Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Technologia


radekkk88

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej byłoby preizolowane ale to strasznie drogie. Można użyć zwykłych stalowych, otulin ę poliuretanową, całość wsunąć do rur kanalizacyjnych i zakopać. Rury kanalizacyjne maja tę zaletę , że sa szczelne ze względu na połączenia na uszczelki gumowe. końcówki rur wypełnić pianką. To jedno z rozwiązań i dość tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do założenia ogrzewanie z jednego budynku do drugiego w odległości 50 m w ziemi jaką technologie jakie rury zastosować??

W ziemię tylko rury preizolowane!!! Stalowe lub (przy niskich parametrach czynnika) z tworzyw sztucznych. Będzie taniej jak zastosujesz rury w systemie "twin" czyli 2 rury w jednym płaszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 m rury twin to już poważny koszt, ale montując z krążka mamy jeden kawałek przyłącza. Wszystko zależy od zasobności portfela. Tu strona gdzie można zobaczyć jak to wygląda. http://www.terno.kelvin.pl/pliki/08-04-11-...twin_montaz.pdf

A tu strona która takie rury dla ciepłownictwa produkuje i rozprowadza. Można tam uzyskać informacje.

http://www.pipesystems.com/site/index.cfm/...516/vsprache/PL

A tu inna firma zajmująca sie dystrybucja rur preizolowanych, również i tu można uzyskać informacje http://www.calor.com.pl/main.htm, no i kolejny oferent- http://www.zpu.pl/pl/oferta.html i kolejny ostatni już z propozycji. http://www.izoterm.poznan.pl/ Można się dowiedzieć gdzie można nabyć i za ile rury preizolowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy systemie "twin" będzie potrzeba tylko 50 m licząc w lini prostej bez uwzględniania kompensacji która przy 50 m długości podejrzewam że będzie konieczna. Rury twin są jednak w realizacji tańsze, liczyć trzeba całość robót czyli wykop, podsypka, rura, spawanie, mufowanie, zasypka. Jedyna oszczędność jest taka że przy tej długości można zastosować rury bez instalacji alarmowej. Jeżeli rurociąg ma być stalowy to może warto przejrzeć oferty polskich firm z Lublina i Międzyrzecza(też produkują rury twin) są zdecydowanie tańsze od systemów zachodnich. Tańsze by były rury samokompensujące (nie wymagają połączeń i mufowań) z tworzyw sztycznych(do prowadzenia sieci CWU są najlepsze)należy jednak pamiętać o temperaturze czynnika aby nie przekroczył 90stC. Przy inwestycji tej długości będzie trochę problemów, bo wymagać będzie projektu ze wszystkimi uzgodnieniami i chyba zgłoszenia (ale tego pewien nie jestem) budowy. No i niestety odpowiedni wykonawca, będzie tylko 10 czy 12 spawów i 4-8 muf ale nie każdy umie to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.