Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Drewno, Nie Zagazowujący.


adammarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem ciekawy piec który działa na zasadzie dolnego spalania, i jako głowne paliwo stosuje sie do niego drewno, niestety jego moc mi nie odpowiada jest to zębiec KDU.

http://www.zebiec.com.pl/index.php?pname=147

Szukając innych pieców z dolnym spalaniem najczęsciej są one przeznaczone głównie na węgiel.

Znalazłem również piec, niestety w dość wysokiej cenie, kotły kostrzewa przeznaczone głównie do spalania produktów drewno pochodnych.

Czy ktoś ma taki piec i morze sie wypowiedzieć jak sie sprawuje czy jest elastyczny i jakie jest mniej wiecej spalanie..

Ja zamierzam ogrzać kotłem pow 140 metrów nie ocieplone lecz sciany mają grubość 60cm.

Opalając głownie drewnem

Pozdrawiam i dziekuje z góry za odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką moc Kalvisa-2 polecałbyś do 100m2 starego drewnianego domu (ale wymienione okna, ocieplony strych i strop) + bojler 100l? Instalacja ma 130l z czego 60 to piec 18 kW, który jest za "mocny". Mam zawór 4D ze sterowaniem. Chodzi o to, czy 12kW to nie za mało i co oznacza 10-16 kW (10 na drewnie, 16 na węglu?) Palę głównie węglem i dodatkowo drewnem/zrębkami. Samego węgla pójdzie mi może 2,5 tony w zimę (tak szacuję, bo paliłem miał, orzech i drewno, więc dokładnie nie wiem).

 

Pozdrawiam,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Chcę kupić piec w którym w 80% będę palił drewnem (bo mam własne), a w 20% węglem (w mroźniejsze dni i noce). W grę wchodzą raczej piece spalania dolnego.

 

Na początku myślałem o Warmet 200 Ceramik 25.5, gdyż ma dość długie kanały co powinno skutkować niezłym odbiorem temperatury z paliwa "długoognistego" i ogólnie jest dość chwalony, ale nie zawsze.

 

Następne w oko wpadł mi Defro Optima Plus 24 Nowa Linia ze względu na pomiar temperatury spalin, który powinien dawać wymierne korzyści w ekonomi pracy pieca. Niestety ostatnio wyczytałem że podobno przy paleniu drewnem w tym piecu należy wyjąć ten czujnik bo może ulec zniszczeniu (to się postarali z tym czujnikiem), a poza tym nigdzie nie mogę znaleźne wewnętrznego schematu tego pieca, chyba że jest on taki sam jak w "starej linii" i dlatego nikt go nie publikuje.

 

O Ceramiku naczytałem się sporo lecz większość wypowiedzi tyczy się opalania węglem (jak ktoś ma doświadczenie w opalaniu drewnem w tym piecu to byłbym wdzięczny za jakąś wypowiedź w tym temacie) natomiast o Nowej Lini Defro informacji jest bardzo mało, nawet tu na forum ludzie o nie pytają, ale brak odpowiedzi. Może tu ktoś kto miał z nimi kontakt pokusi się o wypowiedź.

 

Wiem że nie ma pieców idealnych i nikt za mnie nie wybierze, ale czy tego Ceramika mogę wziąć i nie być z góry skazany na "porażkę" ? A może jest jakiś inny piec który przy takim opale sprawdzi się lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad Tym piecem Warmet 200 18,5kw.

Myśle ze powinien sie sprawdzic.

Ma trochę krutką gwarancje to mnie martwi gdyż tylko 3 lata..

Też chciałbym poznać opinie kogoś kto palił w tym piecu drewnem, jaka jest stałopalność, ogółem jak sie sprawuje na takim paliwie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie wilgotnym opałem to tylko marnowanie energii. Energie którą uzyskujesz ze spalania opału zużywasz na odparowanie wilgoci z opału. Podobnie jest z praca kotła przy niskich temperaturach. Nie wpływa to tez dobrze na długowieczność kotła czy to stalowy czy żeliwny. Na trwałość kotłów ma bardzo duzy wpływ prawidłowa eksploatacja i odpowiednia instalacja. W żadnym kotle nie wolno palić wilgotnym opałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc jaki kocioł wybrać...

-kostrzewe ktora teoretycznie jest przystosowana do drewna.

-Prosty kocioł ze spalaniem dolnym, i przystosowaniem do paliw nisko kalorycznych lecz wysuszonych. np. http://allegro.pl/item714423064_ekologiczn...iomasa_itd.html.

-bądż zwykłęgo najtrwalszego Viadrusa, i tu nasuwa sie moje pytanie czy viadrus robi kotły z dolnym spalaniem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta hajnówka to górne spalanie a nie dolne. Ten nowy Viadrus gdzies na formu opisywany jest dolnego spalania.kostrzewa warmet jest dolnego spalania, kalvis k-2, k-5, dakon, i jeszcze pare innych sie znajdzie. Osobiście najbardziej podoba mi sie K-2 zwłaszcza jeśli chodzi o spalanie drewna i odpadów drzewnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten piec.

