Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaagadki, Ciekawostki I Takie Sobie.


baca350

Rekomendowane odpowiedzi

Heso-- wał nie 3 mln, musisz poczekać.

gadałem kiedys oko w oko z producentem kotłów na targach w Kielcach. I pytam czy zagląda na fora smolarzy. Ano nie. Bo czasu nie ma . Aja mu ze tam szaleńcy niezłe patenty kombinuja to mógłby do swoich kotłów co zastosować.

A on "Ale po co, przeciez sie dobrze sprzedają???" I był to właściciel firmy. Ręce opadają.

 

Def-- a gotowac potrafisz???

 

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....niestety, potrafię ????!!!!!???? ale sprzątać w ogóle !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

i co teraz? Co z nami będzie ? Pozostanę przy mojej niewolnicy, co to ona mnie ma...

Znasz góralski to Ci nie będę więcej tłumaczył ....

A hoooooooooooj... a echo a ch.........j

def

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heso-- wał nie 3 mln, musisz poczekać.

gadałem kiedys oko w oko z producentem kotłów na targach w Kielcach. I pytam czy zagląda na fora smolarzy. Ano nie. Bo czasu nie ma . Aja mu ze tam szaleńcy niezłe patenty kombinuja to mógłby do swoich kotłów co zastosować.

A on "Ale po co, przeciez sie dobrze sprzedają???" I był to właściciel firmy. Ręce opadają.

(...)

Hej!

 

Wiedziałem... 3 bańki koło nosa... trudno. Dzięki chociaż za chęć. Polecam się na przyszłość.

 

I ja gadałem z niejednym takim, przeważnie z Pleszewa, na bazarach latem, jak przyjeżdżali ze swoimi kociołkami na busach. Ja im- że mam, że rewelacja, że oszczędność, że każde paliwo... A oni na mnie jak na wariata i gadali coś o perpetuum mobile. Ale owszem: tu ma pan nasze namiary, niech pan zadzwoni albo mailem. I ... cisza. Kiedyś jeden przyznał się, że oszczędzają, składają się na wykup jednej licencji w pięciu- dziesięciu producentów na jeden wzór, produkują i nie narzekają na zbyt. Słyszałem też opowieść o jakimś wynalazcy, który miał podobno naprawdę dobry pomysł, chodził po nich wszystkich, proponował, ale nikt nie chciał gadać. Za chwilę było już pozamiatane, bo gość przeniósł się na tamten świat.

 

A kocioł z podajnikiem podobno narysował im jakiś kierowca... Gdzieś zobaczył za granicą i tak poleciało.

Ci "moi" też nie zaglądali na forum, nawet nie wiedzieli, że takie jest.

Widać - nie muszą, tylko pozazdrościć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak trzeba próbować. Może pogadać z prezesami polskich firm Zębiec , Ogniwo. Kiedyś była u mojego kolegi posła delegacja z Zębca, by ratować ich przed prywatyzacją. I udało się uratować wtedy parę firm i elektrowni. Ale Jarek, a właściwie jego mocodawcy nakazali rozbić rząd i teraz wolna-amerykanka. Grabież majątku niewyobrażalna.

Tak więc Heso, skoro pomysł ma się zmarnować to może komuś go przekazać, to chociaż satysfakcja zostanie, a może

Zębiec HS-D

W górę serca Panowie!

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się.

Na nudę zagadka.

Z przedstawicielem jakiego zawodu (profesji) można najwięcej i najciekawiej porozmawiać o paleniu i o piecach? Kto ma w tej dziedzinie najlepszą praktykę i najcenniejsze obserwacje ?

Nagród nie przewiduję..... tel 0 700 ..... nie działa i nie jest to zagadka na tak niskim poziomie

def

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świt dobry.

Zwycięzcą jest BODZIO 12. To On w innym temacie wypowiedział magiczne : piekarz. Zagadka nie aż tak bardzo trudna (niejeden z Was brał go pod uwagę), ale zawód piekarza nie nasuwa się od razu.

Pierwszy zdun musiał być piekarzem i z piekarzem zdun rozmawia z wyjątkową uwagą. Piekarz wie co , gdzie grzeje.....

Uprzedzę pytanie KAZIKA i odpowiem; tak jestem synem piekarza.

Skąd wiem , że Kazik zadałby mi takie pytanie? Bo go wyczuwam... To z KAZIKIEM, HESO i BACĄ chciałbym i wypić i pogadać. Byłoby mi przyjemnie. Może z NIMI ustalilibyśmy zlot SMOLUCHÓW ???

