Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Buderusem Gb022-24k.


sieniekj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W skrócie opiszę na czym polega mój problem. Piec pracuje u mnie już 2 lata i do tej pory nic niepokojącego nie zauważyłem, dopóki na półpiętrze nie dodaliśmy dodatkowego grzejnika. Po zakończeniu sezonu grzewczego okazało się że robi się on ciepły, wręcz gorący. Funkcja c.w.o. jest w tej chwili w piecu wyłączona. Po kilku dniach i próbach okazało się, że kaloryfer robi się ciepły po odkręceniu ciepłej wody w kranach, obojętnie w którym punkcie domu. Na pewno też nie pomyliliśmy się przy podłączaniu grzejnika i nie wpięliśmy go w obieg c.w.u. bo wyjście z pieca na c.w.o. jest w miedzi a c.w.o. z PEX. Najprościej byłoby wezwać serwisantów, ale zanim to zrobię chciałbym wiedzieć czego się spodziewać, bo oni już mi trochę podpadli :huh: Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tak, bez obejrzenia to pewnie trudne, ale jak na mój gust, laika oczywiście, to problem leży w samym piecu a raczej nie w instalacji. Zapomniałem jeszcze dodać, że na zasilaniu i powrocie c.o. mam zawory kulowe, które zakręciłem odcinając całą instalację i okazuje się że ciepła woda w kranach pojawia się zauważalnie szybciej. Poza tym funkcję c.o. wyłączyłem bezpośrednio na piecu, a mimo to wyprowadzenie c.o. z pieca robi się ciepłe do zaworu kulowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwie mozliwosci jesli nie miałes kotła serisowanego to albo niedziała dokladnie zawór 3d i czesc wody malym strumieniem idzie do grzejnika ,lub tez brak serwisu powodujewymiennik ze wymiennik sie przegrzewa i wtedy działa zabezpieczenie w postaci właczania pompy na dwie sek zeby przepompowac troche zimnej wody ,wiec tylko i wyłacznie serwis a w jakim rejonie mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni serwis kotła był w lutym, robili go ludzie którzy ten piec zakładali. Ale w czasie serwisu wymieniali elektrodę jonizacyjną, albo coś w tym stylu. Miała to być akcja na koszt producenta a oni i tak wyciągnęli za to kasę od teściowej bo mnie w tym czasie nie było w domu. A ja żyłem w błogiej nieświadomości dopóki nie wszedłem na stronę Buderusa. Dlatego nie chciałbym więcej się z nimi zadawać, ale nie wiem czy nie jestem na nich skazany. Mieszkam w Toruniu, jeżeli macie tam kogoś godnego polecenia to będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niettety serwisy to wyglądają tak ze kto sprzedaje ten serwisuje i czasami sie zdaza ze ludzie sprzedajaccy nawet nie wiedzą jak kociołek w srodku wygląda ,co moge podpowiedziec pod kociołkiem jest 5 rur od lewej jest zaslilanie CO,wyjscie cwu,gaz,wejscie cwu, powórt CO ,wiec zobacz czy jak grzejesz wode czyli pobierasz z kranu to czy oprócz cwu robi sie tez ciepła rura ta z lewej ,jesli tak to potwierdzi sprawe zakamnienionego zaworu 3d który niedokladnie zamyka obieg CO w tym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda dokładnie tak, jak opisałeś, tzn. przy odkręceniu kranu wyjście c.w.o. robi się ciepłe. Dzięki za diagnozę, teraz pozostaje mi tylko znaleźć kogoś kompetentnego, kto się zajmie usunięciem tej usterki. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc, szkoda że niektóre inne fora nie działają tak skutecznie :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.