żeczywiście wygląda solidnie. Jedyny jego wielki minus to cena... ja mam do dyspozycji 4000zł + oczywiscie koszty montażu kotła.

Jagby pan dał radę polecić mi coś w tej granicy cenowej..

Ten piec K2 by był super.. ma długą gwarancje.. lecz cena jest za duza.. a jeśli chodzi o trwałość jeszcze by mi sie viadrus podobał ale gdzie znaleść ten z dolnym spalaniem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja może swoje 3 grosze :)

ja mam kostrzewę 70kw na unisterze - palę tylko węglem,ojczulek ma kostrzewę z fabrycznym sterownikiem coś około 18kw - ogrzewa około 180m2 - stara poniemiecka chałupa i pali praktycznie tylko drewnem - wszelkiej maści B) .Sporadycznie w największe mrozy miesza drewno z węglem - ale to tylko ze względu na to iż nie chce mu się zbyt często latać do kociołka :D . Na samym węglu kociołki trzymią podobnie - 18 - 24h - nawet w tęgie mrozy - to moje spostrzeżenia i na moich chałupach - tak więc są tylko orientacyjne :) .Na drewnie średnio 8-14h.. U ojca pali się co popadnie - drewno różnej maści - czasem aż się niestety leje i z drewna i z komina(mokre) - da się takim palić ale jak wiecie jest to totalne marnotrawstwo. :D . Optymalne to drewna liściaste,suche lub przesuszone.....no cóż każdy chwali swoje.... co zechcesz to kupisz - kociołki u mnie mają po 4 czy pięć lat. Na swojego chucham i dmucham - patroszę i przerabiam jednocześnie regularnie czyszcząc. Ojczulek czyści jak nie da się już palić :lol: . Jestem zadowolony i nie żałuję zakupu - ale to słowa "pomysłowego dobromira" :P , bo nieważne jaki kocioł bym kupił to i tak bym w niego łapki pchał aby coś sknocić lub poprawić :)

 

pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie kocioł godny polecenia?

Ja planuję chyba zakup tego kotła kostrzewa warmet 200 18,5kw

Mam do ciebie takie pytanie mianowicie czy kocioł ten masz podłaczony z buforem bądz mieszaczem? czy on musi byc zamontowany przez autoryzoany serwis?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4D jest wymagany zamontowac może Ci kazdy hydraulik nikt nie może wymagać montażu przez autoryzowany serwis. Tylko uruchominie jest warunkiem gwarancji i to kosztuje chyba 70 zł plus koszt dojazdu. Zwykle powinien to zrobić sprzedawca tego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani jeden ani drugi u mnie nie ma zaworu czterodrożnego i żadne nie ma bufora - jedyne "buforki" to bojler c.w.u. :D . Zawory czterodrożne są chyba obligatoryjnie aby zachować gwarancję - ale nie mam pewności. Niestety wtedy gdy je kupowałem było trochę inaczej (przynajmniej u mnie)- mniejsza o to.W każdym bądź razie i jeden i drugi montowałem sam i sam robiłem pierwsze odpalanie. Ten większy byczek był robiony pod specjalne zamówienie dla mnie gdyż wtedy nie bawili się w takie wielkości. swego czasu jak wspominałem tym 70kw grzałem tylko c.w.u. - zero problemów z gotowaniem - jednak na unisterze - na fabrycznym gotował wodę - mały odbiór i za duże podbijanie temperatury po wyłączeniu dmuchawy - pomimo iż była na minimum i przysłonięta

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co patrzyłem zawory te nie są drogie na allegro można znaleść już za ok 130 zł

Tylko może producent wymaga by był to zawór sterowany elektronicznie nie manualnie?

Teraz już mam mniej wiecej przejżystą sytuacje musze zdecydować pomiedzy

Warmetem 200

I Viadrusem u24

Myśle, viadrus trwałość, kostrzewa ma sterowanie, wentylator i też jakiś czas powienien wytrzymać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Być może już jest Pan po zakupie kotła. Jeśli nie, to polecam nie drogie kotły fimy Narmet z Narwi k. Białegostoku. Są to kotły technologicznie zbliżone do Moderatorów, tyklo że za mniejsze pieniądze. Sam posiadam taki kocioł (34kW). Jest to kocił na wszystko, bo i wszystko w nim się pali (trociny, drewno, węgiel itp). Piec pracuje już 6 rok i nie zawsze paliło się w nim suche drewno (bo przeważnie ono jest spalane) i na razie, odpukać cieszy mnie swoią bezawaryjnością. Może dla przykładu podam, że mój szwagier kupił do swego nowego domu kocioł Weberman 30 kW i po roku zmienił na Narmet 24kW. Z Webermanem miał kłopot tego typu, że ciepło ulatywało do komina, gdy grzejniki były tylko ciepłe (popękał komin). Przy Narmecie, mimo mniejszej mocy znamionowej w domu ciepło a i komin zimny:), już o zużyciu opału nie wspomnę. Poniżej podaję link do producenta.

http://www.narmet.com.pl/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.