E tam bajdurzę....

def

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no! Def! Ty nie wywołuj wilka z lasu! Wielkie Szkolenie Smolarzy niebawem , w programie fajerwerki z komina , grzanie cwu na czas, czyszczenie kotła i komina z pomiarem dP [różnicu ciśnień] przed i po.

Na koniec konkurs dokładania do pieca po 50 lub 100g.

A jak gotowac nie potrafisz to kicha.

 

Heso, opisz swoje wynalazki dokładnie o próbuj. Mike Oldfield 2 lata szukal kto mu wyda "Dzwony rurowe" aż trafil i od tego czasu stracił problemy finansowe. I wydał kilka kolejnych płyt.

 

A producenci --- trzeba z właścicielami gadać. Jak na 20 jeden zajarzy sadzę w mózgu to dobrze. Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się.

Zagadkę ?

Z naprawdę jakiego grzechu wyspowiadało się dziewczę garnizonowemu kapelanowi w książce o przygodach Szwejka ????

Odpowiedź nie jest wprost cytatem z książki .

def

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się.

w odpowiedzi należy rozwinąć wyznanie dziewczęcia, że grzebała między palcami ...dużym prawej i dużym lewej nogi....??!!??

Jarosław Haszek przechytrzył cenzurę i umieścił w tekście pikantny żart. Jak mi się wydaje nie przekroczył etycznych granic. Nasz Kisiel zaś na łamach Tygodnika Powszechnego , który dał będącemu w potrzebie Kisielowi zatrudnienie, podpisywał swoje artykuły pseudonimem J.E. Baka !!! Przeczytajcie bez kropek. To było nieetyczne.

Śmieszne ? Na pewno pouczające.

def

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się.

HESO, przyłapałeś mnie. Ja też to czytałem tyle lat temu. Wtedy nie zrozumiałem z tego nic. Zdziwiłem się tak "prozaicznym grzechem". To powinno być w części, w której Szwejk jest ordynansem i zostaje ? przegrany w karty lub po prostu przechodzi z "rąk do rąk".

Fascynujące jest ponowne czytanie starych przeczytanych książek, bo dzisiaj się je zupełnie inaczej odbiera. Szczególnie "Lalkę", "Latarnika" , "Faraona".... To w szkolnych lekturach nas indoktrynowano, a najśmieszniejsze jest, że zmieniły się pomniki a lektury i ich interpretacja , nie .

Musimy zmienić forum lub przenieść się na ? bloga . Bądź co bądź to forum smoluchów. Właśnie walczę z kominem (wyczystka czysta) ale że to komin portkowy, muszę pokonać skosy i coś udrożnić ?....

pozdrawiam

SAF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję chętnym namiar na dobry pdf tej fantastycznej książki:

 

http://republikaczeska.republika.pl/index_pliki/pdws.pdf

 

Dziś już mi sie nie chce szukać, może ktoś będzie szybszy ?

 

Niedawno uparłem się i przeczytałem uważnie "Przedwiośnie". Masz rację, czytanie po latach przynosi zupełnie inne spojrzenie. Może to my sami ciągle dorastamy ?

"Lalkę" i "Faraona" czytałem kiedyś jako młodzieniec na okrągło, przy każdym samotnym posiłku, znałem je prawie na pamięć.

Wracając do Haska: słyszałem, że książka została przetłumaczona na nowo i podobno stała się jeszcze bardziej "czeska".

Oglądane filmy na podstawie powieści denerwowały mnie natrętnym pokazywaniem Szwejka jako z lekka durnowatego ofermy, gdy tymczasem w książce to najzupełniej przyzwoity gość, na dodatek potrafiący doskonale poradzić sobie w każdej trudnej sytuacji.

Ale to chyba naprawdę nie jest temat na tu i teraz. HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Zamykając nasze literackie to i owo, oświadczam , że i ja i HESO jesteśmy smoluchami i jest nam z tym dobrze. Tych lektur obowiązkowych oczywiście dobrowolnie nie czytam (są inne ciekawsze pozycje ) ale z dziećmi, kiedy jeszcze chodziły do szkoły, to się musiało powtórnie przeanalizować.

To ważne aby uważnie i z zainteresowaniem czytać... Z wiekiem zaczynam u siebie obserwować dziwne rzeczy.....

Pewnie to już czas żeby się zadekować, ...

SAF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Def i heso, latka powoduja inne spojrzenie na świat.

za młodziaka to był a gorzała i laski, a teraz gorzała/film/ książka jak komu gorzała wcześniej mózgu nie wyżarła.

Taki jest zegar biologiczny . Można z nim walczyć lecz często bywa to żałosne,

 

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.