Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Nowej Instalacji. Czy To Pójdzie?


szynka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

moze ktos pomoze i powie czy takie cos bedzie dzialac ?

podlogówki bedzie 5 obiegow ok 50 m2 i 5 kaloryferow na osobnym rozdzielaczu(poddasze) , mysle czy nie dac po jednej pompie na rozdzielacz za zaworami ? prosze o rady :)

oto moje wypociny http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c629e5881d36eac2.html

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy Ty to już zrobiłeś i pytasz się czy będzie działać, czy dopiero projektujesz?

 

Do rozwiązania kilka kwestii.

1. Zdławienie temperatury na kolektorze podłogówki (max 55 st) (np. zawór 3D i pompa na zasilaniu, albo uklad mieszający z pompą, miejscowy lub centralny Są gotowe do kupienia zestawy miejscowe do ogrzewania podłogowego)

 

 

2. Nie wiem po co 2 pompy w tym samym obiegu? Tą np z powrotu można wykorzystać do podłógwki.

3. Za mało szczegółów np jaki kocioł

4. Głowicę RTL stosuje się ma małych pojedynczych pętlach instalacji grzejnikowej

5. i wieje jeszcze innych rzeczy ale już dzisiaj nie mam siły (wybacz)

 

Troszkę może poczytaj na forum jest dużo mądrych osób, od których się uczyłem. Sa podobne tematy

 

 

pozdrawiam

Bolikd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam,

Czy Ty to już zrobiłeś i pytasz się czy będzie działać, czy dopiero projektujesz?

 

Do rozwiązania kilka kwestii.

1. Zdławienie temperatury na kolektorze podłogówki (max 55 st) (np. zawór 3D i pompa na zasilaniu, albo uklad mieszający z pompą, miejscowy lub centralny Są gotowe do kupienia zestawy miejscowe do ogrzewania podłogowego)

 

 

2. Nie wiem po co 2 pompy w tym samym obiegu? Tą np z powrotu można wykorzystać do podłógwki.

3. Za mało szczegółów np jaki kocioł

4. Głowicę RTL stosuje się ma małych pojedynczych pętlach instalacji grzejnikowej

5. i wieje jeszcze innych rzeczy ale już dzisiaj nie mam siły (wybacz)

 

Troszkę może poczytaj na forum jest dużo mądrych osób, od których się uczyłem. Sa podobne tematy

 

 

pozdrawiam

Bolikd

Witam serdecznie.Przepraszam za tak długie milczenie (brak dostępu do netu ).Wszystko zostało wykonane tak jak napisałem.Układ oparty jest na jednej pompie i co najważniejsze radzi sobie doskonale (na 1 biegu). Troszkę problemów w początkowej fazie rozruchu miałem z odpowietrzeniem układu (brak odpowietrzników na każdym grzejniku) ale poprawiłem i jest już w porządku. Wszystkie grzejniki grzeją całą powierzchnią, układ się nie zapowietrza,jednym słowem ok.Co do strat wynikających z przekopu to na pewno zima zweryfikuje jak na razie nie są odczuwalne.Dziękuję wszystkim forumowiczom za pomoc oraz rady dzięki którym udało mi się zrealizować mój schemat.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.