Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Cwu


mpendzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

W mojej przygodzie z piecem pojawił się pewien kolejny problem.

Chodzi o to że piec pracuje cały dzień (w trybie letnim) i pompa CWU działa cały czas non stop a na piecu temp. bojlera nie może zrównać się z temp. którą zadałem dla CWU.

O co może chodzić? Jak piec działa w trybie priorytet bojlera to wodę 200l grzeję bez problemu do temp. którą zadam - na piecu ustawiam 60st a wodę 55.

W trybie letnim (sterownik TECH ST-37) wg instrukcji temp. CWU ustawia się odrazu na pierwszym ekranie za pmocą klawiszy +/- Więc ustawiam temp na 57st. A na wyświetlaczu po całym dniu pracy widnieje CO-57st, temp bojlera 56, temp zadana 57.

O jeden stopień ale nie może dogrzać tej wody i pompa CWU działa cały czas - może chodzi o miejsce usytuowania czujnika bojlera. Ja go włożyłem w miejsce które zalecił producent - GALMET....

Pozdrawiam i proszę o jakieś rady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w trybie letnim nie da się osobno ustawić temp. wody i temp CO . Można ustawić tylko temp zadaną bojlera.

W trybie priorytet bojlera dało się ustawić temp. zadaną na piecu a później trzymało się przez 4 sek. przycisk wyjście i można było ustawić temp. na bojlerze....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że temp zadana jest ustalona z góry automatycznie 62st ?

To na jaką temp. ustawić wodę

Z tego co wyczytałem z instrukcji to max do 62 rozpala się piec ale w trybie priorytet bojlera....

Już sam zgłupiałem - te instrukcje obsługi albo są dla instalatorów, albo ja jestem nieprzytomny :-)

Jak mam to poustawiać ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp kotla to 62 st. Wode ustaw na powiedzmy 52 i powinno bezproblemowo działać.

Ale robiłem już tak i piec wyłącza mi się jak dojdzie do 52 więc to chyba dziwnie bo skoro ma fabrycznie 62 to powinien ciągnąć do 62....

Jakoś to dla mnie niezrozumiałe bo zrozumiałem że to 62 st. to maximum - takie ograniczenie - jak bym ustawił np 70 to wtedy dojdzie do 62 i się wyłączy...

Zastanawia mnie to czy dobrze ustawiam temp. zadaną bojlera. Ustawić ją w trybie priorytetu bojlera i dopiero później wrócić do trybu letniego, czy w trybie letnim się ją ustawia na wyświetlaczu klawiszami +/- ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem rozszyfrować instrukcję i to moje spostrzeżenia:

Temperatura dla kotła ustawienie np. 72 st. C, w czasie podgrzewu c.w.u.temperatura kotła jest automatycznie ograniczona do 62 st. c jest to maksymalna temperatura dla kotła przy podgrzewie c.w.u., załączenie pompy c.w.u. powyżej zadanej dla c.o. (parytet pompy c.o. przechodzi na pompę c.w.u.), Wyłączenie pompy c.w.u. po osiągnięciu temperatury zadanej dla c.w.u. czyli czy zimą, czy latem, temperatura kotła w czasie podgrzewu c.w.u. wynosi 62 st. Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc po kilkunastu próbach z ustawieniami itp postanowiłem zadzwonić na serwis TECHa... :-)

Niestety Pan z serwisu nie potrafił mi pomóc - potwierdzając moją wersję - czyli jak można nagrzać wodę w bojlerze do np 55st. skoro temp zadana to 55st i piec maxymalnie rozgrzewa się do 57... Nie ma możliwości ustawić inaczej temp na bojlerze - nie ma możliwości zrobić tak żeby było normalnie czyli ustawić temp. zadaną dla CWU np 50st. a temp. zadaną na piecu np 60...

Ma ktoś taki sterownik jeszcze ? (Tech37) Jak sobie radzicie z trybem letnim ??

Na moje pytanie do Pana z serwisu czy pompa cwu musi chodzić cały czas - powiedział że po to jest żeby chodziła... Trochę to dziwne . Po to zrobili opcję Pompa CWU lato w ustawieniach zaawansowanych sterownika, żeby było można sobie ustawić czy pompa się wył. po osiągnięciu temp zadanej czy nie...

Pan odpowiedział że to nowa opcja w sterowniku - w sumie w instrukcji o niej mowy nie ma...

Ja się poddałem - może ktoś coś podpowie jak zmusić ten sterownik do normalnej (logicznej ) pracy

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sterownik ale latem korzystam z opcji cwu czyli pale na dodatkowym ruszcie mam ustawione piec na miarkowniku 65st a cwu 40st jak bojler osiaga temp to sie załacza CO ale grzejniki mam zakrecone.Woda w bojlerze i tak ma temp taka jaka jest na piecu .Tryb letni działa na zasadzie ustawiasz temp pieca do jakiej ma grzać wogóle to ten sterownik jest troche niedopracowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musze coś w tą stronę kombinować, bo normalnie to bez sensu - producent daje możliwość wyboru tego czy chce się aby pompa cwu wyłączyła się po osiągnięciu temp. zadanej czy też żeby się nie wyłączyła, a po rozmowie telefonicznej serwisant przyznaje rację że w trybie letnim nie możliwe jest aby woda w bojlerze miała tyle samo co na piecu...

Tylko szkoda mi tego - bo jak zrobię tak jak kolega wyżej to stracę tą opcję która od 80st pcha ciepło na grzejniki..... zawsze to jakieś zabezpieczenie było...

No nic - dzięki wielkie i pozdrawiam.

P.S>

Czytałem teraz instrukcję na stronie producenta i różni się znacznie od tej co mam przed oczyma... znaczy się na stronie pisze że w trybie letnim pompa cwu działa cały czas, a u mnie w instrukcji że działa do momentu osiągnięcia temp. zadanej a później się wyłącza. A dopiero Pan z serwisu powiedział mi o opcji wyboru tego czy pompa ma działać cały czas, czy nie... w instrukcji o tym nie było.

No to przepraszam za zamieszanie i dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

P.S.2

A i jeszcze jedno mi się przypomniało - jak działa mi pompa cwu to powrót jest bardzo ciepły i grzejniki na dole też robią się ciepłe (w tylnej części) .. Od czego to może być - grawitacyjnie powrotem woda ogrzewa grzejniki :-) ?? - no bo pompa CO nie działa na bank....

Czy w tej sytuacji ma zakręcić powrót na tym rozdzielaczu który jest ciepły na powrocie ?

Bo ten drugi do grzejników na górze jest zimny....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.