Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Z Pleszewa Plusy - Minusy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Witam jestem świeżo upieczonym użytkownikiem kotła z Pleszewa .Posiadam kocioł firmy Kotłospaw UKS-M kocioł uniwersalny (tylnokanałowy) 25Kw.ze sterownikiem firmy Foster model Signum 320. Pale tym piecem od pazdziernika tego roku , pale miałem suchym nie moczonym , utrzymuje temperaturę na piecu 60 stopni, zawór 4d ustawiony tak aby woda na instalacje miała ok 50 stopni. Piec na pełnym załadunku miału chodzi ok 20 godz. Nie zauważyłem do tej pory żadnych niepokojących objawów w postaci wybuchów, piec ten jest drugim piecem w mojej rodzinie i głównie dlatego zdecydowałem się na jego zakup ,na razie jestem zadowolony jak będzie pózniej będę się z kolegami dzielił informacjami. Pozdrawiam

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie, szukając opinii na temat Pleszewa znalazłem wasze forum i po przeczytaniu wątków włosy mi się zjeżyły i nie wiem co robić mam albo miałem zamiar kupić ten kociołek http://www.kociol-co...ypu-uks/uks-6kw sprzedadzą mi go z miarkownikiem ciągu za 1395zł, nigdy wcześniej nie miałem c.o. i moje doświadczenie jest żadne, proszę podpowiedzcie coś bo kupna chciałem dokonać w przyszłym tygodniu a 6kW dlatego że mam do ogrzania 30m2 z trzema nieocieplonymi ścianami zewnętrznymi.

Zębiec jest 250-300 zł droższy ale podobnie jak w Pleszewie producentów wielu.

pozdrawiam

krzybara13

Edytowane przez krzybara13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam ja na kociołek z pleszewa nie mogę powiedzieć złego słowa kociol kwm-s 38kw rozpalam go od góry pale nim węglem przez 15 lat i spisuje się super kocioł pracuje na niskich tem. 45-max-55 stopni ale to musi być bardzo zimno na dworze jedno razowy zasyp wystarcza min na 24 godz. a przy 55 stop .spoko 18-20 godz tęper w pokojach w granicach 23-24 stopnie jeśli bym mial kupić następny kociol to o takim samym dzialaniu i ztej samej firmy bo nadal istnieje dołącze kilka fotek z kotłowni pozdrawiam jak co to piszcie.post-47462-0-97121400-1357985497_thumb.jpgpost-47462-0-94406100-1357985521_thumb.jpgpost-47462-0-23611800-1357985566_thumb.jpgto kocioł pracujoncy 12 godz a w palenisku tak to wyglonda post-47462-0-03364900-1357985622_thumb.jpg na dworze było min 5 stoppost-47462-0-96313100-1357985675_thumb.jpgzaworu mieszającego nie mam akociołek z korozji się nie rozpadł post-47462-0-64127900-1357985757_thumb.jpg wpokoju 23 stop. po porannym otwarciu okien tak jest 24 stop.post-47462-0-24068900-1357986567_thumb.jpgpost-47462-0-40707100-1357988173_thumb.jpg z boku zasobnik solarny 300litr też zasilany zimom z tego kotła

Edytowane przez loizy34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem pieca od jednego z pleszewskich producentów i nie moge złego słowa o tym piecu powiedzieć. Jest to piec 19kw z podajnikiem ślimakowym i palniku uniwersalnym samo czyszczącym. Pale w nim obecnie groszkiem czeskim i jest super paliłem także peletem oraz mieszankami miału+trociny oraz ekogroszek+trociny za każdym razem super wyniki. Dodam iż piec mam już trzeci sezon kupiłem go jako jeden z tańszych na rynku i na dzień dzisiejszy bije nie jeden super wypasiony piec z najlepszych firm. siopik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Odświeżam temat.

