Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Obiegowa, Zasilenie Czy Powrót?


tomtarg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.Czeka mnie wymiana kotła ten który jest obecnie zamontowany wyzionoł ducha już po pięciu latach.Kociołek który wybrałem to Lazar Multikomfort,czy dobrze czas pokaże.W istniejącej instalacji pompa zamontowana jest na powrocie.Nie wiem czy tego nie zmienić przy okazji wymiany kotła,proszę o opinię.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wsztytko dobrze działało to zostaw na powrocie zreszta lepiej w wiekszosci przypadków jak pompa jest na powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.Czeka mnie wymiana kotła ten który jest obecnie zamontowany wyzionoł ducha już po pięciu latach.Kociołek który wybrałem to Lazar Multikomfort,czy dobrze czas pokaże.W istniejącej instalacji pompa zamontowana jest na powrocie.Nie wiem czy tego nie zmienić przy okazji wymiany kotła,proszę o opinię.Pozdrawiam

A jaki sterownik sobie wybrałes ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sterownika to jeszcze nie wiem, dużo mówi się teraz o sterownikach PID ma to być całkiem cwane ustrojstwo.Nie wiem czy to jest już na tyle dopracowane aby problemu działało,wiadomo najlepszym poligonem dla nowego produktu są niczego nie świadomi klienci.Ale odchodzę od tematu,chciałbym się dowiedzieć więcej na temat pompy c.o .Czy są jakieś wytyczne gdzie powinno się ją instalować,co przemawia za powrotem a co za zasileniem bo nie wiem w co mam wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jest w trakcie remontu instalacji ogrzewania.

Czy można stosować zawór 4D jeśli piec CO (węglowy) jest na tym samym poziomie co grzejniki ? (dom parter i piętro) tzn. wysokość powrotu z pieca = wysokość powrotu z kaloryferów.

A jeśli TAK, to czy można instalować pompę na zbiorczym powrocie z kaloryferów jeśli chcemy zastosować zawór 4D. (korzyści z 4D: regulacja temperatury kaloryferów i temp. powrotu do pieca oraz stała temperatura dla obiegu podgrzewacza CWU uzyskana przed zaworem 4D) Brak jakichkolwiek informacji na taki nietypowy przypadek.

Czy jedynym rozwiązaniem jest tutaj zastosowanie zaworu 3D który zabezpieczy piec przed niską temp. powrotu, natomiast sterowanie temperaturą w mieszkaniu uzyskamy poprzez sterownik pieca. Minusem tego układu jest niepożądana regulacja całego układu łącznie z obwodem podgrzewacza CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
jesli wsztytko dobrze działało to zostaw na powrocie zreszta lepiej w wiekszosci przypadków jak pompa jest na powrocie

 

Witam

Troszkę odświeżając temat jeśli pompa zainstalowana jest na powrocie to w jakim miejscu wpiąć naczynie wyrównawcze ? Na powrocie przed pompą czy na wyjściu za kotłem ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczynie zawsze na wyjściu z kotła .trzeba tylko pamiętać że w tym przypadku naczynie powinno być zamontowane na wysokości co najmniej 0.7xwysokośc podnoszenia pompy ,jak będzie niżej pompa będzie wypychała wodę ze zładu,

przy montażu pompy na zasilaniu wystarczy 0.3 m nad najwyżej położonym gzrzejnikiem i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za szybkie odpowiedzi, o takie właśnie mi chodzilo. Miałem takie objawy o jakich koledzy piszecie, przy temp wody ok 80 stopni pompa pracując na najniższym biegu wypychała mi wodę zs zbiornika. Teraz wymieniam piec i przełożę popmpę na zasilanie a naczynie przed pompą .

dzięki za rady.

 

p.s. Myślę też o zaworze 4d ale nie wiem czy jest sens inwestować przy moim malym mieszkanku ok 55 m.kw. Palę tylko węglem dwa razy dziennie nie trzymając ognia całą dobę tylko rozpalam , łapię temp sterownik puszcza pompę, wypalam węgiel , temp spada sterownik wyłacza pompę. Drugie palenie po południu w ten sam sposób. Acha instalacja na rurach stalowych a grzejniki żeliwne. Może jakieś sugestie w tej sprawie ? Zastanawiam sie czy nie lepiej zamaist w zawór 4d zainwestować w głowice termostatyczne na grzejniki ? Z góry dzięki za rady

 

pozdrawiam jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.