Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo 35kw


jarekx1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy widział ktoś w jakimkolwiek sklepie na stanie kocioł Defro Duo 35kW.

Najlepiej województwo łódzkie, ale może być i gdzieś dalej. Chcialem kupic ten kociol, ale trzeba na niego czekac ok 8 tygodni, a to troche za dlugo. Jesli nie znajde go gdzies na stanie, kupie jakis inny (tylko jeszcze nie wiem jaki).

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Lepiej brac Defro czy Klimosza?

Z tym Defro chodzilo mi o to, ze przy zamowieniu gdziekolwiek, nawet w internecie, trzeba czekac ok. 8 tygodni ! Dlatego pytalem czy ktos trzyma na stanie, zeby kupic wczesniej (od reki).

W sklepie internetowym 1000 zl w kieszeni? Chyba od ceny podawanej przez producenta jako sugerowana. W zwyklych sklepach ceny zaproponowane mi na w/w Defro to 8567 i 8500 BRUTTO, a w sklepach internetowych jest znacznie wiecej - okolo 9000 + transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wypowiem się i w temacie zakupu kotła chociaż sprzedawcą nie jestem i wolałbym się skupić jedynie do doradztwa technicznego.

 

Pamiętajmy ze kocioł ktoś jeszcze montuje w kotłowni i przed zakupem zapytałbym się firmy instalacyjnej ile będzie robocizna w różnych wariantach kupna kotła.

 

Jest jeszcze sprawa transportu wiec trzeba dobrze przemyśleć każde zakupy:D

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego główkowania :D bo wiem że wybór jest bardzo trudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może podesłałbyś jakiegoś linka do tego internetu :D z Lingiem na priv.

 

Właśnie to forum wyróżnia się tym, że tutaj nie handlujemy, nie podajemy linków do cen itd. Tylko to pozwala zachować odpowiedni poziom. Dobrą firmę stać na wykupienie reklamy. Ty chcesz kupić kocioł a nie "pokrowce do malucha". Tego się nie kupuje u forumowych handlarzy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba można zauważyć, że najlepsi producenci nie boją się oferować lepszego kotła (konstrukcja, wykończenie, sterownik itd.) za wyższą cenę. Przykład Defro Duo gdzie kocioł ten wydaje się zawyżony cenowo tylko by zbliżyć się do Klimosza czy też przykład bardzo drogiego Lazara. Taurus wypuszcza kocioł za 10 tys i już mają pierwsze zamówienia. Defro wypuszcza droższe kotły w nowej obudowie (upraszczam) - okres oczekiwania do 8 tygodni.

 

Czyżby koniec wiary w tanie i dobre ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy było tanie i dobre? Chyba nigdy.

 

Tutaj raczej skłaniam się w kierunku design. Kocioł super sprawny ale prosty i "mocno skromny" nie wzbudzi u potencjalnego nabywcy takiego zainteresowania jak "super ładny", kosmiczny etc. Nadchodzi era wyścigu firm kotlarskich. Ok taki rynek. Tylko żeby nie było przerostu formy nad treścią. Niech dobry produkt kosztuje. Zgoda. Tylko nie chcę dopłacać do czegoś co jest super estetyczne, ale może mniej praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Popieram cię w 100% firmy się ścigają kto wczesniej złapie klienta...ale jeszcze nikt nie wyprodukowal kotła ktory pracuje

na trzech paliwach prawidłowo i w dodatku sam się czyści (TAURUS)-głupoty /Defro ? Co defro wie o kotłach ?

Na temat betoniarek wie bardzo dużo (jak sprzedali pierwszą partie automatów to nie nadążali ich odbierać od klientów)

Defro Duo? Czy to przypadkiem nie jest kopia Ling Duo ? Coś mi mówi że tak.Jeżeli firma kopiuje produkt wraz z Nazwą to

dziękuje bardzo -do Chin z nimi.

Defro Duo Plus? To chyba też jest nazwa firmy Klimosz.

I jeszcze jedna chyba najważniejsza sprawa . Patrzcie ludzie jaki serwis zapewnia Producent.wszystkie urządzenia się psują to dlaczego nie kotły??? I żeby było jasne bo ktoś zachwile dowali że mu reklamą zapachniało-Mam posiadam kocioł Ling Duo od początku produkcji

a dwa lata temu przerobilem na Ling Duo Plus .I co do serwisu jak patrze po znajomych co oni wyprawiają z tymi wszystkimi kotłami

różnych firm (tańszych i droższych) zakupionych w różnych źródłach to mi się śmiać chce.Największą bolączką jest brak serwisu .

Nie wiem jak jest w Ling Duo bo tylko raz zepsuł mi się sterownik ,i od razu wymienilem na PLUS .Ale wiem jak jest u innych bo musieli korzystać.

A więc podsumowując -nie cena wchodzi w grę nie wygląd nie bajery ale funkcjonalność ,niezawodność i dostęp serwisu

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę dramatyzujesz...nie jeden jedyny Klimosz jest wart zakupu.

 

Masz rację, że serwis to klucz przy zakupie przez internet. Kiedy widzę tych naiwniaków co kupują kotły z allegro o mocy 35 kw za 5000,00 zł z pid, kid, lid, abs, esp, i najlepszą retortą to po prostu mi ich żal.

 

Za dobry ślimakowy trzeba dać 8-10tys, tłokowy 7,5tys.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ludzie pomozta,czy ktos z forumowiczow uzytkuje juz kociolek taurus zubr trio .do wczoraj musze podjac decyzje jaki piec wybrac poniewaz paluszki mi dretwieja przy izolacji poddasza.w gre wchodzi ling,defro albo zuberek.musi koniecznie spalac eko-groszek,pelet,owies noi oczywiscie posiadac dodatkowy ruszt do spalania drewna.z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.