Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wspomaganie solariami niskotemperaturowego ogrzewania podłogówka + grzejniki w układzie z mieszaczem będzie dziać i czy wogóle ma jakiś sens.

 

Czy w takiej instalacji konieczny jest zbiornik CWU + zbiornik buforowy?

 

Niestety mam małą kotłownię gdzie 2 takie zbiorniki się nie zmieszczą.

 

Czy są może zbiorniki buforowe z zasobnikiem CWU którymi można zastąpić 2 wyżej wymienione zbiorniki.

 

 

Większość opinii jest taka że to się nie sprawdza bo wtedy kiedy jest potrzebne wspomaganie CO to nie ma słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wspomaganie solariami niskotemperaturowego ogrzewania podłogówka + grzejniki w układzie z mieszaczem będzie dziać i czy wogóle ma jakiś sens.

 

Czy w takiej instalacji konieczny jest zbiornik CWU + zbiornik buforowy?

 

Niestety mam małą kotłownię gdzie 2 takie zbiorniki się nie zmieszczą.

 

Czy są może zbiorniki buforowe z zasobnikiem CWU którymi można zastąpić 2 wyżej wymienione zbiorniki.

 

 

Większość opinii jest taka że to się nie sprawdza bo wtedy kiedy jest potrzebne wspomaganie CO to nie ma słońca.

Zobacz sobie solary elfran revolution taki duoplus z tego solara mozesz wspomagac ogrzewanie do tego stosujesz zasobnik buforowy taki 750 litrów i pieknie działa. Teraz na dniach bede robił taki układ wiec jak zrobimy to zamieszcze fotki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie solary elfran revolution taki duoplus z tego solara mozesz wspomagac ogrzewanie do tego stosujesz zasobnik buforowy taki 750 litrów i pieknie działa. Teraz na dniach bede robił taki układ wiec jak zrobimy to zamieszcze fotki na forum.

 

Zapytam jeszcze o instalację która teraz robisz.

 

Czy w tej instalacji będzie tylko jeden zbiornik tzn buforowy z zasobnikiem CWU czy będą 2 zasobniki jeden buforowy ten 750 litrów a drugi na CWU.

 

Kiedy wstawisz fotki :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

ponieważ też jestem zainteresowany tematem wspomagania c.o. panelami słonecznymi pozwolę sobie podłączyć się pod ten temat.

Trochę poczytałem na necie i w zasadzie wychdzodzi na to, że wspomaganie c.o. nie ma większego sensu, bo zimą (gdy c.o. jesy używane) panele słoneczne nie dają wystarczającego ciepła.

Drąze jednak temat dalej (nie uwieże dopóki sie nie naczytam :huh: i znalazłem stronę firmy NOEL, gdzie prezentują kilka ciekawych schematów z zastosowaniem wymiennika ciepła w różnych opcjach.

Mnie zainteresowała współpraca solarów z piecem gazowym na potrzeby cwu i c.o. (podłogowe+kilka zwykłych grzejników).

Oto link do tego konkretnego schematu wymiennika z dwoma wężownicami http://www.wymienniki-ciepla.pl/schematy/2W/9f.jpg

I pytanie do fachowców - co wogóle sądzice o takim rozwiązaniu.

Czy dogrzanie zimą takiego wymiennika gazem nie będzie zbyt kosztowne ? Zbiorniki mają od 300 do 700l.

Czy to rozwiązanie zapewni wystarczające dogrzanie c.w.u ?

Czy lepszym rozwiązaniem dla wsparcia c.o. przez solary byłoby umieszczenie w wymienniku zasobnika - tak jak np. w tym rozwiązaniu ? http://www.solarshop.pl/shopgfx/zestaw-4.jpg

Tylko czy tu da się zastosować zwykłe grzejniki do uzupełnienia podłogówki.

Co o tym sądzicie ?

Przepraszam za może długi i laicki wywód, ale nie znam się na tym i rozeznaję temat, żeby wiedzieć o czym mam wogóle rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.O + ciepła woda ... wspomagane SOLAREM ?? jak najbardziej TAK ...

 

z tego co mi wiadomo to do wspomagania ogrzewania najlepsze beda kolktory próżniowe, poniewaz w okresach przejsciowych (jesien i wiosna) oraz zimie maja duzo wieksze sprawnosci niz plaskie kolektory ...

 

z tego co widze na necie to firma PARADIGMA oferuje ciekawe rozwiazania, dlatego aby sie nie rozpisywac wklejam linki , tam wszystko fajnie jest napisane :)

 

http://paradigma.pl/AquaSystemy.htm

 

http://paradigma.pl/AquaPakiety.htm

 

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stojąc przed wyborem ogrzewania domu (170m2) jak rowniez c.w.u. skłaniam sie do wyboru nastepującego pakietu:

-kocioł gazowy kondensacyjny

-ogrzewanie tylko podłogowe

-dodatkowo solary

 

Prosze o odpowiedź na pytania:

- czy wykonanie tego typu instalacji ma sens?

- na jaki koszt inwestycji musze sie przgotować?

- czy przez to że, piec kondensacyjny gazowy najlepiej sprawdza sie w ogrzewaniu niskotemperaturowym jak równiez solary które, wspomoga cały układ, rachunek za gaz bedzie niższy? ( może ktoś to wyliczył?)

 

 

Jeśli znacie firmy do których mógłbym sie zgłosic prosze o link

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rozumiec ze interesuje Cie system z czesciowym ogrzewianiem przez solar (nie tylko C.W.U)

 

jak najbardziej TAK

rachunek za gaz bedzie nizszy poniewaz kotly kondensacyjne maja mniejszcze zuzycie gazu,

dodatkowo stosujac system grzewczy o niskim parametrze(podlogówka) mozna uzyskac wysoki stopien kondensacji (sprawnosc kotla) .... a co daja nam solary ?? ... jak wiemy kociol podczas grzania C.W.U pracuje na dosc duzej mocy ... wiec jesli solary podgrzeja zbiornik i pokryja czesc potrzebnej energii kotla to automatycznie spadnie zuzycie gazu :)

 

wiec reansumując jak najbardziej TAK :)

 

w co do kosztów to trzeba juz pytac konkretnych firm poniewaz opcji i wariantów jest duzo ...

 

odnosze sie do linków które podalem wyzej ... (firma paradigma) bo tam wczoraj widzialem propozycje instalacji które Cie interesuja ...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Przeglądałem te linki są ok.

Dhciałbym pewnie jak każdy zaoszczędzić troche pieniedzy i spytam czy mógłbym sobie sam ułożyc rury pod ogrzewanie podłogowe? Czy jest to jednak dziedzina której samemu nie próbować? Oczywiście wcześniej skontaktuje sie z jakimś fachowcem żeby doradził jakie rurki itp.

Pytam bo są firmy które kompletują całość instalacji i przysyłają na miejsce.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.