Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotł Z Podajnikiem- Jaki Wybrć?


Cezar64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak kolega Neo polecam kierować się w stronę wyrzszej półki.

Klimosz Ling duo jest dobrym kotłem sam szukam opini na temat jego brata Linga.

Żeby się nie powtarzać polecę naprzykład kocioł firmy KOSTRZEWA pellets plus fuzzy logic

Jego zalety:

 

- duży zasobnik ok. 220 kg co za tym idzie mniejsza częstotliwość ładunku

- wysoka sprawność

- samoistne rozpalanie groszku węglowego

- dobry sterownik

- uniwersalność - dodatkowy ruszt

 

Jednak muszę przyznać, że kosztuje ok. 13 000 zł.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za dużo widziałem aby uwierzyć że ktoś da się namówić na kocioł za ponad 10 tyś w chwili gdy dom jest w fazie wykańczania a jak wiadomo każdy grosz się liczy. Przy modernizacji owszem ale nie w chwili gdy ktoś buduje i wykańcza. Ja dziś na pewno nie dał bym się namówić na żadne kotły zasypowe, spalanie drewna, miału.... nic z tych rzeczy... tylko palnik automatyczny ... Ale to po tym jak przeszedłem szkołę życia we własnej kotłowni. Przerabiałem wszystko i dzięki temu mam porównanie. Człowiek wie że żyje. A zapomina o kotłowni. Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak kolega Neo polecam kierować się w stronę wyrzszej półki.

Klimosz Ling duo jest dobrym kotłem sam szukam opini na temat jego brata Linga.

Żeby się nie powtarzać polecę naprzykład kocioł firmy KOSTRZEWA pellets plus fuzzy logic

Jego zalety:

 

- duży zasobnik ok. 220 kg co za tym idzie mniejsza częstotliwość ładunku

- wysoka sprawność

- samoistne rozpalanie groszku węglowego

- dobry sterownik

- uniwersalność - dodatkowy ruszt

 

Jednak muszę przyznać, że kosztuje ok. 13 000 zł.

 

 

Pozdrawiam

Najpierw to zadaj sobie pytanie z jakiego oału bedziesz najcześciej korzystał czy to bedzie eko-groszek, pelet, miał, zboże i dopiero pod tym kątem zacznij szukać kotła

Zgodnie z zasadą że jak coś jest do wszystiego to jest do niczego.

Jeśli miał to tłokowiec

Eko-groszek - retorta

pellet, zboże to palnik poziomy np granpal.

Oczywiście w kotle ktory wybierzesz spalisz też inne paliwa z lepszym lub gorszym efektem ale paliwo podstawowe powinieneś sobie wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .sorki ze tak trochę nie na temat ,ale jestem właśnie poszukiwania kotła CO i czym wiecej przegladam tym trudniej się zdecydować.To czego jestem na pewno pewień to że paliwo jakie mnie interesuje to miał.Kocioł musi być koniecznie z podajnikiem i ceramiką w palenisku,a dalej zaczynaja sie schody:jaki podajnik(ślimakowy czy tłokowy):jaki sterownik(czy zwykły czy tez PID)i jaki producent.wymiar pieca nie gra roli, bo modernizacja kotłowni będzie już nie w domu tylko w garażu.Teraz używam ZEMBCA 21kw koksiaka którego sam przerobiłem na miał,uzywam go cztery lata i ja nie narzekam ale żona ma inne zdanie,bo trzeba go kontrolować i zmieniac ustawienia wzalezności od pogody i kaloryczności miału(przez to ze pracuje poza domem zdażyło jej się zagotować wodę w kotle)Bardzo bym prosił szanownych kolegów o rady i porady mogace pomóc mi podjąć decyzje.pozdrawiam.Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam kolego ,ale jak mozesz to chciałbym więcej informacji na temat LAZAR Multikomfort.Czy uzywasz takiego pieca jak wychodzi ze spalaniem i sterowaniem idlaczego twoim zdaniem akurat on

To nowy kocioł tego producenta. A producent jest raczej dobry. Dobrze wykonany łatwy do czyszczenia, Palenisko z ceramiką, dobry sterownik pogodowy. Nie użytkuje tego kotła zajmuje sie sprzedaża i serwisem kotłów min Lazara. A co do użytkowników to raczej trudno bedzie znalezc bo kocioł w szedł do sprzedaży wiosną tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy producent raczej dobry.Szukałem opini na temat Firmy lazar i ciezko cos znaleść.Teraz nie wiem czy kotły tej firmy sa tak dobre ze nie ma nie zadowolonych uzytkowników,czy też poprostu nikt tych piecy nie kupuje.prosze mnie zle nie zrozumieć,ale jak juz dojdzie do zakupu to musze byc pewień że dokonalem najleprzego zakupu.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza strona instrukcji

 

Zakupiony przez Państwa kocioł MULTI ? Komfort należy do grona najnowocześniejszych

urządzeń tego typu, przystosowanych do spalania pali stałych w sposób automatyczny oraz

tradycyjny. Kocioł wyposażony jest w uniwersalny podajnik tłokowy, umożliwiający spalanie

w trybie automatycznym węgla i miału węglowego o granulacji 0 ? 31 mm. Dodatkowo

wyposażony jest on w dodatkowe palenisko, służące do spalania paliw podawanych ręcznie.

Rozwiązania konstrukcyjne wymiennika i palnika sprawiają, iż osiąga on sprawność ponad 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.