Skocz do zawartości

Z naszego sklepu

Cena: 529,00 zł (z VAT)
(zamiast 579,00)
Cena: 699,00 zł (z VAT)
Cena: 459,00 zł (z VAT)
(zamiast 494,00)
Cena: 109,00 zł (z VAT)
(zamiast 119,00)
Cena: 25,00 zł (z VAT)
Cena: 294,00 zł (z VAT)
Cena: 270,00 zł (z VAT)
Zdjęcie

Schemat instalacji C.O.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sagem

Sagem

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 listopad 2007 - 13:04

Witam.

Jestem w trakcie zmian w swojej instalacji C.O. W chcwili obecnej system pracuje w układzie zamknietym, oczywiscie znajdują sie tam zawory bezpieczeństwa, naczynia przeponowe itp. Ale chce kupic piec CO z podajnikiem. Od producenta wiem, ze aby w razie wypadku została uznana gwarancja to piec musi pracowac w układzie otwartym (dozwolne jest zastosowanie wymiennika ciepla - tak jak na rys). Rysunek oczywiscie "pogladowy"

Chcialem sie Was zapyac co sadzicie o takim rozwianiu jakie narysowałem? Czy bedzie to działac? Czy powinienm zastosowac dodatkowo zawor czterodrogowy i inny osprzet??

Ew. wiem tez ze mozna uzyc wężownicy schładzającej i wtedy kocioł moze pracować w układzie zamknietym, ale niestety nie wiem zbyt duzo na ten temat. dlatego prosze - moze ktos cos powie wiecej,

Załączony plik  co.JPG   31,9 KB   1563 Ilość pobrań
  • 0

#2 OFFLINE   piotrek automatyk

piotrek automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1112 postów
  • Zainteresowania: Automatyka procesów i systemów związanych z centralnym ogrzewaniem na opał stały, instalacje c.o., hydrauliczne i elektryczne. Pasja - automatyka i montaż kotłowni oraz systemów centralnego ogrzewania, sterowniki z algorytmem PID. Doradztwo techniczne. Piece kaflowe, prace zduńskie.

Napisano 27 listopad 2007 - 15:29

Witam serdecznie. Kolego, a po co Tobie w układzie tym wymiennik? Skoro nic nie podłączasz co może pracować tylko w instalacji z jakimś ciśnieniem jak np. piec gazowy to proponuję zrezygnować z wymiennika, w najwyższym punkcie instalacji zamontować zbiornik wyrównawczy, a zainwestuj zamiast tego w zawor czterodrożny ze sterowaniem pogodowym lub bez pogodówki. Korzyść znacznie większa. Pozdrawiam.
  • 0

#3 OFFLINE   jakto

jakto

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 grudzień 2007 - 00:00

Witam serdecznie. Kolego, a po co Tobie w układzie tym wymiennik? Skoro nic nie podłączasz co może pracować tylko w instalacji z jakimś ciśnieniem jak np. piec gazowy to proponuję zrezygnować z wymiennika, w najwyższym punkcie instalacji zamontować zbiornik wyrównawczy, a zainwestuj zamiast tego w zawor czterodrożny ze sterowaniem pogodowym lub bez pogodówki. Korzyść znacznie większa. Pozdrawiam.

Czy przy montażu układu otwartego trzeba doprowadzac do zbiornika wyrównawnczego rurki z wszystkich grzejników????czy tez tylko z pieca??
Może jakiś link do szczegółowego opisu instalacji otwartej!!
  • 0

#4 OFFLINE   Piotr7

Piotr7

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 grudzień 2007 - 18:41

Wymiennik ciepła to dobre rozwiązanie przy zastosowaniu pieca gazowego z układem zamkniętym i pieca węglowego czy kominka w układze otwartym. Moim zdaniem to jest najzdrowsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Koszt takiego wymiennika z zestawem pompowym, zaworami i śrubunkami to ok 1900zł.
Piec gazowy powninien chodzić na min 0,8 bar, ponizej tej wartości tracimy gwarancje na wymiennik w kotle, równiez pompa szybciej sie zużywa. Kocioł węglowy w układzie zamkniętym jest swego rodzaju bombą...
Schemat przedstawiony jest poprawny.
Co do rurek idących do naczynia to tylko wystarczy z pieca jedna ale o większej średnicy.
Jeżeli pociągniesz prosto z pieca to przy grzejnikach lub w najwyższych punktach na pionach powinny byc odpowietrzniki.
  • 0