Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Kondesacyjny (podłogówka + żeliwne Kaloryfary)


art79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W chwili obecnej posiadam kocioł gliwicki którego sprawność nie nalezy do najlepszych.

Przymierzam się do jego wymiany na kondensacyjny.

 

Przed remontem mieszkania czytałem sporo postów i wszyscy zalecali pozostawienie grzejników żeliwnych - tak też zrobiem. Mieszkam w domu z lat 70 - 'klocek' 200m ocieplony tylko dach, okna plastikowe, 2 piętra - na 1 piętrze podłogówka w kuchni i łazience, pozostłe 2 pokoje żeliwne żeberka, na górze żeberka i w łazience grzejnik na ręczniki. Do tej pory nie ogrzewałem podłogówką, ponieważ 1 piętro było w stanie surowym, tylko żeberka mi go lekko ocieplały. NA górze natomiast normalnie grzełem żeberkami. Nie wiem czy jest osobny obieg na podłogówkę i grzejniki ale chyba nie.

 

Przymierzam się do zmiany kotła. Myślałem o kondensacyjnym Vaillant (2 lub 1 funkcyjny). W domu 2 łazienki i kuchnia. Kocioł w piwnicy pod łazienkami (max 5 m do drugiej łazienki) W chwili obecnej wodę ciepłą mam z podgrzewacza gazowego - Vaillanta. Nie ukrywam, że ze 2 l trzeba odlać zanim będzie ciepła woda. Nie mam 3 obiegu.

 

Zastanawiam się więc czy kocioł 1 funkcyjny + zasobnik wiele zmieni czy liepiej pozostac przy 2 funkcyjnym? instalator stwierdził, że skoro nie mam 3 obiego to nie warto mi brac 1 funkcyjnego z zasobnikiem. W przypadku 2 funkcyjnego myślę o VAILLANT- VCW 296 ECOTEC PLUS

 

Czy kocioł kondensacyjny w przypadku grzejników żeliwnych będzie miał rację bytu? Czy będzie możliwośc oszczędności w ogrzewaniu po wymianie kotła???

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i uwagi.

Pozdrawiam,

Art79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie ze ma racje bytu bo to dosc dobre połaczenie tylko sie pytam skąd wziął sie pomysł na kondes=nsacyjny ?

nie mozna za te samą kase Zeliwiaka wstawić i cieszyc sie niezawodnoscią ?

wkoncu roznica w sprawnosci pomiedzy zeliwiakiem 94% a 98-99% w kondensie nie jest duza a jesli masz miejsce w koyłowni to napewno polecam takie roziąwazanie i do tego zasobnik

a jesli juz masz upatrzony ten kondensacyjny to żeliwne grzejniki sa najlepszym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie ze ma racje bytu bo to dosc dobre połaczenie tylko sie pytam skąd wziął sie pomysł na kondes=nsacyjny ?

nie mozna za te samą kase Zeliwiaka wstawić i cieszyc sie niezawodnoscią ?

 

Kondensacyjny się wziął stąd bo zacząłem szukać zamiennika obecnego kotła gazowego i odwiedziłem kilka sklepów instalacyjnych CO gdzie każdy sprzedawca/instalator zachwalał swoje marki (immergas, buderus, viessman, vailant... itp) Wybrałem Vaillanta bo tańszy od Viessmana i chyba nie najgorszy a do tego serwis na miejscu.

Pozostaje mi tylko dylemat 1 czy 2 funkcyjny.

 

O żeliwiakach natomiast nie słyszałem, co to za piece...? Jacy są ich producenci ? Proszę o jakieś namiary, chętnie poczytam. Słyszałem o pulsacyjnych ale to już w ogóle chyba inna działka i pieniądze... :)

 

Kondensacyjny także z tego powodu, że przy tej ilości wody w moim CO może być duży spadek temperatury i w związku z tym kondensacja będzie.

 

PS

Czy kotły kondensacyjne mają dużą zawodnośc w porównaniu do innych [m.in. zeliwiaków]? Jaki jest szacowany średni żywot takiego kotła?

 

Pozdrawiam,

Art79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondensaty i żywotnosć hmmm zalezy co rozumiemy pod tympojęciem czy czas po którym włozymy w niego dwa razy tyle ile osztował i spadł ze sciany czy bezawaryjnosc ?

bo nie wiadomo ile te dzisiejsze wytrzymują bo to mozna powiedziec dopiero za kilka lat ale te montowane w koncu lat 90 bo wtedy w kraju sie pojawiły to dzis sa juz na wykonczeniu i pp kilku powaznych naprawach a niestety kocioł kondensacyjny jest dośc zlozonej budowy i ma sie co pier..... w nim niesttety

ale to tak samo jak z każda inna rzeczą jedno chodzi bezproblemowo iles lat inne tylko jak skończy sie gwarancja

co do żeliwiaka to zobacz sobie logano G144 ,

kazda firma produkuje kotły żeliwne gazowe olejowe i jakie sie chce oczywiscie znacząca na rynku firma ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.