Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ogrzać Garaż ?


KasPietrzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam rady odnośnie ogrzania garażu, który ma stać się małym magazynem - produkty przechowywane muszą być w temperaturze nie niższej niż 17 C i nie wyższej niż 30 C.

Garaż jest jedną ścianą związany z drugim garażem, druga ściana jest zewnętrzna (pustak, niedocieplona, od strony południowej), plecy garażu przyklejone są do budynku gospodarczego nieogrzewanego, brama garażowa jest segmentowa, strop betonowy nieocieplony ale planuję ocieplić go jedną warstwą wełny.

Wymiary garażu: dł 6,20m x szer 2,50m x wys 2,45m.

Rozważałam nagrzewnicę elektryczną ale nie mam podłaczenia do siły jedynie zwykłe gniazdko, nagrzewnica olejowa/gazowa też odpada ponieważ przechowywany materiał jest łatwopalny.

Czy rozwiązaniem mógłby być grzejnik elektryczny/konwektorowy? Jakiej mocy i ewentualnie ile? Jak oszacować koszt ogrzania pomieszcenia takim grzejnikiem?

 

Będę wdzięczna za radę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po pierwsze trzeba ten garaż ocieplić. Najlepiej byłoby wszystkie ściany i strop od zewnątrz. Ściany styropianem około 10 cm, na strop wysypać granulat styropianu też około 10cm (wychodzi taniej i jest cieplejszy). Jeżeli nie można ocieplić od zewnątrz można ocieplić od środka (sufit również), ale nie jest to dobre rozwiązanie.

Przy takim ociepleniu grzejnik elektryczny z termostatem o mocy 2000W powinien wystarczyć. Np taki:

http://www.grzejniki.vsp.pl/product_info.p...;products_id=14

Co do kosztów, to przy zwykłej taryfie szacuję na 1 do 2 tyś zł na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam rady odnośnie ogrzania garażu, który ma stać się małym magazynem - produkty przechowywane muszą być w temperaturze nie niższej niż 17 C i nie wyższej niż 30 C.

Garaż jest jedną ścianą związany z drugim garażem, druga ściana jest zewnętrzna (pustak, niedocieplona, od strony południowej), plecy garażu przyklejone są do budynku gospodarczego nieogrzewanego, brama garażowa jest segmentowa, strop betonowy nieocieplony ale planuję ocieplić go jedną warstwą wełny.

Wymiary garażu: dł 6,20m x szer 2,50m x wys 2,45m.

Rozważałam nagrzewnicę elektryczną ale nie mam podłaczenia do siły jedynie zwykłe gniazdko, nagrzewnica olejowa/gazowa też odpada ponieważ przechowywany materiał jest łatwopalny.

Czy rozwiązaniem mógłby być grzejnik elektryczny/konwektorowy? Jakiej mocy i ewentualnie ile? Jak oszacować koszt ogrzania pomieszcenia takim grzejnikiem?

 

Będę wdzięczna za radę,

 

kolego szcowana moc to miedzy 1,5 a 2,5 kw więc nie potrzebujesz nic wiecej jak jeden grzejnik z termostatem powieszony ba scianie ,niestety sreddnio w sezonie grzewczym musisz liczyc ze 15-20kW na dobe wyjdzie przy czym maks moze byc nawet ze 40kW wiec zebys nie był zdziwony a oszacowac dokładnie czy tez wyliczyc ,napewno to nie bedzie tanie w skali miesiaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie elektryczne to dobry pomysł i wg mnie optymalny w tym przypadku.Ostatnio zakupiłem również konwektor elektryczny do pomieszczenia 2,5x2,5x2,7wys. Problemem w moim przypadku jest nadmierne wychładzanie owego pomieszczenia nawet w lecie - ściany zewnętrzne,nieocieplone. Temperatura w pomieszczenia zadana do 24 stopnie. Średnie zużycie energii elektrycznej wzrosło o 1kwh na dobę - licząc z ostatnich 3 miesięcy. Tak więc wychodzi,że ciągnie tak jak koledzy wspominali około 30-50kw na miesiąc. Zobaczymy jak będzie w zimie. Podpinasz pod zwykłe gniazdko - nie potrzebujesz siły...Większość z grzejników posiada termostaty - a więc ustawiasz temperaturę i finał - gdy ciepło na zewnątrz to się nie załączy lub sporadycznie,im zimniej tym częściej będzie zasuwał.

...tak więc możesz tego spróbować jednak na dzień dobry dobre ocieplenie bo to podstawa i oszczędność - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodałbym klimatyzator z funkcją grzania. Zima dogrzewasz, latem masz możliwość utrzymania temperatury poniżej 30 st. C. Klimatyzatory do 35 kW (są mniejsze) są zasilane jednofazowo. Warto i temu rozwiązaniu się przyjrzeć.Np. Klimatyzator ścienny SPLIT AUX 2,6 kW z funkcją grzania, z pakietem zimowym może pracować do -15 st. C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.