Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ocieplic Strych?


marecki86

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie a co jeśli chce ocieplić strych i jednak musze po nim chodzić co wtedy radzicie?

Prosze o pomoc mój dom też jest stary a na strychu mam gola podłoge poniewaz zdjęłam 30 letnie obrzydliwe trociny którymi był ocieplony i musze na gwaŁT COS ZROBIĆ;)

DZIEKI ZA POMOC POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie poszukiwania styropianu do ocieplenia strychu użytkowego na którym rozwieszane jest pranie.

 

Na stropie mam trociny z wapnem i wylewke betonową. Nie bede tego narazie zrywał bo za dużo roboty.

Mam w planach położyć 2x 5cm styropianu FS15 na przemian i na to położyć płyty OSB lub MFP 10mm.

 

Jak dla mnie to spokojnie wystarczy zeby chodzić po takiej podłodze.

 

W mojej okolicy styropian EPS 70 jest po 145zł/m3 Genderka lub Arbet. Płyta OSB 10mm 54zł a MFP 40zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod ten temat mam dom wogóle nie ocieplony i chciałem na przyszły rok piętro między strychem tyle tylko że jest taki problem że między dachem a stropem jest bardzo mało miejsca i nie ma możliwości tam wejścia poza rozbiórką częściową dachu.Czy jak przykleje styropian do sufituod strony mieszkania będzie działać tak samo jak od strony zewnętrznej i jeśli tak można to jaiej grubości najlepiej zastosować.prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradze Ci kolego dać grubszy styropian, na ściany daje się minimum 10cm a na strop daj 20! (ciepło idzie do góry :) )

 

Na chwile obecną nie moge dac grubiej bo brak funduszy :( Na tą zime musi wystarczyć. Jak bedzie za mało to nie ma problemu żeby zdjąc płyty OSB i dorzucić jeszcze warstwe 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie a co jeśli chce ocieplić strych i jednak musze po nim chodzić co wtedy radzicie?

Prosze o pomoc mój dom też jest stary a na strychu mam gola podłoge poniewaz zdjęłam 30 letnie obrzydliwe trociny którymi był ocieplony i musze na gwaŁT COS ZROBIĆ;)

DZIEKI ZA POMOC POZDRAWIAM

 

 

Polecam położenie wełny skalnej w postaci płyt np. Nobasil PTN o grubości min. 20 cm. Będzie miał Pan zarówno dobrze ocieplony strych o wytrzymałości max 2,0 kPa.

 

Pozdrawiam

Adam Sztabach

eRzecznik Firmy Knauf Insulation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jeśli chodzi o wełnę Knaufa użytą w ukończonym domku, jestem bardzo zadowolony. Fachowcy chyba jeszcze bardziej :D

Używali jej po raz pierwszy i było widać i słychać że różnica jest właśnie w wygodzie układania.

 

W nowym budynku belki mają 16cm wysokości, ekipa dzisiaj już chyba w sumie skończyła (muszę tam zajrzeć) dobijać łaty dystansowe aby zmieścić odpowiednią warstwę wełny (20cm)

Pozostawione jest 3 cm na wentylację. Czy taka przestrzeń będzie wystarczająca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod ten temat mam dom wogóle nie ocieplony i chciałem na przyszły rok piętro między strychem jakoś ocieplić, tyle tylko że jest taki problem że między dachem a stropem jest bardzo mało miejsca i nie ma możliwości tam wejścia poza rozbiórką częściową dachu.Czy jak przykleje styropian do sufitu od strony mieszkania do sufitu będzie działać tak samo jak od strony zewnętrznej i jeśli tak można to jakiej grubości najlepiej zastosować styropian. Proszę o poradę bo nie wiem jak się mam przygotować do tej inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sati nie klej styropianu w środku bo przemrozisz srtop a jak jest słaby to może spaść na głowę (niekoniecznie ale ) pomyśl nad wtłoczeniem granulatu.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam położenie wełny skalnej w postaci płyt np. Nobasil PTN o grubości min. 20 cm. Będzie miał Pan zarówno dobrze ocieplony strych o wytrzymałości max 2,0 kPa.

 

Pozdrawiam

Adam Sztabach

eRzecznik Firmy Knauf Insulation

 

Ocieplenie 1m2 powierzchni wspomnianym materiałem wychodzi ok. 120zł za samą wełnę (takie ceny znalazłem w internecie).

Po jakim czasie nastąpi zwrot takiej inwestycji przy założeniu ocieplenia 100m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci cennik - Knauf Insulation. Cennik izolacji budowlanych. Cennik Lipiec 2010. Obowiązuje od 19.07.2010. (Może już za stary :unsure: ). str. 14 - 1m2 24.46zł NETTO o grubości 50/45 mm (45 pod obciążeniem).

Dla 200 mm mnożę razy 4 i wychodzi 120,34zł BRUTTO. Może cena katalogowa jest wyższa niż u jakiegoś dystrybutora. Jak możesz, to prześlij mi namiar na wspomnianą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci cennik - Knauf Insulation. Cennik izolacji budowlanych. Cennik Lipiec 2010. Obowiązuje od 19.07.2010. (Może już za stary :unsure: ). str. 14 - 1m2 24.46zł NETTO o grubości 50/45 mm (45 pod obciążeniem).

Dla 200 mm mnożę razy 4 i wychodzi 120,34zł BRUTTO. Może cena katalogowa jest wyższa niż u jakiegoś dystrybutora. Jak możesz, to prześlij mi namiar na wspomnianą firmę.

 

 

Panie mariuszss cena katalogowa zawsze różni się od cen rzeczywistych jak i tych w hurtowniach. Uzależniona jest także od ilości zamówienia. Proszę więc nie przerażać się tą ceną i poszukać w swojej okolicy najtańszego dystrybutora tak jak radzi Pan skrześlak. Cena wełny jest rynkowa i dostępna dla każdego wykonawcy.

 

Pozdrawiam

Adam Sztabach

eRzecznik firmy Knauf Insulation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej !

 

podzielę się z wami moimi działaniami z wełną Knaufową

 

Wszystko zaczęło się od konieczności podbicia krokwi z 16cm do 20cm.

Zapadła decyzję o dociepleniu docelowo jedynie jedną warstwą

między belkami. Po wielu dniach zastanawiania się analizowania i radzenia

się znajomych i na forach użyliśmy wełny ekologicznej Knauf Classic z rolki

o grubości 20cm. Chwalą ją sobie fachowcy ze względy na komfort montażu

(Wełna ekologiczna daje brak efektu pylenia przy wykładaniu)

 

A tu kilka fotek z prac

 

scsdcsc.jpg

zdjecie5b.jpg

zdjecie1z.jpg

zdjecie2w.jpg

zdjecie3o.jpg

zdjecie4h.jpg

zdjecie51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

spory czas nie było mnie na forum a po zdjęciach widać, że praca idzie bardzo szybko. Podejrzewam, że na dzień dzisiejszy jest już wszystko skończone. Myślę, że 20 cm powinno Panu wystarczyć i zagwarantować dostateczny komfort( jednak jak wspominałem wcześniej zaleca się 30 cm). Czekam na opinie czy taka grubość wełny jest w Pana odczuciu wystarczająca.

 

Pozdrawiam

Adam Sztabach

eRzecznik firmy Knauf Insulation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.