Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaryjność Kotłów Kondensacyjnych


prodigo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania do osób z doświadczeniem instalatorskim i do właścicieli gazowych pieców kondensacyjnych.

Pierwsze pytanie dotyczy awaryjności pieców: w różnych opiniach spotykanych w internecie wynika,że piece te-nawet znanych producentów są nietrwałe, awaryjne.

By nie być gołososłownym 3 linki z wielu spotkanych opini :

http://www.ceneo.pl/;015706320-10.htm#productOpinions

http://www.ceneo.pl/;015796867-10.htm#productOpinions

http://www.ceneo.pl/;0151715373-10.htm#productOpinions

Drugie pytanie : chciałbym zakupić piec kondensacyjny do ogrzania nowego domu o powierzchni użytkowej ok. 140m3, jednofunkcyjny, z zasobnikiem na ok 150l. (4 osoby),ogrzewanie mieszane-podłogowo-grzejnikowe. Czy mógłbym liczyć na poradę, który z pieców byłby najbardziej odpowiedni, także w zakresie bezawaryjności. Może ktoś z instalatrów lub z właścicieli mógłby mi coś doradzić?? opinie negatywne jak pisałem dotyczą często drogich pieców, co napawa mnie dużym niepokojem-może wybrać jednak jakąś alternatywną formę ogrzewania domu, niż użerać się potem z piecem???

Dziękuję bardzo za każdą podpowiedź-bo na miejscowych instalatorów nie mogę liczyć-niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze kotły kondensacyjne sa awaryjne to wiadomo juz od lat a wynika to z wielu elementów ktrore sa w takim kotle a liczyc realnie sprawnosc kotła miedzy zwykłym zeliwnym 91-93% a kondensat 98-99% ni chwilowej 110% przy scisle okreslonych warunkach to robi sie jasne

ja robiac oferty na kotły i ktos sie upiera na kondens to robie dwie jedna na kondens druga na zeliwo i wychodzi ze cena żeliwa nieco wyższa ale bezawaryjnosc na poziomie 15-30lat zawsze przekonuje co do kondensów to fakt ze troszke mniej spala ale jest koniecznosc złozonej konserwacji co rok -koszty,wymiana czesci ruchomych po kilku latach moze i to drobne ale -koszty

no i najwazniejsze musi byc przewymiarowana instalacja grzejnikowa lub podłogówka

i teraz zakładajac ze wymiennik nam nie strzeli po latach to moze troche zaoszczedzimy na gazie ale i tak nie jest to warte inwestycji w kondens to jest moje zdanie i tez potwierdzone przez moich klientów

kondens ma jedna wielka zalete jesli mamy cały dom w podłogówce to faktycznie jest jednym z najlepszych kotłow do tego typu instalacji, w innych przypadkach upieranie sie przy kondensie mija sie z celem ale niestety ci ktorzy sa wychowani na muratorze nie przekonasz bo to tak jak jajko mądrzejsze od kury ,i kazda dyskusja konczy sie cytowaniem wycinkow z muratora pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego opinie na temat kotłów kondensacyjnych wyrabiasz sobie na podstawie 3 negatywnych opini? Pewnie z tej samej strony można zacytować ileś opini pozytywnych. Przy ogrzewaniu podłogowo- grzejnikowym najlepiej zastosować kocioł kondensacyjny, ze sterownikiem obsługującym min 2 obiegi grzewcze w tym obieg z mieszaczem i ewentualnie pompę cyrkulacyjną. Nie chcę wymieniać konkretnego producenta, (za reklame nikt mi nie płaci) a jest to dość trudny wybór. Sprawdź czy na terenie gdzie mieszkasz są uprawnieni przez producenta instalatorzy do montażu, uruchomienia i serwisu kotła, zapytaj się o koszty podstawowych usług np ile kosztuje coroczny przegląd. No i przedewszystkim przeczytaj przed zakupem warunki gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.