Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gotowa Kotłownia


tomekb

Rekomendowane odpowiedzi

post-4018-1246018366_thumb.jpgWitam ,chciałem pokazać nową grupę kotłową ,coś dla leniwych instalatorów i dla tych co lubią estetykę w kotłowni,tak naprawdę to chciałbym usłyszeć opinie na temat tego zestawu ,krytyka mile widziana , zestaw posiada 3 pompy ,zawór 4 drogowy 5/4" ,wbudowaną grupę pompową do podlogówki z zaworem 3d termostatycznym ,zawór różnicowy możliwość grawitacji , zasilanie rozdzielacza na piętrze i parterze , ładowanie zasobnika cwu. ,wymiary to 80x 60 cm,zawory zwrotne wbudowane w zaworach kulowych, pozdrawiam Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje prywatne zdanie ale nie podoba mi się zasilanie podłogówki i wydaje mi się że zawór różnicowy do "grawitacji" jest niekonieczny wręcz zbędny. Na powrocie grawitację zdusi zawór 4-d. Przy ustawieniu zaworu 4-d 50% dławienie na nim będzie większe niż na pompie. Co do podłogówki to proponowałbym jej powrót i zawór mieszający dać na osobnym trójniku żeby oddzielić od powrotu bojlera. Może jaszcze termometr z manometrem na zasilaniu z pieca. Ale wizualnie O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego to ludzie nie wymyślą, by tylko zarobić. Idę o zakład, że koszt "stworzenia" takiego cuda przez instalatora od podstaw jest niższy o jakieś 100-200PLN od gotowego zestawu. Kiedyś z ciekawości liczyłem różnicę pomiędzy gotowym układem wymiennikowym (2 pompy, wymiennik i kupa bajerów) a zrobieniem go z dostępnych materiałów. Wyszło ponad 100 PLN na korzyść zrobienia tego samemu. To, że już jest takie cudo gotowe, to nie jest źle, ale przy odrobinie starania się, można zrobić to samemu, równie estetycznie i funkcjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje prywatne zdanie ale nie podoba mi się zasilanie podłogówki i wydaje mi się że zawór różnicowy do "grawitacji" jest niekonieczny wręcz zbędny. Na powrocie grawitację zdusi zawór 4-d. Przy ustawieniu zaworu 4-d 50% dławienie na nim będzie większe niż na pompie. Co do podłogówki to proponowałbym jej powrót i zawór mieszający dać na osobnym trójniku żeby oddzielić od powrotu bojlera. Może jaszcze termometr z manometrem na zasilaniu z pieca. Ale wizualnie O.K.
Witam ,a jak twoim zdaniem powino wyglądać zasilanie do podłogówki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.