Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Własny Projekt Instalacji C.o. I C.w.u - Opinia, Sugestie


frodek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinię i uwagi odnośnie projektu. Układ będzie zasilany z kotła gazowego oraz dodatkowo poprzez wymiennik z kominka z płaszczem. W przypadku wody najdalszy punkt to max 12 m (WC Łaź) a przy C.O. ostatni grzejnik to 16 m (SYP.). Każda uwaga mile widziana. Instalacja C.W z cyrkulacją do zasobnika 220 L

post-6636-1247956926_thumb.jpg

post-6636-1247956941_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest OK , z jedną uwagą :zasilanie zasobnika ,pomiędzy zawór odcinający a grupę bezpieczeństwa należy zamontować zwór zwrotny.nie pokazujesz sposobu wpięcia wymiennika ,a tam też będą potrzebne dwa zawory zwrotne ,dla wyeliminowania przepływów zwrotnych przez niepracujące urządzenie (kocioł lub wymiennik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, co do podłączenia wymiennika jeszcze się nie wczułem ale będę się radził. Kupiłem zestaw bezpieczeństwa taki na allegro za ok 130 zł. Zastanawiam się czy w instalacji wody w łazience nie przedłużyć tych rur 18 zamiast gąszczu 15 do pierwszych odgałęzień punkt "Pralka" oraz "Umywalka". Obawiam się wydajności.

Co do C.O. te ostatnie dwa grzejniki V 22 600/800 pociągną na CU 15? Może podciągnąć do przedostatniego 18 CU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obawiasz się wydajności ,to możesz przedłużyć "18" do bat wannowej ,bo tam są największe przepływy do 20l/min,

prysznic ma wydajność rzędu 7-12 l/min i "15"wystarczy,co do CO nie ma potrzeby zwiększania średnic ,łączna moc tych dwóch grzejników to około 2.2 kW i rura 15 spokojnie wystarczy.Oczywiście przy prawidłowej regulacji nastaw wstępnych na zaworach grzejnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nad sterowaniem to muszę pomyśleć. Do sterowania pomp chcę użyć oryginalnego sterownika z firmy KRATKI ze sterowaniem przepustnicy http://www.kratki.com/product_info.php?pro...pi8667jjdql55o2 . Ma on dwa wyjścia na pompy przy wymienniku oraz jedno do sterowania np. wentylatorem itp. Nie wiem jaka tam jest logika dla tego 3 wyjścia. Myślałem, żeby powyżej np 55 st ruszała pompa ładowania zasobnika bo przy zamykających się głowicach na grzejnikach temperatura wody w kominku zacznie podnosić się i wtedy moc pójdzie na zasobnik. Do ogrzewania powierzchni użytkowej 130 m2 chcę użyć kominka 15 KW ZUZIA http://www.kratki.com/product_info.php?pro...8p8s98ufotdlhj7 i zastosować wymiennik płytowy 20 płyt SECESPOL z pompami Grundfos UPS 25/40. Myślę, że będzie to śmigać wymiennik 15 płyt czy 20 lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.