Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Na Drewno - Dla Domu 190 M2


yti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Koncepcja jest następująca : dodatkowy piec na drewno, zrębki i trociny dla domu o pow. 190 m2. Dom średnio ocieplony, pętrowy, plastikowa stolarka. Nie chcę wchodzić w temat buforu bo to podraża mi całość. Jaki piec uważacie za najlepszy, opcjonalnie także do palenia węglem ale podstawowe paliwo to drewno. Obieg wymuszony ale bez nadmuchu - tego chciałbym uniknąć dla obniżenia kosztów. Mam obecnie Tilgnera 25 kW tłokowca. Na razie jest ok ale ceny opału poszły w górę a pojawiłą się okazja na grosze kupić górę zrębków. Budżet na piec - 5000 zł. Co polecacie liczy się : 1. Trwałość. 2. Stałopalność. 3. Cena.

 

Serdeczna prośba o Wasze opinie, szczególnie użytkowników.

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co do kotłów Arcisz, wygląda interesująco jednak nie ma praktycznie nigdzie informacji na jego temat. Z obrazka widać, że jest to dolniak posiada szamot no i dużą komorę załadowczą.

 

kotly_duze.jpg

 

kociol_duze.jpg

 

Dzwoniłem do producenta podał mi jeszcze dodatkowe dane do tego kotła

1. Rozmiary otworu zasypowego w kotle

w 1,3m2 (15 kw) to: 27/18 cm

w 1,6 m2(18 kw): 27/23 cm

w 2m2 (23 kw): 27/27 cm

w 2,5m2 (29 kw): 27/32 cm

w 3 m2 : 27/37 cm

Są to wymiary zasobnika u góry kotła.

2. Wysokość komory załadunkowej to 97 cm w każdym standardowym kotle.

3. Można wkładać drewno do długości 97 cm (długie można tylko od góry)

4. do dodatkowych zasobników rozwartych nie powinno się stosować długiego drewna ze względu na ryzyko zawieszenia.

5.Czopuch zaczyna się na wysokości 70-90 cm. Średnice są od 20 cm do 26 cm (zależy od wielkości pieca).

6. Wysokość komina: od 7 m

7. Pojemność wodna kotła wynosi od 30 l do 70 l.

 

trochę mnie martwi ta komora zasypowa z jednej strony fajnie bo można palić zrębkami trocinami i innymi odpadami drzewnymi z drugiej strony wydaje się za mała, żeby palić klockami ale w pozycji poziomej długość 97cm dotyczy załadunku pionowego, a z tego co gdzieś czytałem to palenie w pozycji pionowej jest gorsze od palenia w pozycji poziomej. Może ktoś się wypowie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.