Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiennik Z Firmy Stamar


Trzykawki

Rekomendowane odpowiedzi

W poszukiwaniach w sieci natknąłem się na takie coś:

http://www.stamar.konin.pl/?akcja=poziome3

Ponieważ (w końcu) będziemy uruchamiać kotłownię szukam dobrego rozwiązania dla c.w.u - musi to być zasobnik wiszący a ten patent z poczwórną wężownicą wygląda ciekawie.

Spotkał się ktoś z Was z tym patentem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przy wyborze wymiennika c.w.u należy zwracać uwagę na parametry takie jak: moc wymiennika (przeważnie dla parametrów 75/10/45), wydajność wymiennika w l/h i powierzchnia wymiennika. Podejrzewam, że niektóre wymienniki z podwójną wężownicą mają większą moc niż ten firmy Stamar. Przykładowo: wymiennik 120l z podwójną wężownicą firmy Biawar, umieszczoną w spodzie wymiennika ma moc 13 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak w tym wszystkim najważniejszy jest kocioł...

Do szybkiej wymiany najlepszy jest wymiennik płytowy. A zasobnik, ma pewna rezerwę wody i taka jest jego rola. W momentach dużego rozbioru oddaje ciepłą wodę, natomiast gdy nie ma zapotrzebowania oddaje. lepszym rozwiązaniem dla szybkiego nagrzewania wody jest wymiennik płytowy ze stabilizatorem c.w.u. , nie mylić z zasobnikiem. Stabilizator jest tylko zasobnikiem bez wężownicy. Jego rola to stabilizacja temperatury na stałym poziomie i pewien zapas na godziny szczytu. Układ musi posiadać cyrkulację. To tak w skrócie. Jeśli chciałby ktoś obszerniejszych informacji ,proszę o pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostrzegam Cię przed fitmą stamar z konina , ich produkty są bardzo złej jakości , nie mają serwisu i nie odbierają telefonów . Aby się przekonać spróbuj do nich zadzwonić lub wysłać mail, nie dostaniesz odpowiedzi. Ja dwa lata temu kupiłem ich zbiornik dwupłaszczowy w ciągu 8 miesięcy zepsuł się 3razy , sprawa mało nie trafiła do sądu w końcu odpuściłem bo szkoda zdrowia i kupiłem zbiornik dobrej firmy( nie piszę jakiej bo nie chcę robić reklamy) i jest ok.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodzwoniłem się za pierwszym razem i od razu otrzymałem dość wyczerpującą odpowiedź...

Jak pisałem - tylko ciekaw byłem tego patentu, bo raczej zdecydujemy się na wymiennik z wężownicą spiralną. Wersje wiszące robi np. Galmet, Elektromet i parę innych firm. A piec to LingDuo Klimosza (25kW).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc wymiennika * 70/10/45 °C **

Czyli moc kotła do mocy zasobnika 1:1.

Oj będzie pocił się ten kocioł.

 

 

* Przy natężeniu przepływu wody grzewczej równym 2,5 m3 /h. ** Temperatura czynnika grzewczego / średnia w roku temperatura wody zasilającej / temperatura wody użytkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie... Musiał...

Na szczęście chcieć kupić nie znaczy od razu kupić. :huh:

Na spokojnie wieczorkiem zaczęliśmy analizować - rzeczywiście moc kotła/wymiennika to jedna sprawa, ale jeszcze wyszła inna kwestia - i tu pytam czy dobrze rozumuję czy nie. Wymiennik ten ma wężownicę w całej swojej wysokości i poziom wody w najwyźszym punkcie pokrywałby się już z poziomem umieszczenia naczynia wzbiorczego. Sądzę, że to sytuacja niewskazana - jak wody teoretycznie ubędzie (co przecieź moźe się zdarzyć) to węźownica moźe się "zapowietrzyć" mimo pompy?

Zatem zbiornik powinien mieć po prostu niżej "kończącą się" węźownicę, tak aby naczynie wzbiorcze górowało zdecydowania w całym układzie. (reszta domu kaloryfery i podłogówka zasilane przez wymiennik).

Czyli np. takie coś:

http://www.biawar.com.pl/index.php/ogrzewa...enu-id-157.html

w wersji 120 l?

 

Zaznaczam, że warunki lokalowe w zasadzie nie zostawiają wyboru co do posadowienia wymiennika w innym miejscu niż ściana niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Przeglądając to forum postanowiłem się podzielic własnymi doświadczeniami związanymi z bojlerem stamar.

Około sześć lat temu wróciłem ze szpitala z żoną i dwójką malutkich bobasów. W domu mam zainstalowany piec na eko groszek i miałem bojler płaszczowy, który powinien nagrzać wode dla pięciu osób, a nie mógł nadążyć grzać wody do kąpania na cztery osoby. Hydraulik polecił mi bojler STAMARU z czterema rurami, od tej pory nie mamy problemu z ciepła wodą, jest jej pod dostatkiem. Następny bojler kupił bym taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam jestem użytkownikiem wymiennika oraz kolektora słonecznego produkowanego przez firmę STAMAR. zakupiłem taki zestaw wraz z montażem oraz dotacją z banku 45%. Jak do tej pory czyli przez 2,5 roku jestem bardzo zadowolony. Kolektory grzeją mi bojler nawet jak jest pochmurno, a gdy jest słońce w okresie zimowym to grzeje mi centrale ogrzewanie z kolektorów. Dowiadywałem się u wielu montujących kolektory którzy nie mieli pojęcia i odradzali mi grzanie centralne z kolektorów gdyż kolektory grzeja tylko latem, a jak się jakiś pojawił to proponował mi najwięcej 60 rur na dachu do grzania domu. Gdy kontaktowałem się z firmą STAMAR powiedzieć że chce taki zestaw 60 rur do ogrzewania centralnego odpowiedzieli że na dom 150 metrów jest to zupełnie za mało i że nie podejmą się tego montażu bo to nie bedzie grzać . zaproponowali mi 150 rur z czego się bardzo zdziwiłem gdyż inne firmy mówiły że to jest za dużo i bedą z tym ciepłem problemy latem, a jedna się okazało przez okres 2,5 roku nie mam najmniejszego problemu z gotowaniem się wody. co prawda zestaw 60 rur proponowali mi taniej ale dołozyłem troszke i mam 150 rur i bardzo dobrze mi grzeje wodę centralną oraz wodę użytkową przez cały rok. Firma STAMAR jako producent bardzo dobrze mi doradziła jestem w 100% zadowolony z zakupów, a w 110% zadowolony z rachunków jakie mi przychodzą gdyż są dużo niższe . czy ktoś ma do czynienia z kolektorami słonecznymi z Firmy STAMAR, lub innymi? proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.