Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy! Zepsuty Piec - Wymiana Na Nowy 0- Ale Jaki ? :(


niunia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje pilnej porady osob ktore orientuja sie w temacie Mam 4-ro pietrowy dom (skrajny blizniak) z grawitacyjna instalacja, rury o duzym przekroju, zeliwne kaloryfery na 3 pietrach, a w piwnicy aluminiowe. Obecnie obieg zamnkniety - odlaczono naczynie zbiorcze po montazu tego wlasnie pieca - wczesniej byl piec 'palacy wszystko'. Mialam piec gazowy zeliwny Schaefer 24kW (ze zintegrowanym zasobnikiem) ale niestety zepsul sie. Powiedziano mi ze nie warto naprawiac, ze trzeba wymienic. Nie mam za wiele funduszy, obecnie dom wynajmuje firmie. Porzebuja miec naprawde bardzo cieplo no i troche cieplej wody(czasem ktos bierze prysznic + na zmywanie i sprzatanie biura). Nikt na stale tam nie mieszka. Szukam najtanszego rozwiazania na ok.10 lat. Pozniej bede sie wprowadzac i zupelnie modernizowac instalacje. Bardzo prosze o porade jaki piec kupic - czy stojacy zeliwny czy wiszacy... Bo bylo 5 facowcow i kazdy mowi co innego. A ja juz mam metlik w glowie bo sie zupelnie na tym nie znam. Chcialabym tylko zeby byl oszczedny, nie psul sie i byl prosty w obsludze. Bardzo serdecznie dziekuje za kazda odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy bedzie żeliwny o mocy podobnej 24kw ,ale koszt to min 7000zł z dobra automatyką ,natomiast jesli nie masz kasy to proponuje powiesic na szybko kociołek buderus U052/54 z bez[osredim podgrzewaniem wody ,koszt to jakies 3500 zł wieszasz pare rurek miedzianych i wszytko grzeje

bo jesli porządny kocioł zeliwny to proponowałnbym z zasobnikiem ale komplet i zrobienie takiej super kotłowni to min 12-15tys na gotowo ale tak zrobiona kotłownia to przynajmniej 15 lat bezawaryjnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam zamowic zeliwny z Vaillanta o tej samej mocy ale niestety ponad 3 tyg czekania - z zasobnikiem koszt 6280zl ale monter powiedzial ze ok. 3300zl wezmie za montaz z robota....A to wszystko to troche duzo. No i dopiero koniec wrzesnia by bylo a mi na czasie zalezy.

Zastanawialam sie nad zakupem zestawu z Immergas'u NIKE MINI (4250 zl) albo EOLO MINI (4650zł )po 24 kW. z zasobnikiem 100 L. To polecili mi najemcy. Ceny zachecajace i za montaz tego 1000zl krzykneli a nie 3300zl...... A moze VIESSMAN Vitopend 100 + Zasobnik Mega 100l+ regulator tygodniowy - za 4850zl. Tylko czy to wytrzyma 10 lat ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeliwne kotły gazowe są bardzo trwałymi urządzeniami. Co niektórzy twierdzą że są niezniszczalne. Aby popsuć taki kocioł trzeba się naprawdę starać. Chyba że awaria dotyczy palnika (który czasem trzeba wymieniać) lub innej armatury gazowej, ewentualnie zasobnika ( tu może być większy problem). Jeżeli awarii uległ palnik to do tych kotłów są dostępne zestawy palnikowe (GULIWER) do kotła Schaefer (w internecie zajmie ci to naprawdę kilka minut). Naprawa powinna być zdecydowanie tańsza od zakupu nowego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsul sie blok gazowy - powiedziano mi ze trzeba sprowadzic z Belgii - koszt 2000zł + montaz czyli w sumie 2500zl. Poza tym automatyka od dluzszego czasu szwankowala i nikt nie chcial sie podjac jej naprawy.....Niestety. A czy zepsucie bloku silnika moglo wynikac z bledow w ekspoatacji tzn czy mogla to byc wina najemcy lub ich zaniedbaniem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.