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś jeszcze z Forumowiczów (prócz HeniekL) ma może jakieś doświadczenia z piecem z firmy Skamet. Stoję przed decyzją dotyczącą zakupienia pieca. Jestem zainteresowany piecem z podajniekiem ślimakowym, o mocy 25kW. Właśnie od firmy Skamet dostałem dość dobrą ofertę.

Więc jeśli ktoś używa kotła ze Skametu to prosiłbym o podzielenie się spostrzeżeniami.

Z góry Wam dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 26.07.2009 o 09:17, automatyk napisał:

kotły z pleszewa to chyba najeprze kotły na rynku ,jakieś dziwne opinie o tych kotłach spowowdowane sa tym że za dobrych czasów były to kotły tylnokanałowe a ludzie palili mokrym miałem i najlepiej na 35st bo za goraco było w domu a po drugie na rynku sa setki tysiecy kotłow i jak sie dwa popsują to zaraz w necie bo pleszewskie g.........i.......i td ,a generalnie kocioł pleszewski to min 5-6mm blacha ze spradzonych zródeł i sydtem kanałowy górny co sprawia ze nia ma mozliwosci kondensacji spalin ,jedynym niewypałem pleszewskim co moge swiadomie powiedziec sa kotły typu uks i podobne czyli tylnokanałowe

jedno jest pewne tam kiedyc na jednym certyfikacie kilkadziesiąt producentów robi ten sam kocioł no prawie ten sam (wiadomo)i przynajmniej wiadomo ze sprawnosc i moc z kazdego metra kotła jest prawdziwa a nie jak w przypadku kotłow marketowych gdzie z 2,5m kotła wyciaga sie 30kW hihihihihihi koń by sie usmiał

Witaj, ja mam uks tylnokanałowy 16 rok i śmiga, teraz czas na wymianę na zasypowy i myślę że z Pleszewa kupię, mam do wyboru Witkowski, Sztokera i Mirosław Penkala.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2009 o 23:20, tomek krakerss napisał:

Witam

Moim zdaniem pojęcie KOTŁY z PLESZEWA jest nieco niewyraźne i dla niewtajemniczonych może okazać się złą drogą przy wyborze. W okolicy Pleszewa ( w samym powiecie) jest zarejestrowanych legalnie koło 170 firm które we wpisie o swojej działalności mają informacje o metalurgii CO i kotlarstwie. Dla przykładu zaglądają do salonu prasowego... wszystko prasą nazwiemy ? To samo z kotłami z Pleszewa. Jest z pewnością kilku porządnych producentów którzy nie kleją swoich produktów w szopach lecz w wyspecjalizowanych zakładach robiąc to rzetelnie i z dobrych materiałów. Różnica pomiędzy kolorową prasą, a dobrą gazetą może nie przekłada się aż tak znacznie na cenie ale w przypadku kotłów to bardzo dobry wyznacznik. Podsumowując. Jeśli coś ma być dobre musi kosztować. Pozdrawiam i owocnych wyborów życzę. Zakres od 8 tyś w górę jak najbardziej popieram.

Tomasz

Jakiego producenta z Pleszewa byś polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No raczej nie będzie taniej , chyba że najpierw zainwestuje ze 40 tys na docieplenie ,okna,drzwi itp ale nie robiąc tego ma węgla ze 45 ton to wystarczy aby grzać 10 lat po 4,5 tony , rachunki są wredne co by nie kombinować zawsze coś uświadamiają i pomijam to kwestie smogu itp bo od tego są lobbyści .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką byś polecił, ziemną czy powietrzną, kolego ja mam budynek lata 80,  piętrowy klocek 240 m do ogrzania nie ocieplony i tylko groszek najtaniej wyjdzie, a te pompy ciepła to jak samochody elektryczne, jak mrozy przyszły to na autostradzie stanęły, Szwedzi węgiel z Polski zaczęli kupować.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mój sąsiad. Przez sezon 8 ton węgla potrafi spalić bo co jest tańszego od węgla i jaki kocioł tańszy od śmieciucha.

Prąd Szwedzi od Polski musieli dokupić bo zamknęli elektrownie atomowa a nie przez pompy ciepła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.