Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Ala kotły made in Cichewicz są ok? Jeśli tak to Buderus jest dla lubiących, nazwijmy to tak - większy prestiż.

 

PS.

Kiedyś była taka rekalma: "Polonez Caro - są powody do dumy".

 

 

Używam Cichewicz Logica II 17-21kw w życiu nie zmieniłbym tego pieca na inny, jest rewelacyjny, zero problemów z użytkowaniem, sterownik pierwsza klasa wszystko jest proste i czytelne, nie trzeba spędzać 2 tygodnie w kotłowni aby zrozumieć jak działa sterownik. Piec ma opatentowany system common air, rozpalenie w piecu to chwila a potem zamykasz i idziesz na drugi dzień. Piec przy 160m2 średnio mi spala 18kg węgla na dobę + kilka drewienek na rozpałkę rzecz jasna. Teraz jest okres letni i podgrzewam wodę tym kociołkiem. Załadowanie całego kotła na full pozwala mi na grzanie wody użytkowej przez 4-5dni, wtedy spokój nie trzeba chodzić do pieca jednak takie rozwiązanie jak łątwo się domyśleć pożera trochę energii w komin bo gdy piec nagrzeje wodę odłącza automatycznie pompę i sam w sobie kumuluje energię a wiadomo zawsze coś przez komin wylecieć musi.

 

Więc robię tak, że: rozpalam zawsze na wieczór piec i wkładam z 4 kostki drewniane (1/5 pieca) i rozpalam, po 25 minutach woda ma temperaturę 42 stopnie, zamykam kocioł i przychodzę na drugi dzień powtórzyć czynność. Przez noc piec podgrzewa mi cały zasobnik wody do temperatury 60 stopni ?(160litrów) i się sam wygasa z racji braku opału. Przychodzę na drugi dzień godzina 18:00 w kotle rzecz jasna pusto jednak temperatura kotła spadła do 39 stopni a woda w bojlerze zaledwie o 5 stopni.

 

Przy takim rozwiązaniu w kieszeni mi zostaje miesięcznie minimum 150zł które musiałbym wydać na podgrzanie wody za pomocą prądu. Fakt trzeba codziennie odwiedzić kotłownie ale chyba warto ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich użytkowników forum. Rozglądam się za piecem na paliwa stałe i przypadł mi do gustu właśnie CHT Logica II. W związku z tym mam pytanie do MałyMiki - czy mógłbyś podać coś więcej o sterowaniu tym kotłem? Czy dmuchawa ma regulowany ciąg? Czy to jest PID/ czy FuzzyLogic?? Jaki masz rodzaj odbiorników ciepła? Grzejniki/podłogówka czy razem czy tylko jeden rodzaj? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.