieczeństwa w miarę wzrostu temp zawór cieknie coraz bardziej. Jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tylko jeden zawór bezpieczeństwa. Potrzebne jest naczynie wzbiorcze przeponowe dla wzrostu objętości c.w.u. Niejednokrotnie było już to na forum opisywane. Nie znam pojemności bojlera ale powinno wystarczyć 12 do 16 l np. Refix (do c.w.u.)post-4692-1251784735_thumb.jpg

 

Z tego co wiem to bojler ma około 200litrów, a jeśli chodzi o to nieszczęsne naczynie to czy nie jest faktycznie żle podłączone tak jak sugeruje kolega poniżej i czy to naczynie przeponowe zda egzamin?

I wspomniał pan coś że widać tylko jeden zawór bezpieczeństwa ,czy powinien być jeszce gdzieś? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można wiedzieć jak to naczynie ma być podłączone skoro jest żle

 

W Twoim układzie naczynie podłączone być musi do wyjścia kotła z pominięciem zaworów i pomp. Obecnie masz podłączone do powrotu. W przypadku zagotowania wody w kotle nie gwarantuje ono obecnie poprawnego odprowadzenia pary i wrzącej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej rok temu przerabiałem instalację i naczynie było podłączone na tym samym odcinku tylko że na gorącej wodzie no i było około dwa metry wyżej ale ze względu na sąsiadów musiałem zejść znim do kotłowni i teraz jest na powrocie i około 5cm nad bojlerem. czy mogę znowu podłączyć do gorącej wody nie będzie to za nisko(nie mam możliwości dać naczynia wyżej) / dzięki bardzo za zainteresowanie i liczę że mi jakoś pomożesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie zamknięte pokazane prze zemnie jest tylko dla bojlera dla c.w.u. a nie dla instalacji c.o. Co do naczynia otwartego c.o. jak nie ma innego wyjścia to może być tak nisko w dla KONKRETNEGO PRZYPADKU. Jest to trochę nisko bo dół naczynia powinien być przynajmniej 60 cm nad górą najwyżej umieszczonego fragmentu instalacji (rura doprowadzająca wodę do bojlera (a to daje trochę więcej niż 5 cm). Naczynie obowiązkowo wpięte w zasilanie kotła przed pompą.

Z tego co wiem to bojler ma około 200litrów, a jeśli chodzi o to nieszczęsne naczynie to czy nie jest faktycznie żle podłączone tak jak sugeruje kolega poniżej i czy to naczynie przeponowe zda egzamin?

I wspomniał pan coś że widać tylko jeden zawór bezpieczeństwa ,czy powinien być jeszce gdzieś? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie zamknięte pokazane prze zemnie jest tylko dla bojlera dla c.w.u. a nie dla instalacji c.o. Co do naczynia otwartego c.o. jak nie ma innego wyjścia to może być tak nisko w dla KONKRETNEGO PRZYPADKU. Jest to trochę nisko bo dół naczynia powinien być przynajmniej 60 cm nad górą najwyżej umieszczonego fragmentu instalacji (rura doprowadzająca wodę do bojlera (a to daje trochę więcej niż 5 cm). Naczynie obowiązkowo wpięte w zasilanie kotła przed pompą.

 

Dzięki wielkie podłącze i zobaczę co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj rozpaliłem w piecu i nic nowego powietrze niby się fajnie odpowietrza ale zawór bezpieczeństwa jak ciekł tak cieknie już przy temperaturze 60st i ciśnienie na manometrze też rośnie tak jak rosło. więc czy jeśli założę naczynie przeponowe tak jak pisałeś wcześniej to coś da? jak działa to naczynie,a może jest jakaś inna przyczyna przez którą tak cieknie ten zawór? dlaczego przez rok czasu nic się nie działo choć naczynie było podłączone za pompką a teraz takie cyrki i nawet po zmianie wyjścia na naczynie nie ma poprawy?! jak najprościej odpowietrzyć cały układ i pompke? z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.