Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup Kotła Na Miał / Węgiel / Groszek / Drzewo


jan12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie dawno pękł mi 25 letni piec żeliwny Dozamet 12kw który ogrzewał nie ocieplony dom o

pow. 180m.Potrzebuje kupić nowy piec tylko nie mam pojęcia jaki.Znajomy radzi mi nie kupować pieca żeliwnego gdyż dużo ciepła "idzie w komin" zamiast ogrzewać wode.Druga sprawa to moc kotła .Na forum radzicie by kupować piec do takiej pow. o mocy ok 25-30 kw jednak to jest dziwne ze moj piec dawał rade przy mocy tylko 12kw. ( pomijając fakt ze trzeba było chodzić co 2 godz. a w większych pomieszczeniach gdzie się nie przebywalo temp. byla wyrażnie za niska )

Zdecydowałem że piec ma mieć moc 15kw nie żeliwny ze spalaniem by żar był zawsze na wierzchu.

Do ogrzania jeszcze nie duże c.w.u..

Cena to ok. 3000 tys..

Proszę o porade

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Janie.

 

żeby latać co 2 godziny do pieca....to chyba juz nie pracujesz??? W mrozy chyba nie śpisz, albo w domu masz rano z 10 stopni???

Zachęcam do pieca z podajnikiem . To nic,że dzisiaj droższy niż zasypowy, ale ekonomia i wygoda bez porównania.

I faktycznie co najmniej 25 kW , lepiej 30. Teraz za 5 - 6 tys. do kupienia.

Z podajnikiem napewno zaoszczędzisz 1/3 paliwa rocznie - przy nieporównywalnym komforcie temperatury- będzie taka jak ustawisz, a nie jak do tej pory......................Napisz dla mojej ciekawości ile zu zywałeś rocznie węgla/opału/??

Kiedyś opalałem dom /20 lat temu/ zwykłymi "górniakami". ok 300 m2 zuzywałem ze 25-30 ton węgla. skład opału był ok 12m2 i węgla było ze 3 m na wysokość.

czyli ze 35 m3 opału i nie zawsze starczyło tylko na okres zimy......w domy było 18 stopni.

Teraz po rozbudowie i piecach retortowych spalam na prawie 400 m2 14- 15 ton, dom nadal nie ocieplony.w domu 21 stopni; czyli spalam połowę tego co na o wiele mniejszej powierzchni. Jest też faktem ,że 12 lat niedawno ogrzewałem się gazem, ale niestety wychodziło 50 % drożej - i w 2006 przeszedłem na ekogroszek.

Jeśli musisz palić węglem to tylko z podajnikiem................Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.