Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ocieplic Strych?


marecki86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ja swój strop ociepliłem mielonym styropianem. Jak się poszuka na googlach można znależć w wielu miejscach skup styropianu i sprzedaż mielonego.

 

Zalety:

1. Łatwość układania - wysypuje się z worka 0,5m3 a kuleczki układają się same

2. Niska cena pozwaliła mi na położenie 40cm grubości ocieplenia

3. Kuleczki są miłe w dotyku, a po włożeniu do nich ręki czuje się miłe ciepło

4. Odkurzaczem wdmuchałem kuleczki w dylatację pod dachem (mam rozbudowany domek kostkę z lat '80)

 

 

Wady:

1. Niekiedy trudno zapanować nad kuleczkami

2. Problem z transportem (duża objętość mała waga)

3. Mam obawy co do bezpieczeństwa ppoż

 

Obecnie jestem z ocieplenia bardzo zadowolony.

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Potrzebuje pomocy przy wyborze wełny mineralnej otóż mam do ocieplenia strych, miedzy krokwie chce włożyć 10cm wełny a w poprzek drugie 10cm w sumie będzie 20cm dylemat mój jest taki:

1. wełna isover uni mata komfort gr 10cm, 0,039 W/mk

2. wełna ursa df44 gr 10cm, 0,044 W/mk

 

Wyliczając ze wzoru podanego wcześniej

1. 0,1/0,039=2,56x2(2x10cm)= 5,12 (minus 10% na straty) = 4,6

2. 0,1/0,044=2,27x2(2x10cm)= 4,54 (minus 10% na straty) = 4,08

 

Wg was która opcję wybrać żeby było ok.

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Panowie mam pytanie odnośnie tej aukcji ze znanego portalu:

http://allegro.pl/nowosc-welna-mineralna-knauf-ecose-170mm-8-73-m2-i3365174893.html

czy warto kupić tą wełnę ? Zastanawiam się nad ułożeniem na strychu niużytkowym 2x15cm i przyznam, że proponowana cena jest dla mnie bardzo atrakcyjna.

Oczywiście wiem, że słaba lambda jest dlatego zamiast 25cm dobrej dałbym 30cm słabej ale za to dużo dużo taniej. Zastanawiam się czy w tej cenie jest jakiś haczyk czy poprostu to jest wełna z U.K gdzie ludziski nie chcą już kupować tak "słabej" wełny. Zastanawiam się też czy ten Knauf będzie lepszy niż byle jakie barachło z marketu?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ją dawać to daj min 2x17cm , to słaba welna i nie wiem czy cena /m2 docelowego ocieplenia będzie atrakcyjna.

 

Ta lambda jest o ponad 35% gorsza niż Knauf 0,032 który akurat mam na swoim strychu - grubość 28cm, powiem że nie jest to rewelacja.

Odpowiednikiem grubości mojego ocieplenia wg twojej wełny jest min 38cm

A ja myślę o dalszym dociepleniu strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna jest 18+10cm, płacone było rok temu, 23zł/m2 18cm i 13/m2 10cm - prosto z fabryki

Co do zwrotu to określ jak się ma zwrócić - co przez to rozumiesz, więcej paliwa do ogrzania nieocieplonego domu?

Ja sobie cenię komfort i nie lubię jak mi zimno po plecach lata.

Ale jak pisałem chcę jeszcze docieplić z 10cm np styro.

Jak masz strych nie używany to może styropian?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas zastanawiam się nad tą wełną co proponowałem. Wychodzi ona około ~15zm/m2 za 30cm (ewentualnie 34cm do przemyślenia) grubość dla lambdy 0,44. Sądzę, że taka grubość da mi wsółczynnik przenikania na poziomie 0,15-0,2 mW/k (jeśli dobrze liczę 1/(0,3m/0,044) = 0,146) co przy obecnym stanie 5cm trocin będzie bardzo odczuwalne. Dodatkowo w moim przypadku mam do ocieplenia dwa strychy jeden dom z lat 70 drugi z 80 w obu styropian 10cm 0,033 oraz okna plastiki (w jednym nowe w drugi stare) więc w moim konkretnym przypadku prawdopodobnie zwiększanie grubości wełny może nie przynieść oczekiwanych oszczędności (bo to jest moim głównym celem) bo z uwagi na starą konstrukcję mam pewnie pare mostków cieplnych, które już przy takim ociepleniu będą odpowiadały za większość strat ciepła w domu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dodaję link do konkurencyjnego forum gdzie ktoś w przystępny sposób porównuje dwa współczynniki przenikania ciepła dla wełny.

http://forum.murator...l=1#post5111736

oraz kolejny link z tego wątku dotyczący uwzględnienia przenikania ciepła przez krokwy przy doborze wełny

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167381-we%C5%82na-z-Castoramy-knauf-15cm&p=5488902&viewfull=1#post5488902

 

myślę, że te 2 linki mogą wyjaśnić metodologie wyliczeń dla 80-90% osób szukających swoich odpowiedzi w tematach związanych z izolacją poddasza/sufitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jednak kupiłem tego knauffa 15cm w promocyjnej cenie 6,94zł/m2 + 2gr za folię paraizolacyjną. Zastanawia mnie teraz jeden fakt jakiej długości wieszaki grzybkowy trzeba zastosowaćdo 15cm wełny. Nigdy tego w ręku nie miałem a na znanym portalu sa wymiary 17,5 18 22,5 cm itp. Moze ktoś z forumowiczów mógby doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy mam pytanie tez mam strop drewniany i trociny miedzy belkami ktore maja 18 cm i myslalem polozyc jeszcze do zimy zmiast trocin warstwe chociaz 15 cm welny. I teraz moje pytanie czy taka warstwa waty zamiast trocin cos zmieni? Bo docelowo jeszcze bede chcial dac jeszcze do tych belek 10 cm dystansowego drewna i polozyc jeszcze 10 cm waty i przydeskowac wiec wyjdzie 25 cm waty wiec mysle ze bedzie ok. Ale zastanawia mnie puki co czy zmiana trocin na welne cos da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może i ja dorzucę swoje 5 groszy:

 

Mam znajomego, który w nowym domu na strychu, położył wełnę między jętkami (to akurat jest normalka) i dodatkowo przykręcił na to płyty OSB (robiło wrażenie). Krokwie w części strychowej pozostawił bez ocieplenia, jedynie miał tam membranę dachową + blachodachówka. Zrobił jeden błąd, a mianowicie stwierdził, że nie potrzebna będzie wentylacja przy kalenicy. Już chyba wiecie co się stało - w domu, na całej powierzchni pod strychem wyszedł grzybek, na płytach OSB po całość piękny czarny nalot. Co było dalej, to można sobie wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.